עורך דין פלילי מספק לכם כלים לפני חקירה משטרתית

כאשר מדברים על תרחיש ומהלך פלילי מדברים קודם כל על תלונה ראשונית. המשטרה פותחת בחקירה וגם לזה צריך להיות מוכנים. במסגרת החקירה נאספות לא מעט ראיות והן למעשה מגיעות למצב של תיק משפטי. בין אם מדברים על אדם שבונים נגדו תיק או בין אם מדברים על הרשעה, חייב האדם בייצוגו של עורך דין פלילי על כל המשתמע מכך.

עמי שרון ו12/07/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

כפי שהבנתם, שלב החקירה הוא השלב החשוב ביותר ומכאן חשוב להגיע אליו מוכנים ולא לענות על שאלות העלולות להכשיל את הנאשם בהמשך. מה עושים? מבקשים עורך דין פלילי או משיגים לכם אחד שינחה אתכם.

למה חשוב עורך דין פלילי?

כבר בשלב הזה, גם אם נדמה שלא, עורך דין פלילי יכול למזער נזקים. בפועל, הוא יכול להביא גם לגניזת תיק וכך גם מניעה מכתב אישום בפועל. עגמת נפש, כספים מיותרים ולא מעט בעיות יחסכו לכם אם תדעו לבחור את המייצג הנכון. זה לא שמספרים את האמת ושם זה נגמר, זו טעות קריטית משום שייתכן מאוד שהאדם שהיה נחקר יהפוך לעצור נוכח הרצון שלו לספר את האמת "ולגמור עם זה". כאשר כבול האדם באזיקים, משמע שהוא הודה בחלק מהדברים המיוחסים לו והוא בדרך למעצר  עד ניהול ההליכים בבית המשפט. אז איך אפשר למנוע את זה? אם יש לכם עורך דין פלילי שמבין ויכול לקחת אתכם צעד אחד אחורה, רצוי שלא תעשו זאת לבד.

לדעת את הזכויות לפני הכול

רוב האנשים לא מודעים לזכויות שלהם על פי חוק. מכוח הדין הם זכאים ואף יכולים למתן את שלב החקירה וזאת באמצעות זכויות שעומדות להם. חלק מהזכויות מדברות על זכות השתיקה, לא לדבר עד שיגיע עורך דין ויהיה ניתן להיוועץ עמו ובפרט אם אין לכם שמץ של מושג איך ומה לעשות לפני חקירה. זה קריטי כי חקירה כזו יכולה לחרוץ גורלות. אז לדבר? לא לדבר? עד שלא מגיע אליכם עורך דין פלילי, אל תגידו מילה- זה מותר לכם על פי חוק.

בסיכומו של דבר, הכי חשוב לזכור כי הליך חקירה הוא הליך עם לא מעט לחץ על הנחקר ולעיתים הוא עלול לשגות ולהגיד בדיוק את מה שלא צריך. כדי שזה לא יקרה, אולי מראש צריך לשמור על זכויותיו ולהעניק לו ייצוג הולם של עורך דין בנושאי משפט פלילי.

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', ג' שבט התש"פ 29.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS