ביטוח עסק – לשמור על העסק שלכם בצורה האופטימאלית

חסכתם כסף, לקחתם הלוואה, והנה אתם עומדים לפתוח עסק משלכם. בשביל לשמור עליו מכל משמר, אתם צריכים לבצע שורה של מהלכים, חלקם לא קשורים אחד לשני, חלקם לא קשורים לתחום בו אתם מתעסקים, אך הם הכרחיים, שכן בלעדיהם העסק לא יוכל להתקיים לאורך זמן ובטח לא כפי שאתם מצפים שהוא יתקיים ויעבוד.

ו31/07/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

דוגמא טובה לכך הוא ביטוח עסק. לכאורה מדובר על דבר ברור, בנאלי, שגרתי. כמו שיש לנו ביטוח בריאות שדואג שאם חס וחלילה יקרה לנו משהו, אנחנו נוכל ליהנות מהטיפול הטוב ביותר, כמו שיש לנו ביטוח דירה אם חס וחלילה יש שריפה או כל דבר אנחנו מוגנים, כך יש לנו גם ביטוח לעסק שלנו, ביטוח שמגן עליו מפני כל סיטואציה שעלולה לגרום נזק למבנה או לתכולה שבתוכו.

צריך לומר, ביטוח עסק במקרים מסוימים הוא דבר שבלעדיו אנחנו לא יכולים להפעיל אותו, במיוחד אם מעורבים בהפעלתו הלוואות שניתנו על ידי גורמים ממוסדים, והסיבה היא, חשש גדול שאם יקרה משהו למבנה או לתכולה, אנחנו לא נוכל לעמוד בעלויות ואז לא תהיה לנו אפשרות להחזיר את ההלוואה. כפי שנשים לב מיד, ביטוח עסק כולל גם פרמטרים מסוימים, פרמטרים שהם חובה מבחינת חברת הביטוח עצמה.

כך למשל, חברת הביטוח יכולה לדרוש מאיתנו למגן את בית העסק באזעקה, מצלמות, מוקד שמירה ועוד. חברת הביטוח יכולה לדרוש מאיתנו לבצע פעולות שונות על מנת שהכסף המזומן יהיה מוגן ושמור בשביל שאף אחד לא יוכל להגיע אליו, וכן היא יכולה לחייב אותנו לבצע פעולות שונות בשביל לשמור על המבנה מפני שריפות, הצפות ועוד.

מאפיינים חשובים שצריך לכלול בביטוח

מלבד זאת, ישנם שורה של מאפיינים שאנחנו צריכים לוודא שהם נמצאים בפוליסה, שכן רק כך נוכל לשמור על העסק שלנו כמו שצריך, בין אם מדובר במבנה או בתכולה שבתוכו.

ראשית, חשוב מאוד שביטוח עסק יכלול את כל התכולה שבתוך המבנה, בין אם מדובר בציוד משרדי, ריהוט, ציוד ממוחשב, מכונות יצור ועוד. חשוב מאוד לא להפריד בין רכוש של העסק עצמו לבין רכוש שהוא שואל או שומר עליו וכן בין רכוש שנמצא פיזית בתוך מבנה העסק לבין כזה שנמצא מחוצה לו, בתערוכות, ירידים או אפילו בחצר בית העסק.

שנית, במידה ומדובר על עסק בינלאומי, הרי שהביטוח אמור לכלול גם תכולה שקיימת בחו"ל. אפשר לעשות שני ביטוחים, אחד ישראלי ואחד בינלאומי, ואפשר לעבוד עם חברות ביטוח שמפעילות שירותי ביטוח גם על עסקים בחו"ל. יש להדגיש, שמדובר בציוד שנמצא באופן קבוע או זמני.

שלוש, יש לעדכן את הפוליסה מדי שנה, זאת במידה והעסק התרחב, גדל, חלו בו שינויים משמעותיים. סביר להניח שפוליסה שהיתה תקפה לפני שנה לא בהכרח תקפה היום.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', כ"ד טבת התש"פ 21.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS