בעל עסק קטן? 5 דברים שחשוב שתדע

המשק כולו נשען על העסקים הקטנים אשר מאפשרים לאנשים רבים להתפרנס בכבוד. בעלי העסקים הקטנים נאבקים בקשיים מרובים, אך זוכים גם לסיפוק ולהנאה הנובעים מכך שהם הקימו מפעל חיים שיש לו משמעות עבורם ועבור עובדיהם. לעצמאות נלווית אחריות כבדה אך גם תחושת חירות אישית ויכולת לקבוע סדר עדיפויות משל עצמך. כאשר אתם מנהלים עסק קטן אתם טרודים בנושאים רבים ושונים, אך ישנם דברים מסוימים שחשוב לזכור ולא להזניח.

עידן הראל ו01/05/2016

עסק קטן.אילוסטרציה (צילום: עמיעד טאוב)

ראשית, בעלי עסקים קטנים אחראים לא רק לתזרים המזומנים ולציוד המשרדי. מעל ומעבר לכל נושא אחר חשוב לתת את הדעת לבריאותם וביטחונם של העובדים. מעבר לדאגה המוסרית הכרוכה בכך שאנשים אלו תלויים בעסק, מדובר בחשיפה של ממש לתביעות אפשריות. אם כך, יש לברר על כל סוגי הביטוח החלים על העסק כחוק ולוודא שהעובדים מכוסים. בנוסף, מומלץ לבדוק את העלויות של ביטוחים נוספים אשר ישלימו את הכיסוי של העובדים ויאפשרו להם להתמודד עם מצבים של אובדן כושר עבודה - ולכם לישון בלב קל.

שנית, החיוני שבעלי העסקים קטנים יהיו מודעים לזכויות העובדים. אין טבעי מתחושת הלחץ והדחיפות אשר נלווית להתמודדות עם משברים ודאגות עסקיות, אך אסור לאפשר לתחושות אלו להעיב על העובדה שלעובדים זכויות שנקבעו בחוק. כאשר עובד לוקח יום מחלה בשעת משבר עשויה להיות לכך השפעה לא פשוטה על הפעילות של עסק שמשאביו מצומצמים, אך למרות זאת אין להפעיל עליו לחץ לוותר על זכויותיו.

שלישית, זכרו שרשת האינטרנט ועולם המחשוב מעניקים לכם פתרונות ואפשרויות שבעבר בעלי עסקים קטנים יכלו רק לחלום עליהם. עשו שימוש בכלים מתקדמים ואל תהססו לחפש פתרונות חדשניים לכל בעיה הניצבת בפניכם. אפליקציות ייעודיות, תוכנות עסקיות ומכשור מתקדם יכולים לייעל את העבודה במידה רבה ולחסוך בכוח אדם.

רביעית, עשו שימוש בחברות ייעוץ ובשירותים חיצוניים. מיקוד חוץ הוא הפתרון הנכון עבור עסקים קטנים אשר עובדים במציאות תנודתית. כך תוכלו לקבל סיוע מהשורה הראשונה כאשר העסק נמצא בתקופת שיא, ולוותר על ההוצאה והסיוע כאשר העסק נמצא בתקופת שפל. לפתרון זה עלות נמוכה בהרבה ביחס לפיטורי עובדים כאשר תנאי השוק הופכים להיות קשים יותר.

ולבסוף, אל תשכחו שגודלו של העסק הוא גם היתרון היחסי שלכם. באפשרותכם לבנות חברה שהיחס לעובדים וללקוחות בה הוא משפחתי, והאווירה היא כשל יחידה מובחרת. כאשר העסק קטן כל לקוח זוכה לתשומת לב אישית ולשירות מיטבי. הקשר מול הספקים הוא אישי וניתן לבנות מערכות יחסים הנמשכות על פני שנים בתקופות טובות ורעות. דאגו לאתר עובדים שכישוריהם משלימים את הכישורים שלכם כדי לשפר את תפקוד העסק בכל החזיתות. צרו מערכות יחסים של אמון עם הבנקים והמוסדות הפיננסיים אשר יסייעו לכם לצלוח מצבי קושי זמניים.

עסק קטן המנוהל היטב הוא מסלול נפלא שיאפשר לכם להגיע לביטחון כלכלי ולעצמאות מרבית. נהלו אותו בקפידה ובמקצועיות כדי להבטיח הצלחה ושגשוג.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ט' ניסן התש"פ 03.04.2020
פרשת צו
כניסה: 18:20 | יציאה: 19:50
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS