מערבלי בטון

מערבלי בטון מהווים מרכיב חשוב וחיוני מתעשיית הבנייה בארץ ובעולם. באמצעותם ניתן להגדיל בצורה משמעותית את היקף העבודות, כמו גם לשפר ברמה ניכרת את היעילות שלהן.

עידן הראל ו17/07/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

מערבל הבטון אמור למעשה לערבל באופן מתמיד את תערובת המלט והמים, עד ליצירת המרקם המתאים של הבטון שניתן לעבוד עמו. במידה ומערבל הבטון מתקלקל או אינו מערבל בקצב הדרוש, הבטון יתחיל להתקשות ולהתייבש, דבר שימנע את היכולת להמשיך להשתמש בו לצורך תהליכי הבנייה השונים. חשוב לדעת כי קיימים היום בשוק מספר סוגים שונים של מערבלים, כאשר לכל אחד מהם יש את היתרונות והחסרונות שלו. חלק מהמערבלים הינם ניידים, וניתן להשתמש בהם לצורך הובלת הבטון מאתר בנייה אחד למשנהו. בעוד שהחלק השני של המערבלים הינם נייחים והם משמשים רק את אתר הבנייה שבו הם הוצבו.

כיצד לבחור מערבלי בטון?

קודם כל, חשוב תמיד לשים לב למחיר. היום ניתן לרכוש או לשכור מערבל בטון במחירים משתנים, ולכן חשוב תמיד לבצע סקר שוק ולבדוק הצעות מחיר ממספר חברות המתמחות בכך. כמובן שמחיר מערבל הבטון יהיה תלוי גם בדגם שלו, בגודל שלו ובשימוש שלשמו הוא נועד. למשל, מערבל בטון של 100 ליטר יוכל לשמש לצורך בניית מבנים קטנים כגון מחסנים, מוסכים, שבילי גישה וכדומה, לעומת זאת מערבל בטון של 150 ליטר יספיק כדי לבנות בניין של 2 קומות. לכן חשוב לבחור מערבל בטון קודם כל בהתאם לנפח שלו ולשימוש שאליו את מייעדים אותו. כמו כן, חשוב לזכור כי קיימים מערבלים חשמליים, אשר מספקים עבודה יעילה ומהירה יותר, לעומת מערבלים ידניים אשר דורשים מהמפעיל לעבוד הרבה יותר קשה. מערבל בטון חשמלי דורש רק להכניס את כל החומרים הדרושים, והוא כבר מבצע את שאר העבודה עד להגעה לתערובת המושלמת.

טיפים נוספים בעת רכישת מערבלי בטון

מעבר לכל מה שאמור לעיל, כדאי לקחת בחשבון מספר נקודות חשובות נוספות. תמיד מומלץ לבדוק את הביצועים של מערבל הבטון, רמת היציבות שלו, מהירות הסיבוב שהוא מסוגל לספק ועוד. כאשר מדובר על בנייה של מבנים קטנים כמו מרתפים או מוסכים למשל, מומלץ לבחור לעבוד עם מערבל בטון נייד. לעומת זאת, כאשר מדובר על מבנים גדולים ומורכבים יותר, עדיף לבחור במערבל בטון נייח אשר מאפשר עבודה קלה יותר ומספק יציבות רבה יותר. חשוב לזכור כי כל ערבל בטון יכול להפיק סוגי בטון שונים, כגון בטון דחוס, בטון סיבים, בטון מותז ועוד. חשוב לדעת מראש את סוג הבטון הדרוש לצורך עבודת הבנייה הנחוצה לכם.

לסיכום, ניתן היום למצוא בשוק כמות מגוונת של מערבלי בטון שונים, אשר נבדלים זה מזה בנפח שלהם, בגודל שלהם, ברמת היציבות שהם מספקים ובמהירות הסיבוב שלהם. חשוב להתאים את מערבל הבטון הדרוש לכם לצורך ביצוע העבודות, מבלי לצאת ממסגרת התקציב.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', כ"ה שבט התש"פ 20.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS