הנדסת חשמל – סקירת מסלול הלימודים

מקצועות ההנדסה רבים ומגוונים. כולם מרתקים וכולם מאתגרים. אך אם אתם מחפשים תחום הנדסי שבאמת תורם לאנושות כולה כמעט בכל מישור, אין ספק כי הנדסת חשמל זה בדיוק מה שאתם צריכים ללמוד. מדובר במקצוע הנדסי שמאגד בתוכו תחומים רבים, לא רק חשמל אלא גם אלקטרוניקה, מחשבים, תקשורת אופטית, פיזיקה, מתמטיקה ועוד, כאשר בוגרי המסלולים השונים נהנים מסיפוק אדיר בעבודה, אפשרויות רבות להתקדמות והתפתחות מקצועית וכמובן, שכר גבוה החל מהיום הראשון לעבודה ולעיתים עוד תוך כדי הלימודים. רוצים לדעת יותר על התחום? הישארו עימנו.

עמי שרון ו25/05/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

הנדסת חשמל - נגיעה בכל תחומי החיים

בעבר מהנדסי חשמל עסקו אך ורק במערכות חשמל ומתח גבוה ותו לא. ככל שהתפתחה הטכנולוגיה   המקצוע הורחב, עד למצב של ימינו בו הוא נוגע בכל תחומי החיים שלנו. כיום מהנדסי חשמל עוסקים בפיתוח וייצור בתחומי האופטיקה, האלקטרוניקה, התקשורת, המכשור הרפואי, התעשייה הצבאית והביטחונית והרשימה עוד ארוכה מלהכיל. בכל אחד מהתחומים יש צורך בתכנון מעגלים חשמליים והתאמת ליישומים הנדרשים. זוהי הסיבה מדוע כל כך כדאי ללמוד הנדסת חשמל, שכן תחומי העניין הרבים מאפשרים למסיימים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה ובעידן בו הביקוש לכוח אדם מקצועי בתחום גבוה, השכר הוא אחד מהגבוהים ביותר במשק הישראלי. באמצעות הסמכה זו ניתן לעבוד כשכירים בחברות וארגונים מובילים, במועצות מקומיות וממשלתיות, לפתוח חברה יועצת בתור עצמאיים ובקיצור, מספר האפשרויות בלתי מוגבל.

היכן ניתן ללמוד הנדסת חשמל?

ניתן ללמוד הנדסת חשמל במספר רב של מוסדות אקדמיים. מרבית האוניברסיטאות מציעות את המסלול כמו גם הטכניון ומכללות רבות בכל רחבי הארץ. חלק ממסלולי הלימוד כוללים שילובים של הנדסת חשמל במסגרת דו חוגית - בדרך כלל בשילוב עם אלקטרוניקה, פיזיקה או מתמטיקה. תנאי הקבלה במכללות נמוכים משמעותית מאלו הרווחים באוניברסיטאות ובטכניון אך בכל מקרה הם יכללו דרישות ספציפיות באשר להוכחת יכולת החשיבה המתמטית והמדעית של המועמד, רמה גבוהה באנגלית  ולעיתים אף ראיון קבלה (במכללות מסוימות).

 יש לציין כי מעסיקים רבים במשק הישראלי נוטים לבחור ראשית כל בוגרים מהטכניון ומהאוניברסיטאות ורק לאחר מכן בוגרי מכללות מצטיינים. לאחר מספר שנות תעסוקה בודדות כבר אין משמעות למקום הלימודים והבחירה נעשית על סמך כישורים, מקצועיות וניסיון תעסוקתי רלבנטי. הלימודים עצמם מתפרשים על פני 4 שנים ובסופם יש להגיש עבודת גמר וזאת לאחר עמידה בכל התנאים שנקבעו במוסד האקדמי. הקורסים עצמם כוללים מתמטיקה ופיזיקה ברמה גבוהה, שפות תכנות, נושאים נבחרים בתחום החשמל ובשלב האחרון ללימודים בוחרים את תחום ההתמקצעות כגון רשתות מחשבים, תקשורת, אופטיקה, מעגלים  אלקטרוניים, בקרה ועוד.

הנדסת חשמל זהו מקצוע מבוקש ביותר בימינו ולא נראה כי הדבר ישתנה בשנים הקרובות. נצלו את העניין לטובתכם ותזכו בקריירה מתגמלת ומלאה באתגרים נהדרים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS