מיחזור משכנתא האם כדאי? וכמה זה יכול לחסוך לכם?

 

מיחזור משכנתא עשוי במקרים מסוימים להשתלם עבורך ולחסוך לך הרבה כסף. מומלץ לפנות לגורם מקצועי כדי לבדוק את כדאיות המיחזור ועל מנת לבצעו נכון.

 

עידן הראל ו30/05/2017

 

מיחזור משכנתא נועד לחסוך עבורך עשרות אלפי שקלים ובמקרים מסוימים מאות אלפי שקלים. עם זאת, אין למהר ולבצע מיחזור משכנתא מאחר ויש פרמטרים רבים המשפיעים על כדאית ההליך. למעשה, ברוב המקרים מומלץ לבצע מיחזור משכנתא כאשר יש ירידה משמעותית בגובה הריבית במשק, כאשר מקבלים סכום כסף גבוה בעקבות ירושה או זכייה בהגרלה, במקרים בהם זוכים לעלייה משמעותית בשכר או מתחילים עבודה חדשה עם תנאים המאפשרים לעמוד בתשלומי החזר גבוהים יותר, וכאשר רוצים לשפר את תמהיל המשכנתא, לדוגמה לקצר את מספר השנים או להקטין את גובה התשלום החודשי.

האם תמיד כדאי למחזר משכנתא?

יש לבחון היטב כל מקרה לגופו על מנת לקבל החלטה נכונה האם כדאי למחזר את המשכנתא או לא. בשנים האחרונות, בעקבות הירידה המשמעותית בריבית במשק, צצו חברות רבות המציעות שירותי ייעוץ וסיוע במיחזור משכנתא. לכן, חשוב לפנות לחברה מקצועית ומובילה המתמחה במשכנתאות, מאחר ובמיחזור משכנתא יש להתחשב בפרמטרים רבים.

ראוי לציין כי בהליך מיחזור משכנתא כולל סילוק המשכנתא הישנה, יש לבדוק מהו סכום עמלות הפירעון אותן יש לשלם לבנק במקרה שמחליטים לפרוע או מלוא המשכנתא או את חלקה לפני המועד המתוכנן לסיום ההלוואה. כמו כן, יש לבדוק איזה מסלולים קיימים בתמהיל של המשכנתא הקיימת כדי לחשב כמה כסף ניתן לחסוך, אם בכלל.

בנוסף, חשוב לבדוק האם כדאי למחזר את המשכנתא בבנק ממנו לקחתם את ההלוואה או שבנק אחר יכול להציע לכם תנאים מועדפים למשכנתא חדשה. אמנם, הריבית במשק כיום נמצאת בשפל חסר תקדים, עם זאת בשנתיים האחרונות ריבית המשכנתאות דווקא עלתה, לכן יתכן ויועץ המשכנתאות ימליץ לכם לא למחזר את המשכנתא אלא לפרוע אותה בחלקים.

כמה כסף אפשר לחסוך? 

אנו שומעים על מיחזור משכנתא בכל מקום, רבים מיחזרו את המשכנתא שלהם והם מעידים מניסיונם כי הצליחו לחסוך הרבה כסף, במקרים מסוימים עשרות אלפי שקלים ולמעלה מכך. לכן, מומלץ לכל מי שלקח משכנתא כאשר הריבית הייתה גבוהה יותר לבדוק את כדאיות המהלך. רצוי לפנות ליועץ משכנתאות מנוסה המתמחה בנושא, לאחר בדיקה קצרה של המשכנתא הקיימת הוא יוכל לחשב עבורכם כמה כסף תוכלו לחסוך.

עוד לפני שאתם ממהרים ליועץ משכנתא זה או אחר תוכלו לבצע בדיקה מקדמית באמצעות מחשבון מיחזור משכנתא. המחשבון נועד לסייע לכם להעריך כמה כסף תוכלו לחסוך, במידה והמחשבון או יועץ המשכנתאות חישבו כי תוכלו לחסוך כמה אלפי שקלים בלבד לא כדאי לכם למחזר את המשכנתא.

חשוב להדגיש כי מיחזור משכנתא לא חייבים לבצע בבנק ממנו לקחתם את ההלוואה לרכישת הדירה, עם זאת רבים ממחזרים את המשכנתא באותו בנק, אך חשוב לקבל הצעה למשכנתא חדשה מבנקים אחרים ולו כדי להתמקח על תנאי ההלוואה מהבנק בו לקחתם גם את המשכנתא הקודמת. יש לזכור כי הבנק לא מעוניין לאבד אתכם, כך תוכלו לשפר תנאים ולחסוך יותר כסף.

המאמר נכתב באדיבות יועצי מחזור המשכנתא של המרכז הישראלי לצרכנות פיננסית 

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', כ"ה שבט התש"פ 20.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS