מכללה - ללמוד חינוך בצפון

באזור הצפון ישנן מספר מכללות הקיימות מסלולי תואר ראשון ושני בחינוך. אחת הבולטות שבהן היא מכללת אינטלקט אקדמון.

אייל רותם ו14/06/2016

(צילום: באדיבות אקדמון)

אודות המכללה

הלימודים במכללה מאופיינים באווירה נעימה ותומכת, ובקשר אישי בין המרצים לסטודנטים שגם נהנים מהיצע מצוין של מלגות. המרצים מחזיקים בניסיון רב בתחומי החינוך הרלוונטיים ובהוראה בפרט, ופועלים מתוך גישה הרואה חשיבות עליונה בהקניית מקצוע ההוראה ויישומו במערכות החינוך. תפיסה זו ניכרת גם בתוכניות לימוד והכשרה מתקדמות, המשלבות בין התנסות מעשית ללימודים תיאורטיים, כאשר הבוגרים מסוגלים להתמודד עם מגוון האתגרים של מקצועם, ולתרום רבות להעשרתם ולהתפתחותם של תלמידיהם.

תוכניות הלימוד במכללת אינטלקט אקדמון

כאמור, במכללה ניתן ללמוד לתואר ראשון או שני במגוון רחב של תחומים והתמחויות. על התוכניות לתואר ראשון נמנות בין היתר תוכנית הכשרה ייעודית לגנים, והכשרה לבתי ספר יסודיים עם התמחויות במתמטיקה, ספרות, לשון עברית, מדעי הטבע ומקרא. כמו כן, ניתן ללמוד לתואר ראשון בתוכנית הכשרה לבתי ספר על יסודיים עם התמחויות במתמטיקה, אנגלית, מדעי החיים, ערבית, עברית, מקרא וספרות. זאת בנוסף על תוכניות הכשרה באמנות ובחינוך גופני לכיתות א' עד י"ב, הכשרה לחינוך המיוחד, וכן תוכנית אישית המיועדת לתואר ראשון, השתלמויות ותעודת הוראה בשם שבילים לחינוך, חברה וסביבה. לצד התוכניות לתואר ראשון קיימות במכללה גם מספר תוכניות לתואר שני בתחומי ייעוץ חינוכי, חינוך גופני לקהילות בהדרה, חינוך בעידן טכנולוגיות המידע, חינוך למידה והוראה, ומוסמך להוראה בבתי ספר על יסודיים.

עוד מסלולים והסמכות במכללת אינטלקט אקדמון

מלבד האמור לעיל, המכללה מקיימת עוד מספר מסלולים המתאימים לאוכלוסיות שונות. ראשית, ניתן לעבור במכללה הסמכת אקדמאים לחינוך בתוכניות הכשרה לאומנות ולחינוך גופני, ובתוכנית שח"ף המכשירה להוראה בבתי ספר יסודיים, על יסודיים, חינוך מיוחד וגני ילדים. תנאי הקבלה הבסיסיים לתוכניות אלו הן תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בציון מינימום של 75 נקודות, או 70 נקודות לבעלי תארים בהנדסה, מתמטיקה ומדעים. יחד עם זאת, המעוניינים להתמחות בעברית, אנגלית וערבית יעברו מבחן ידע בשפה ברלוונטית אחרי שיתקבלו ללימודים במכללה. בנוסף על הסמכת אקדמאים, מכללת קיי מקיימת עוד תוכניות ייחודיות למצטיינים ולימודי המשך למורים בפועל. כמו כן, במכללה פועל בית ספר לפיתוח מקצועי עם השתלמויות מגוונות המיועדות לקידום עובדי חינוך והוראה, ולשיפור המערך החינוכי בדרום. מלבד התחומים שכבר צוינו ניתן להתמחות במכללה בעוד מגוון רחב של מקצועות וחוגים, ביניהם יהדות, מחשבים וחינוך בלתי פורמאלי.

כיצד מתקבלים למכללה

הקבלה לתואר ראשון עם תעודת הוראה מותנית בראיון אישי, ובתעודת בגרות איכותית. כלומר, עבור התמחות במדעי הטבע יש להציג תעודה עם ארבע יחידות באנגלית, חמש יחידות במקצוע מוגבר, וכן ארבע או חמש יחידות במתמטיקה. עבור התמחות במדעי הרוח יש להציג תעודה עם ארבע יחידות באנגלית וחמש יחידות במקצוע מוגבר. מועמד שאינו בעל תעודת בגרות איכותית מחויב לעבור בחינה פסיכומטרית ולהגיע למתאם 525. כמו כן, קיימים תנאי קבלה מיוחדים על פי תוכנית ספציפית, כגון לימודי חינוך גופני, אמנות ושפות.

גם בצפון ישנם מכללות להכשרה מקצועית בכגון אקדמון ועוד.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', כ"ד שבט התש"פ 19.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS