ניתוחים פלסטיים ואסתטיים במגזר הדתי-חרדי

 

מאז שנות התשעים, אז החל הגל הגדול של ניתוחים פלסטיים, נטינו להאמין שרק חילוניים עוברים ניתוחים פלסטיים, אך עם השנים גילינו שגם דתיים וחרדים עוברים ניתוחים פלסטיים ואסתטיים במרכזים רפואיים וכן אצל רופאים פלסטיים במרפאות פרטיים.

 

עמי שרון ו30/05/2017

 

אף על פי שבמשך השנים, יכולנו למצוא פסקי הלכה כאלה ואחרים אשר תומכים או מתנגדים לניתוחים פלסטיים ואסתטיים, הרי ישנם מטופלים הבוחרים לעבור ניתוח להרמת חזה וניתוחים פלסטיים אחרים. ניתוחים אלו מתבצעים באופן שכיח, הן בקרב נשים והן בקרב גברים.

בחלק הבא של המאמר, נסביר מדוע ישנם מטופלים הבוחרים לעבור ניתוח להרמת החזה או ניתוחים אחרים במגזר הדת והחרדי. לפני כן חשוב להדגיש, אנחנו יכולים למצוא רופאים פלסטיים רבים, הן מהמגזר החילוני והן רופאים מהמגזר הדתי והחרדי אשר מבצעים ניתוחים פלסטיים ואסתטיים עבור מגזר זה. מן הסתם, גם במקרה של רופאים חילוניים וגם רופאים דתיים וחרדיים, הרי שהם מקפידים לעמוד בכללים הנדרשים מהם, הן מבחינת צניעות ובנקודות אחרות שחשובות למגזר זה.

מדוע המגזר הדתי והחרדי בוחר לעשות ניתוחים פלסטיים

כאמור, ישנם לא מעט רבנים אשר יוצאים נגד התופעה של ניתוחים פלסטיים ואסתטיים, ובכל זאת אנחנו יכולים לראות שקהל מהמגזר הדתי והחרדי, כן בוחר לעבור ניתוחים פלסטיים, בין אם מדובר בניתוחים קטנים כמו ניתוחי אף, הצמדת אוזניים, ובין אם מדובר בניתוחים יותר משמעותיים כמו ניתוחי חזה, שאיבת שומן, מתיחות פנים ועוד.

יש לכך שתי סיבות עיקריות, הראשונה, המגזר הדתי והחרדי נפתח בשנים האחרונות יותר ויותר לתופעות "חילוניות", בין היתר גם לתופעה של ניתוחים פלסטיים ואסתטיים. זה נובע הן בגלל החיבור לאינטרנט ולתקשורת, אך גם בגלל החיבור והשילוב בחברה החילונית.

אי אפשר להפריד בין השניים, ברגע שהחברה החרדית והדתית מעורבת בחברה החילונית, הרי שיש השפעות שזולגות פנימה, בין היתר, גם השפעות של ניתוחים פלסטיים ואסתטיים.

סיבה שנייה היא שידוכים. כידוע במגזר הדתי ובפרט במגזר החרדי יש את מה המוסד של שידוך בין בני זוג. כמו שאצל החילונים יש חשש בקרב גברים ונשים, שבגלל מראה הם יתקשו למצוא בנות ובני זוג, כך זה גם אצל המגזר החרדי והדתי. על כן הדרך להבטיח שהקושי הזה לא ישפיע, הם בוחרים לעבור ניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים.

צריך להדגיש עוד שתי נקודות שמשפיעות על התהליך, הראשונה, רופאים דתיים וחרדיים אשר משרתים את המגזר ובכך הם מכניסים דברים שקודם לכן היו רחוקים ממנו, והם עושים זאת נאמנה ובטוחה.

נקודה שנייה היא עניין סובייקטיבי, כמו שאצל החילונים יש חשיבות למראה, גם בקבוצות מסוימות בקרב המגזר הדתי והחרדי, יש חשיבות למראה ולא משנה באיזה גיל. לכן נראה מטופלים הבוחרים לעבור ניתוח להרמת חזה או שאיבת שומן, ניתוחי לייזר בעיניים או כל ניתוח אחר.

 

 

 

 

 

 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', כ"ט שבט התש"פ 24.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS