הבדיקות שחשוב לעשות לפני שנכנסים עם המשפחה לבית חדש

מה צריך לכלול בדק בית יסודי? מהן הנקודות שחשוב לבדוק עוד לפני שנכנסים לבית החדש או לכל היותר במהלך השבועות הראשונים וכיצד מומלץ לבצע את הבדיקות הללו כך שלא תשכחו שום דבר חשוב?

עידן הראל ו18/12/2016

(צילום: יינון סולומון)

מעבר משפחתי לדירה או בית חדשים הם שלב מרגש ביותר בהיסטוריה המשפחתית. אך שלב זה גם עלול לכלול תקופה לחוצה ועמוסה, במיוחד כאשר מדובר במשפחות ברוכות ילדים אשר לפחות חלקם ילדים קטנים.

בתוך כל הבלגן וההמולה הכרוכים במעבר לבית חדש, וכאשר במקביל צריך להמשיך ולשמור על שגרת החיים של הילדים בבית הספר ושל ההורים בעבודה ובעיסוקיהם האחרים, קל מאוד לפספס כל מיני דברים ולא לבדוק את כל מה שדורש בדיקה בבית החדש.

מה צריך לכלול בדק בית יסודי? מהן הנקודות שחשוב לבדוק עוד לפני שנכנסים לבית החדש או לכל היותר במהלך השבועות הראשונים וכיצד מומלץ לבצע את הבדיקות הללו כך שלא תשכחו שום דבר חשוב?

מערכות החשמל, מעקות בטיחות ושאר אלמנטים בעלי חשיבות בטיחותית

כדאי לחלק את כל הדברים הקטנים והגדולים שניתן לחשוב עליהם אשר ראויים לבדיקה בבית החדש לשתי קבוצות עיקריות - האלמנטים בעלי החשיבות מבחינה בטיחותית (כלומר - דברים שעלולים לסכן את הבטיחות האישית של דיירי הבית), וקבוצה שנייה של כל שאר הבדיקות אשר פחות קריטיות מבחינה בטיחותית. את הקבוצה הראשונה נרצה לוודא שאנו בודקים בצורה טובה ומעמיקה עוד לפני שנכנסנו להתגורר בבית. עם הקבוצה השנייה ניתן להתמודד מאוחר יותר, לאחר שנתאקלם בבית החדש והלחץ ירד קצת.

מהם אותם אלמנטים בעלי חשיבות בטיחותית ממשית? דוגמה טובה לכך היא למשל מערכת החשמל בבית - האם המערכת עומדת בכל התקנים הבטיחותיים? האם קבלן החשמל עשה את כל מה שחייב היה לעשות על פי תקני הבטיחות הארציים? במידה ומדובר בבית או דירה יד שנייה - האם הדיירים הקודמים תחזקו את מערכת החשמל בצורה טובה? האם, למשל, ישנם שקעים חשופים ולא בטיחותיים או מקומות עם חוטי חשמל גלויים אשר הילדים יכולים להגיע אליהם? האם מערכת החשמל אטומה בצורה טובה למים? וכו'...

מערכת החשמל היא דוגמה אחת חשובה, אך אינה הדוגמה היחידה. קיימות מערכות נוספות בבית בעלות פוטנציאל ליצירת סכנה, כולל המבנה עצמו. את כל הדברים הללו יש לבדוק בצורה מקצועית ומעמיקה, ועדיף לעשות זאת עוד לפני הלילה הראשון שלכם ושל משפחתכם בבית החדש.

בדק בית מקצועי על ידי אנשי מקצוע ומהנדסים מומחים

מלבד לקוצר הזמן, ללחץ ולעומס המאפיינים לרוב תקופה של מעבר דירה, נשאלת גם השאלה - כיצד אנו אמורים לבדוק את כל הדברים הללו בעצמנו? האם הידע הכללי שלנו במערכות חשמל, חוזק מבני או מערכות צנרת טוב מספיק על מנת שנוכל לבדוק את כל הדברים הללו בעצמנו ולהיות בטוחים כי אנחנו והילדים שלנו בטוחים לחלוטין בביתנו החדש?

על פי רוב, התשובה היא - כמובן שלא. בדיוק מסיבה זו קיימות בשוק חברות המציעות שירות של בדק בית יסודי ומקצועי, המבוצע על ידי אנשי מקצוע - מהנדסים מומחים ואנשי בנייה אשר יודעים בדיוק כיצד לבדוק את כל הדברים הקטנים והגדולים, כך שתוכלו להיות בטוחים כי הבית אליו אתם עוברים הוא אכן בטיחותי מספיק.

בדק בית מקצועי מומלץ לבצע עוד בטרם סיום עבודות הבנייה/שיפוצים, וזאת על מנת שתוכלו להצביע על בעיות מסוימות ולחייב את הקבלנים המבצעים לטפל באותן בעיות, הנמצאות תחת תחום אחריותם.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', ב' התש"פ 27.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS