איך תדעו לאיזה קבלן איטום לפנות לאיטום החלונות בבית

הסיבות לרטיבות מסביב לחלון יכולות להיות מגוונות. אחת מהן היא שקיים איטום לקוי בין המשקופים לקירות, ובגלל שהאיטום אינו איכותי מספיק, הוא לא מצליח להתמודד עם חדירת מים.

 

עידן הראל ו21/05/2017

(צילום: עמיעד טאוב)

אין ספק שלחזור הביתה מהעבודה ולזהות כתמים ההולכים וגדלים מסביב לחלון באחד החדרים, יכולים להביא לתסכול רב. כתמים אלו נוצרים כתוצאה מרטיבות בסביבת החלון שהולכת ומתפשטת לאט לאט.

הסיבות לרטיבות מסביב לחלון יכולות להיות מגוונות. אחת מהן היא שקיים איטום לקוי בין המשקופים לקירות, ובגלל שהאיטום אינו איכותי מספיק, הוא לא מצליח להתמודד עם חדירת מים.

סיבה נוספת נוספת שיכולה להביא לרטיבות מסביב לחלון היא סדקים שנוצרים עם הזמן והרטיבות עוברת דרך הקירות שסביב לחלון. עוד מקרה אשר עלול להתרחש ולהוביל לסיטואציה הלא נעימה הוא חורים וקידוחים במשקופים החיצוניים, שאף אחד לא טרח אף פעם לסגור ולסדר. כאמור, קיימים מצבים נוספים בהם הרטיבות מסביב לחלון הולכת ומתפשטת, המטרה היא כמובן לאתר את מקור הבעיה ולדאוג לנטרל אותו.

רטיבויות אלו הם רטיבויות שכאמור מגיעות מסביב לחלון. אם זאת לא הבעיה אצלכם, יכול מאוד להיות שהרטיבות שאתם נתקלים בה, היא דווקא רטיבות שמקורה בפגם בחלון עצמו. כלומר, יכול מאוד להיות מצב בו החלון עצמו פגום, יכול להיות שהאיטום לקוי דווקא בין הזכוכית למשקופים או איטום לקוי בתוך מסילת הניקוז הפנימית. במצב כזה כדאי להיעזר בשירותיהם של מקצועני אלומיניום על מנת שיתנו הם את חוות דעתם.

רטיבות נוספת שיכולה להיות מקור הבעיה קשורה דווקא לעיבוי. במהלך החורף, אדי המים מרטיבים את החלונות, והקירות סופגים את האדים החמים אליהם. במצב כזה, הפתרון היעיל ביותר הוא לפתוח חלונות ולאורר את הבית. כמובן שיש לחמם את הבית בחומרים שלא גורמים לעיבוי.

איך בודקים?

על מנת לאתר את מקור הבעיה קיימות מספר שיטות בהן יש לנקוט כדי להבין את חומרת המצב. בדיקה אחת שתעשה, היא בדיקת המטרה. במהלך בדיקה זו, ייעשה שימוש בצינור מחורר שיהיה מונח מעל המשקוף ולאורכו. דרך אותו צינור תתבצע פעולת הרטבה. בדיקה נוספת שניתן לבצע היא בדיקת הצפה, במהלכה יש לסתום את פתחי הניקוז בעזרת שימוש בסיליקון. בדיקה זאת תבדוק את המשקופים התחתונים של החלונות.

חומרים שיש להשתמש בהם בשביל איטום החלונות

במרווחים קטנים שבין 1 ל- 5 מ״מ אפשר להשתמש בגומי הדבקה פרופיל e. הגומי עצמו כבר מגיע עם דבק מה שאומר שכל מה שישאר לכם לעשות זה פשוט להוריד את המדבקה ולהדביק באיזור החשוף.

ניתן להשתמש גם באטם מרכזי. את האטם יש להתקין על גבי פנים המשקוף. תפקידו הוא לאטום את קו המגע בין הכנף למשקוף.

חומר נוסף שיכול להיות אפקטיבי הוא EPDM - מדובר באטם גומי שמאפשר הידוק גמיש בין פרופיל ההלבשה לזכוכית.

כפי שאתם יכולים לראות, נושא איטום החלונות הוא נושא מורכב. הדבר הראשון שיש לבדוק, הוא מהיכן מגיעה הרטיבות ומה מקור הבעיה. ברגע שיש לנו את המידע הזה, על מסך הבדיקות השונות שנעשו, ניתן להבין את חומרת המצב, ובהתאם לבנות תכנית פעולה שתביא לנו את התוצאות הרצויות. זכרו, אף על פי שקיימים חומרים שלכאורה מנגישים לכם את העובדה ובעזרת סרטונים כאלו ואחרים באינטרנט אתם יכולים לדעת איך לעשות את הדברים, חבל על הזמן והכסף שלכם. אם אתם מוצאים את עצמכם במצב המתסכל של סימני רטיבות מסביב לחלונות, כדאי שתוותרו על ההרפתקאות של ביצוע העבודה באופן עצמאי, ותעזרו בשירותיו של איש מקצוע שאתם סומכים עליו. בדיקה עם מכרים או אפילו ברשת, תמצא לכם את בעל המקצוע הנכונים עבורכם, שידעו כיצד לטפל ולתקוף את הבעיה. איטום חלונות הוא לא משחק ילדים והוא מחייב הבנה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר.

אם יש משהו שאתם לא רוצים שיקרה, זה איטום שיתבצע בצורה לא מקצועית ויוביל לכך שבטווח הקצר מאוד, הבעיה תחזור על עצמה. אתם אולי לא תגרמו נזק יותר גדול אבל בהחלט לא תצליחו לתקן את הנזק. ואל תשכחו ששימוש בבעל מקצוע מבטיח ברוב המקרים גם אחריות לכל צרה שלא תגיע בהמשך.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', ג' שבט התש"פ 29.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS