כל החלומות בהלוואה אחת! כנסו וגלו בשביל מה הישראלים לוקחים הלוואות

ישראלים לוקחים הלוואות מסיבות שונות ומגוונות, ההלוואות נחשבות לחלק בלתי נפרד מחיי הישראלים. הכנסו לאתר כדי לקרוא מדוע ישראלים לוקחים הלוואות ומהיכן.

אתר רק תבקש הלוואות לכל מטרה ו09/02/2017

(צילום: שאטרסטוק באדיבות חברת אפטר יו)

רוב הישראלים לוקחים הלוואות על בסיס קבוע מסיבות שונות ומגוונות כגון סגירת מינוס גבוה בבנק, החזרי חובות, רכישת רכב חדש, מימון חופשות בארץ ובחו"ל, טיפולים רפואיים, עזרה לילדים, לימודים ועוד. יוקר המחיה בארץ מצד אחד ורמת החיים הגבוהה בה כולנו מעוניינים מצד שני, כמו גם הריבית הנמוכה במשק והפיתוי הרב מצד הגופים הפיננסיים, כל אלו ועוד גורמים לנו לקחת יותר הלוואות בהשוואה לשנים חולפות.

למעלה מ- 40% מהציבור נמצא במינוס גבוה

אחת הסיבות העיקריות בגינה ישראלים לוקחים הלוואות הוא יוקר המחיה והמינוס הגבוה. ראוי לציין כי כ- 36% מהישראלים שנטלו הלוואה בשנים האחרונות עשו זאת כדי לסגור את המינוס בבנק. כיום, לא ניתן לחרוג ממסגרת האשראי, והריבית הגבוהה על חריגה מהמסגרת, תורמת לכך שישראלים רבים נוטלים הלוואה לסגירת המינוס. את ההלוואה ניתן לקחת מהבנק, מבנקים אחרים, מחברות אשראי ומחברות מימון חוץ בנקאיות.

עם זאת, יש לזכור כי הלוואה צריך להחזיר וכי התשלומים החודשיים מהווים הוצאה נוספת המקשה לנהל ביעילות את תקציב ההוצאות החודשיות השוטפות, לכן חשוב להתנהל פיננסית נכון ויש לקחת הלוואה רק לאחר ייעוץ, סקר שוק מקיף והשוואת עלויות וריביות.

חשוב לציין כי ישראלים רבים הורגלו לרמת חיים גבוהה והם אינם מסוגלים לוותר על חופשות בארץ ובחו"ל. ישראלים רבים נוטלים הלוואות לכל מטרה בעיקר בתקופת הקיץ ובחגים כדי לממן את עלויות החופשה המשפחתית או הרומנטית. במקום לשלם בכרטיס אשראי רבים מעדיפים לקחת הלוואה המאפשרת להם ליהנות מחופשה מושלמת ומכסף לבזבוזים.

שדרוג הרכב

משפחה ישראלית ממוצעת מחליפה את הרכב הפרטי אחת לשנתיים או שלוש שנים. מבין סך כל הישראלים שלקחו הלוואות בשנת 2015, כ- 22% לקחו הלוואה לשדרוג הרכב הישן, חלק מהמשפחות נטלו הלוואה לרכישת רכב חדש, אחרים החליפו את הרכב הישן במודל חדש ומתקדם יותר.

הלוואות לשיפוץ הבית

כ- 15% מסך לוקחי ההלוואות זקוקים לפתרונות מימון עבור שיפוץ הבית. הלוואה למימון השיפוצים מאפשרת לשלם לבעלי המקצוע וליהנות משיפוץ מלא או חלקי של הנכס ומשיפור באיכות החיים. את ההלוואה ניתן לקחת מבנקים שונים, מחברות אשראי, על חשבון כספי הפנסיה או מחברות מימון פרטיות הפועלות בהיתר משרד האוצר.

הלוואות ללימודים

רוב הסטודנטים בארץ זקוקים להלוואה כדי לממן את עלויות שכר הלימוד במכללות, באוניברסיטאות ובבתי הספר המקצועיים. יש מגוון מסלולי הלוואה לסטודנטים, רוב ההלוואות אטרקטיביות וניתן להחזירן עם סיום הלימודים בפריסה רחבה המאפשרת להתחיל לעבוד ולעמוד ביתר קלות בנטל תשלומי ההחזר. גם הורים רבים מסייעים לילדים שלהם הנרשמים למוסדות החינוך והם נוטלים את ההלוואה על חשבונם.

עזרה לבני משפחה

כ-10% מסך נוטלי ההלוואות טוענים כי לקחו הלוואה כדי לעזור לבני משפחה. משפחות רבות בארץ מצויות בקשיים כלכליים וזקוקות לעזרה, לכן קרובי המשפחה נחלצים לעזרה ומי שאין בכיסו הון נזיל ופנוי לרוב לוקח הלוואה מהבנק או מחברות מימון חוץ בנקאיות וכך הוא יכול לסייע לקרובי משפחתו.

הלוואה למימון אירועים

הוריהם של החתן והכלה מסייעים לזוג הצעיר לממן את החתונה המפוארת והיוקרתית. הלוואה למימון החתונה מאפשרת לזוג הטרי להתחיל את דרכו בקלות, ללא חובות, וההורים לרוב מתמודדים עם נטל תשלומי ההחזר. כמו כן, ישראלים רבים לוקחים הלוואות למימון אירועים משפחתיים גדולים כמו ברית, מסיבות בר ובת מצווה וכיוצא בזה.

לסיכום, הציבור הישראלי לוקח הלוואות רבות כדי להתמודד עם המציאות הכלכלית הסבוכה ועל מנת לשמור על רמת חיים גבוהה. הבנקים נחשבים למקור המועדף ממנו לוקחים הלוואות, לאחר מכן נמצאות חברות האשראי למרות הריביות הגבוהות, והמקור המועדף להלוואות בסכום גבוה מ- 100,000 ש"ח הם מהגופים המנהלים את כספי הפנסיה, ובסוף הרשימה נמצאות חברות המימון הפרטיות.

המאמר נכתב באדיבות אתר רק תבקש הלוואות לכל מטרה

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ג' התש"פ 28.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS