אירועים קטנים וכשרים לקירוב לבבות

בשנים האחרונות מתרחבת בארץ מגמת האירועים הקטנים - חתונות מצומצמות אליהן מוזמנים כמה עשרות (או לכל היותר עד כמאתיים) מוזמנים, אירועים עסקיים קטנים ואקסקלוסיביים ואירועים פרטיים בהם רשימת האורחים קצרה בהרבה ממרבית האירועים והחתונות, אליהן מוזמנים מאות רבות של קרובים ומכרים.גם בקרב הקהילה הדתית והמסורתית רבים מעדיפים לערוך כיום אירוע קטן ומצומצם במקום אירוע גדול ורב משתתפים. מהן הסיבות העיקריות לכך ומדוע תורמים דווקא אירועים קטנים לקירוב לבבות המוזמנים ובעלי השמחה?

עידן הראל ו25/09/2016

(צילום: עמיעד טאוב)

אירועים באווירה רגועה ואינטימית הקלים יותר לתכנון

אחת הסיבות המרכזיות לכך שרבים מעדיפים לערוך אירועים קטנים כיום היא האווירה הכללית השוררת באירוע קטן לעומת אירוע גדול. באירוע קטן האווירה נינוחה, רגועה ונעימה, וברבים מאירועים אלו ניתן לחוש בבירור בתחושה של אינטימיות מסוימת בין כלל הנוכחים. כאשר ישנם כמה עשרות, או מאה וקצת מוזמנים, הסיכויים כי כולם מכירים את כולם רבים יותר. החיבור בין האורחים טבעי ומהיר יותר, ומתקבלת תחושה נעימה של "כולם חברים של כולם".

בנוסף, סיבות לא פחות חשובות אשר מושכות רבים ללכת על אירועים מצומצמים מבחינת היקף המוזמנים הן הנוחות והקלות המאפיינות הפקה של אירוע מסוג זה. כולם מכירים את חודשי ההכנות הקדחתניים הקודמים למרבית החתונות כיום, ומתאפיינים בלחץ נפשי ניכר בקרב בעלי השמחה. אנשים רבים החליטו כי מכיוון שמדובר ביום השמחה שלהם, חשוב שהם יהיו נינוחים ומאושרים, גם בשבועות שלפני האירוע. לכן, הם הולכים על אירוע קטן יותר, שקל יותר לארגן. במיוחד כיום, גני אירועים ואולמי שמחות רבים מתמחים בהפקה ואירוח של אירועים מצומצמים יחסית. חיפוש מהיר באינטרנט של אירועים קטנים בשרון, באזור ירושלים, בדרום או בכל אזור אחר בארץ, מעלה מיד תוצאות רבות של גני אירועים המתמחים בסוג אירועים זה, ומציעים מראש את כל החבילה.

הדרך להביא לקרבה אמיתית בין האורחים והחוגגים השונים

אחד התפקידים החשובים ביותר של אירוע חגיגי, בין אם מדובר בחתונה, בר מצווה או כל סוג אחר של אירוע, הוא להביא שמחה לבעלי האירוע, כמו גם לאורחים והמוזמנים שבאו לחגוג עימם. בהקשר זה לאירועים קטנים יתרון בלתי מבוטל על הרבה סוגים אחרים של אירועים. כפי שצוין לעיל, באירועים קטנים האווירה אינטימית ואישית יותר. קיים סיכוי טוב כי מרבית האורחים, או כולם, מכירים אחד את השני (מצב הרחוק מאוד מהמציאות באירועים גדולים ורבי מוזמנים), ובטח ובטח שבעלי השמחה מכירים את כולם.

בניגוד לחתונות רבות בהם החתן והכלה אפילו אינם מכירים חלק מהמוזמנים (מכרים של ההורים, רחוקי משפחה וכד'), כאשר רשימת המוזמנים מצומצמת, מקפידים להזמין רק בני משפחה קרובים, חברים טובים ומכרים עימם רוצים לחלוק את אותה שמחה. לכן, אירועים קטנים מהווים פלטפורמה טובה לקירוב לבבות, לאווירה אינטימית ונעימה ולערב שכל אחד מהנוכחים בו ינצור בליבו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ג', כ"ד טבת התש"פ 21.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS