אין צורך בפנסיון - טיפים לחופשה עם הכלבים

 

אצל משפחות רבות חיות המחמד ההולכות על ארבע מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה. מדובר בתוספת למשפחה שלא נופלת בחשיבותה מכל בן או בת משפחה אחרים וגם ההתייחסות היומיומית לחיית המחמד בהתאם - כל פעילות או טיול שמתוכננים מתחשבים גם בצרכיו של הכלב ולא מותירים אותו מאחור. אמנם כיום ישנם פנסיונים רבים המיועדים לשמירה על כלבים בעת חופשות של הבעלים שלהם אך רבים מעדיפים לקחת את הכלב אתם לחופשה.

 

עידן הראל ו07/06/2017

 

למזלם של אלה - מקומות נופש וחופשה רבים אכן פונים אל קהל יעד של משפחות או נופשים עם כלבים ומאפשרים את הבאתם של ההולכים על ארבע לבית המלון או לצימר. כך אין חובה להיפרד מהכלב האהוב, להקשות עליו בהשארתו בפנסיון שאין הוא מכיר וגם ליצור אתו חוויות חדשות ומהנות שלבטח ייחרטו בזיכרונם של כל בני המשפחה. יחד עם זאת, כאשר מארגנים ומזמינים את כל השירותים הקשורים בחופשה - חשוב לוודא את ההתאמה המלאה של החופשה גם למשפחה וגם לכלב.

איך להתאים את החופשה לכלב?

כאשר רוב מסלולי הטיול בטבע נמצאים באוויר הפתוח - הרי שהמשתנה שצריך לשים לב לגביו הוא מקום הלינה - הצימר או בית המלון. להלן כמה פרטים שחשוב לברר עם בעלי המלון מבעוד מועד על מנת להחליט האם מקום לינה זה יתאים לכלב המשפחתי:

·        בירור ראשוני שאכן הצימר מתאים לכלבים וניתן להביא אותם לנופש.

·        בירור האם ישנם שטחים פתוחים שבהם יכול הכלב להתרוצץ, לשחק ולעשות את צרכיו.

·        כדאי לדעת מראש האם ישנה תוספת תשלום עבור הגעה עם כלב.

·        מומלץ לשאול האם הכלב מקבל מקום לינה משל עצמו או שעל הבעלים לדאוג לו לכך.

·        חשוב לדעת מה הכללים של מקום הלינה מבחינת קשירת הכלב, הצמדתו לבעליו או התקנת מחסום על פיו על מנת שלא יפריע למשפחות או נופשים אחרים.

כאשר שואלים את השאלות הנכונות כמו אלה ושאלות חשובות נוספות אפשר להיערך לקראת הנופש ולדעת בדיוק איך להגיע עם הכלב הכי מוכנים שאפשר.

מדוע כדאי לנסוע לחופשה עם הכלב?

מעבר לעובדה שעבור לא מעט משפחות האפשרות של לנסוע לחופשה ללא הכלב כלל לא תתקבל על הדעת -  ישנם לא מעט יתרונות לנסיעה לחופשה בחברתו של הכלב המשפחתי:

·        מניעת מצב של דיכאון או דכדוך שעלולים לנבוע מהשארתו בפנסיון.

·        חיזוק הקשר בין הכלב לבין כל אחד מבני המשפחה, ביחד או לחוד.

·        יצירת חוויות וזיכרונות מיוחדים, שכן חופשה בחברת הכלב שונה באופן מהותי מחופשה ללא הכלב.

·        הכלב ימצא מקום רב לפרוק אנרגיות, לרוץ, להשתולל ולחזק את האינסטינקטים הטבעיים שלו.

·        בני המשפחה כולם יחושו תחושה של שלמות שלא יוכלו להרגיש אלמלא יהיה הכלב איתם בעת הבילוי וההנאה.

כאשר הכלב מהווה חלק בלתי נפרד מהמשפחה אין שום סיבה להשאיר אותו מאחור ולנסוע לחופשה בלעדיו. במשפחות רבות מעידים שהחופשה שבה הכלב משתתף אף הוא מתחזק הקשר בינו לבין בני המשפחה ומעמיקה האהבה הרבה שחשים כלפיו ממילא. כיום בתי מלון ומקומות לינה רבים מאפשרים את הבאת הכלבים ואין ספק שכל הצדדים נהנים מחופשה מיוחדת במינה.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ג' התש"פ 28.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS