יישור שיניים למבוגרים - יתרונות ושיטות טיפול

חיוך צחור עם שיניים ישרות - אנשים רבים חולמים להשיג את היופי הזה, אך בחלק מהמקרים מדובר במשימה מורכבת. במקרים מסוימים כל הדרוש זה הלבנה של השיניים, בעוד אחרים סובלים ממראה כללי לא אסתטי, שיניים הממוקמות בצורה לא ישרה על הלסת ובמקרה זה יש לפנות לשירותיו של אורתודונט מומחה.

יחסי ציבור ו21/01/2016

חיוך צחור עם שיניים ישרות - אנשים רבים חולמים להשיג את היופי הזה, אך בחלק מהמקרים מדובר במשימה מורכבת. במקרים מסוימים כל הדרוש זה הלבנה של השיניים, בעוד אחרים סובלים ממראה כללי לא אסתטי, שיניים הממוקמות בצורה לא ישרה על הלסת ובמקרה זה יש לפנות לשירותיו של אורתודונט מומחה. עם זאת, מקובל לחשוב שהליך יישור שיניים זה משהו שחייבים לעשות אך ורק בגיל כמה שיותר צעיר, למשל בתקופת ההתבגרות. עם זאת, בפועל זה לא תמיד נכון. יתר על כן, יש אפילו יתרונות משמעותיים לביצוע התהליך בגיל מבוגר.

יתרונות לביצוע יישור שיניים בגיל מבוגר

קודם כל, הלסת של האדם הבוגר כבר לא גדלה, ולכן ניתן לתכנן את התהליך מתוך הנחה שנתוני הגודל לא ישתנו בצורה משמעותית - דבר שלא מתאפשר בגיל ההתבגרות שיכול מאוד בלתי צפוי בכל הקשור לשינוי באזור הלסת.

שנית, אדם מבוגר מאופיין בדרך כלל בחוסן נפשי גדול יותר, תחושת אחריות גדולה יותר שתגרום לו להקפיד על הוראות הרופא, לבצע את כל התהליכים ההכרחיים לשימור התוצאות לאורך זמן. ופרט לא פחות חשוב, הטיפול הלא זול משולם מכספו של האדם עצמו, ולא של ההורים, מה שמדרבן לפעילות חיובית המאפשרת לבצע את התהליך על הצד הטוב ביותר ולשמור על התוצאות לאורך זמן.

מבין החסרונות שניתן למצוא בהחלטה לבצע יישור שיניים בגיל מאוחר יחסית: בשלבים האלה האדם נוטה יותר לפתח דלקות חניכיים ובעיות אחרות בבריאות הפה. במקרים אלה יש לבצע קודם כל טיפול בבעיות הרקע, ולאחר מכן לפנות לטיפול אורתודנטי.

שיטות לביצוע יישור שיניים בגיל מאוחר

ישנן מספר דרכים לביצוע יישור שיניים בגיל מבוגר. השיטות המתאימות לבריאותו הכללית של האדם נבדקות כל אחת באופן נפרד, והמתאימה ביותר לכל הצדדים (הרופאים והמטופל) נבחרת. אחד הדברים המדאיגים ביותר את האנשים המעוניינים לבצע יישור שיניים בשלבים מאוחרים יותר בחייהם, זה הנראות של ה"קוביות", שיכולה לפגוע בתדמית שלהם בעבודה וכדומה. יש לכך מספר פתרונות אפשריים:

יישור שיניים פנימי - שיטה זו ממקמת את האובייקטים המפעילים לחץ על השיניים ומזיזים אותן למיקומן הנוחה בחלק הפנימי. כלומר, השיניים מתיישרות מבפנים, מבלי שתהליך זה יהיה נראה כלפי חוץ. הקוביות מודבקות בצורה בטיחותית, והמטופל יכול לחייך ולדבר ברוגע.

יישור באמצעות מיישרים שקופים - אפשרות נוספת הינה למקם על השיניים אובייקטים שקופים שלא בולטים לעין כמו הקוביות הרגילות. בנוסף, אין חוטים המחברים בין מיישרים אלה, לכן מתקבלת תוצאה אסתטית וכמעט בלתי נראית. יחד עם זאת, היא מבצעת את תפקידה בצורה יעילה לא פחות מקוביות רגילות.

קוביות שקופות - אפשרות שבה האסתטיות לא מושלמת - קוביות שקופות המחוברות על ידי חוט דנטאלי.

זאת מלבד השיטה הרגילה של קוביות מתכתיות. כל אדם המעוניין לעבור יישור שיניים בגיל מבוגר יכול לבחור את השיטה שהכי מתאימה לו.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', כ"ט שבט התש"פ 24.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS