למה כדאי להיעזר במחשבון משכנתא?

מחשבון משכנתא הוא כלי עזר חשוב המאפשר לכם לחשב את סכום ההלוואה וגובה תשלומי ההחזר במסלולים שונים. הכנסו לאתר כדי להבין למה כדאי להיעזר במחשבון משכנתא.

אתר משכנתא גורו ו09/02/2017

(צילום: שאטרסטוק באדיבות חברת אפטר יו)

ישראלים רבים רוצים להגשים חלום ולרכוש דירה למגורים, יוקר המחיה ומחירי הנדל"ן שאינם מפסיקים לעלות מקשים על הזוגות הצעירים, ולמעשה כאשר מתקבלת ההחלטה הסופית לרכוש דירה, יש להיעזר בכל האמצעים האפשריים כדי לבדוק את המשמעות הפיננסית לצעד חשוב זה.

מחשבון משכנתא הוא כלי עזר חשוב המאפשר לכם לקבל החלטה פיננסית נכונה, יש לזכור כי המחשבון מהווה רק כלי עזר ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. לפני שאתם ממהרים לחתום על חוזה משכנתא מאחד הבנקים חשוב להיעזר במחשבון כדי לחשב מהו גובה ההלוואה האופטימלי עבורכם, כיצד משתנים תשלומי ההחזר בהתאם למסלולי משכנתא שונים, כיצד המשכנתא מושפעת משינויים בריביות ובהצמדות, לכמה זמן כדאי לקחת את ההלוואה, ומהו הסכום המשוער הכללי שעליכם יהיה להחזיר לבנק בסוף התקופה.

מטרת השימוש במחשבון משכנתא

כאמור, מחשבון משכנתא הוא כלי עזר יעיל ומומלץ לכל מי שעומד להתחייב להלוואה ארוכת שנים לרכישת דירה למגורים או להשקעה. כבר לאחר שקיבלתם החלטה להגשים חלום ולרכוש דירה למגורים עליכם לבדוק במה דברים אמורים וכמה כסף אתם צריכים כדי לרכוש את הנכס. על פי המגבלות של בנק ישראלי עליכם לגייס לפחות 25% הון עצמי, אם אתם עומדים לרכוש דירה ראשונה ואין בבעלותכם נכס. משפרי דיור צריכים לגייס לפחות 30%, ומשקיעים צריכים להביא סכום גבוה יותר מהבית.

לאחר שאתם יודעים מהו מחיר הדירה וכמה הון עצמי יש לכם, תוכלו להיעזר במחשבון כדי לבדוק לכמה זמן אתם צריכים את המשכנתא ומהו צפי תשלומי ההחזר. יש לזכור כי תשלומי ההחזר החודשיים של המשכנתא מושפעים מגורמים רבים ומגוונים כגון סכום ההלוואה, מסלולים בתמהיל המשכנתא, תקופת ההחזר, גובה הריבית במשק, שיעור מדד המחירים לצרכן ועוד.

כאשר בוחרים מסלולים עם ריבית משתנה ההחזר החודשי משתנה בהתאם לשינויים בריבית, כך גם במסלולים צמודים למדד המחירים לצרכן או לשינויים במטבע חוץ. מאחר וקשה לדעת מה יהיה גובה הריבית במשק בעוד כמה חודשים ושנים, המחשבון מבצע חישוב על פי הריבית הנהוגה כיום, אך יש לזכור כי כרגע הריבית נמצאת בשפל חסר תקדים וצפוי כי היא תעלה, לכן במסלולים עם ריבית משתנה גובה ההחזר החודשי יעלה מעלה.

לאחר בדיקות שונות עם מחשבון תוכלו להעריך את הסכום שיהיה עליכם להחזיר לבנק לפי מסלולי משכנתא שונים, ובהתאם לשינויים בריבית ובמדד המחירים לצרכן. כמו כן, אחרי פגישה עם יועץ משכנתא פרטי או יועץ של הבנק תוכלו להקליד את הנתונים שקיבלתם במחשבון כדי להבין איזה מסלול כדאי עבורכם וכיצד כדאי לכם לבנות את תמהיל המשכנתא כדי להוזיל את ההלוואה וליהנות מסיכונים קטנים יותר.

מחשבון משכנתא מתקדם מאפשר לכם להשוות את תשלומי ההחזר לפי לוחות סילוקין שונים (שפיצר, קרן שווה, בולט), עם זאת לרוב הבנקים משמשים בלוח שפיצר לחישוב ההחזר החודשי, אך עדיין כדאי לבדוק באמצעות המחשבון כיצד שינוי לוח הסילוקין משפיע על המשכנתא שברצונכם לקחת, ותוכלו לדרוש מהבנק לשנות את שיטת החישוב בהתאמה לצרכים שלכם.

ראוי לציין כי באמצעות מחשבון משכנתא ניתן לחשב את גובה ההלוואה לפי החזר חודשי מבוקש, או לחשב מה יהיה ההחזר החודשי לפי סכום מבוקש, מספר שנים, גובה הריבית ומסלולים שונים, לרבות מסלולי משכנתא לזכאים, קל"צ, פריים, משתנה כל חמש שנים וכיוצא בזה.     

המאמר נכתב באדיבות אתר משכנתא גורו

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', ב' התש"פ 27.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS