קבוצת הכנה לצה"ל

כיום קיימות מספר קבוצות  הכנה לצה''ל שמודרכות על ידי בוגרי יחידות קרביות ויחידות מיוחדות וכולם מבינים את החשיבות של הגוף והנפש והחישול של שניהם, תוך הקפדה על ביטחון, תזונה, סרגל מאמצים ובריאות.

חיים נחתומי ו03/04/2016

(צילום: עמיעד טאוב)

כחלק מהמיון ליחידות מיוחדות בצה"ל נערכים גיבושים, כדי לבחון מי מהחיילים לעתיד יצליח ביחידות האלה ואף יתקדם שם. הגיבושים הללו קיימים כבר עשרות שנים וכול הזמן משתפרים ונעשים קשים יותר ויותר אך גם שמים דגש על החייל והתקופה בה אנו חיים. רוב המשתתפים בגיבושים הם חיילים כעלי פרופיל מלא ודירוג קב"א גבוה. הגיבושים הם לא חובה אך מי שכן רוצה לתרום בצה"ל ביחידות הקרביות טוב שיעשה הכנה ויבין מה מצפה לו. כיום קיימות מספר קבוצות הכנה לצה"ל שמודרכות על ידי בוגרי יחידות קרביות ויחידות מיוחדות וכולם מבינים את החשיבות של הגוף והנפש והחישול של שניהם, תוך הקפדה על ביטחון, תזונה, סרגל מאמצים ובריאות.

מה עושים בגיבושים לצה"ל?

אורך הגיבושים השונים נמשך בין יום לחמישה ימים, כאשר יחידות מסוימות משאירות את ההחלטה על האורך לעצמם ולא אומרות לחיילים ובכך משפיעות על הצד המנטלי של הנבחנים. הגיבוש מתחיל לרוב בהסבר קצר ועובר למבחן בר אור שכולל שכיבות סמיכה, מקבילים, עליות מתח וריצה למרחק של 3000 מטר. המתמודדים מתחלקים לקבוצות כדי לראות איך אתם עובדים בצוות ועד כמה אתם מתאימים לדינמיקה קבוצתית. המשימות שתצטרכו לבצע יהיו שונות בין יחידה ליחידה ומה שעושים בשייטת 13 לא עושים בגיבוש לצנחנים וההפך. כאשר אתם יודעים איזה גיבוש עליכם לעבור, תתרכזו רק בו ותעשו הכנה טובה ורצינית לגביו.

איך לבחור קבוצת הכנה לצה"ל?

קיימות מספר קבוצות הכנה לצבא בערים השונות ואפשר לבדוק עליהן באינטרנט או דרך המלצות של חברים. אפשר גם להגיע ליום ניסיון ולראות האם זה מתאים לכם, חשוב לבדוק שקבוצת ההכנה שמה דגש על הנושאים הבאים:

א.     ערכים וחינוך: הכנה לצה"ל טובה שמה דגש על ערכים והאדם שבך וזה לצד ההיבט של הכושר והצד המנטלי. לא מעט מהמתמודדים נופלים בגיבושים בעניינים האלו וחשוב לדעת ללמוד ולשפר אותם.

ב.     צוות ההדרכה: יש לוודא כי הצוות בנוי ממדריכים מנוסים ומקצועיים ושיש להם רקע צבאי שכולל לוחמים, מפקדים וכאלה שמוסמכים בהדרכת כושר קרבי וסרגל מאמצים. יתרון נוסף בצוות מדריכים ששירת ביחידות קרביות או מיוחדות זה, שהם יודעים לאן אתם רוצים ללכת ויכולים לכוון אתכם לשם, ללמד ולהסביר לכם על היחידות עצמם.

ג.      תכנית הקורס: בדקו את תקופת ההכנה, איפה מתאמנים, מה התכנית כוללת והאם אפשר לבוא ליום אימון ניסיון. שימו לב לשירות וליחס של אותה קבוצה, שכן קבוצה שתרצה אתכם באמת לא בגלל הכסף אלה כדיי להגשים לכם את החלום, היא הקבוצה שלכם.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', ג' שבט התש"פ 29.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS