כל מה שצריך לדעת על משכנתא הפוכה

 

ברוב המקרים לוקחים משכנתא כדי לרכוש דירה למגורים, זוגות צעירים נוטלים משכנתאות בתחילת דרכם על מנת להגשים חלום וליהנות מנכס המאפשר להם לחוש ביטחון ולחיות בנוחות. עם זאת, כדאי לדעת כי יש גם אפשרות לקבל משכנתא מסוג אחר, כאשר יש כבר נכס וזקוקים לכסף למטרות שונות כמו סיוע לילדים, כסף למימון המחייה השוטפת, כסף כדי לעבור לדיור מוגן, כסף למימון טיול ארוך ולהגשמת חלומות שונים ומגוונים וכדומה.

 

עמי שרון ו04/06/2017

 

שעבוד הנכס כדי לקבל הלוואה

משכנתא הפוכה מיועדת לרוב לאנשים שחצו את גיל 60 וזקוקים לכסף למטרות שונות. הרעיון דומה למשכנתא רגילה, בדיוק כפי שמשעבדים את הנכס כדי לקבל הלוואה גם במשכנתא ההפוכה משעבדים את הדירה כדי לקבל הלוואה. ההבדל העיקרי לעומת משכנתא רגילה הוא שהלווה מקבל הלוואה לכל מטרה ללא הגבלת זמן והוא אינו נדרש להחזיר את המשכנתא בתשלומי החזר חודשיים. כמו כן, הלווה אינו נדרש לרכוש ביטוח חיים ואין עליו לעבור בדיקה כדי לבדוק מהי יכולת ההחזר שלו, הסיבה לכך שפשוט אין לו תשלומי החזר לכן מבחן ההכנסה מיותר.

למעשה, מי שמתחייב למשכנתא הפוכה לוקח הלוואה על חשבון הנכס המשועבד לבנק והוא חי על חשבון דירת המגורים שלו. במקום למכור את דירת המגורים הלווה ממשיך לגור בנכס שלו ולוקח הלוואה ארוכת טווח בתנאים אטרקטיביים בהשוואה לכל הלוואה אחרת שניתן לקבל מבנקים ומגופים פיננסיים אחרים.

חשוב להדגיש כי הלווה ממשיך לגור בנכס שלו, הוא אינו נדרש לשלם תשלומי החזר מדי חודש, והוא גם לא משלם ריביות או הצמדות שונות מאחר והכל נרשם בספרים. בבוא העת, בהתאם להחלטתו של הלווה או לאחר פטירתו, מוכרים את הנכס המשועבד וכך הבנק משיב לעצמו את כספי ההלוואה בתוספת ריבית שנצברה לאורך תקופת ההלוואה.

למי מיועדת המשכנתא?

המשכנתא מתאימה לכל מי שדאג במהלך חייו לאחרים ומעוניין עכשיו להגשים חלומות, לצאת לטיולים ארוכים ברחבי העולם ולנפוש במקומות אקזוטיים. כמו כן המשכנתא ההפוכה מתאימה למי שרוצה להרחיב אופקים, להגשים חלומות כאלו ואחרים, לבלות יותר עם הילדים והנכדים, וגם למי שזקוק לכסף כדי לעזור לילדים במימון החתונה, ברכישת דירה וכיוצא בזה.

קהל היעד לקבלת משכנתא הפוכה הוא האוכלוסייה הבוגרת (הגיל השלישי), מעל גיל 60, בעלי דירה או בית למגורים בבעלותם, וכל מי שמעוניין בהכנסה נוספת ובהלוואה כדי לסייע לילדים, לממן דיור מוגן וכדומה.

ההלוואה הייחודית נחשבת לפופולרית במדינות המערב, בישראל סוג זה של משכנתא עדיין נמצא בחיתוליו. כדאי לדעת כי בשנים האחרונות חל גידול במספר המשכנתא ההפוכות דרך הבנקים וחברות הביטוח המתמחים במשכנתאות.

למשכנתא הפוכה יתרונות רבים, ניתן לפרוע את ההלוואה בכל עת, ללא קנסות גבוהים, הלווה ממשיך לגור בנכס שלו שנשאר בבעלותו, והוא אינו נדרש לעמוד בנטל של החזרים חודשיים ותשלומי ריבית.    

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', כ"ה שבט התש"פ 20.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS