השוואת מחירים – משווים ונהנים מהשירות הזול ביותר

השוואת מחירים באינטרנט שינתה את כללי המשחק, בעלי מקצוע וספקים מודעים לכך, לכן גם המחירים יורדים. הם מודעים לעובדה שאנחנו, הצרכנים, יכולים לקבל מידע רב יותר מאשר בעבר ויש לנו כלים לבחון בצורה הרבה יותר חכמה את ההצעות שהם מגישים לנו, לכן הם יפנו אלינו עם הצעה הולמת שיכולה להתאים לנו.

אייל רותם ו19/01/2016

(צילום: עמיעד טאוב)

במשך שנים הטענה כנגד הציבור הישראלי היתה, שהוא ציבור של פראיירים, ציבור שקונה מוצרים ומזמין שירותים בלי לבדוק האם קיימים אופציות זולות יותר, במשך שנים הטענה היתה שאנחנו מעדיפים ללכת על המוכר והידוע גם כשהוא יקר, מאשר לחפש את המוצר או השירות הזול.

בעשור-שניים האחרונים זה השתנה. הרבה בזכות האינטרנט ובזכות אתרים דוגמת  yes please. האינטרנט מאפשר לנו לבצע סקר שוק של מוצרים ושירותים, ולבחור בצורה חכמה יותר את המקום או את בעל המקצוע ממנו נזמין מוצר או שירות. יש לומר שמלבד העובדה שהאינטרנט נותן לנו כלים חכמים לכך, הוא גם מעלה את רמת המודעות שלנו לצורך בהשוואת מחירים בצורה חכמה. למעשה הוא גורם לנו, עם זה באופן ישיר, דרך פרסומות, מאמרים או בדרכים אחרות ועם זה באופן עקיף, להכיר בכך שאנחנו יכולים לבצע את השינוי שיכול להשפיע באופן מהותי על דרכי הפעולה שלנו, כלומר במקום לקנות את המוכר והידוע, ללכת על השוואת מחירים חכמה של שירותים, מוצרים, ובעלי מקצוע.

מדוע השוואת מחירים באינטרנט יכולה לעזור לנו

במציאות שלפני האינטרנט, בשביל להשוות מחירים, היינו צריכים לעשות שני דברים, ליצור קשר טלפוני עם בעלי מקצוע או בעלי חנויות, בשביל לוודא את המחירים השונים. זה דרש מאיתנו זמן רב (ובאותם ימים גם לא מעט כסף). הדבר השני שהיינו צריכים לעשות זה ללכת לחנויות ופשוט לברר מה המחירים ולעשות השוואה ביניהן.

האינטרנט שינה את כללי המשחק. במקום ללכת לחנויות, דבר שדרש מאיתנו זמן, עלויות, אם יש לנו ילדים היינו צריכים למצוא להם סידור וכדומה, אנחנו נכנסים לאתרים   yes please, ושם אנחנו מבררים בצורה פשוטה וקלה, באמצעות קליק אחד, כמה עולה מה שאנחנו צריכים וכן אנחנו מבצעים את ההזמנה באופן מיידי, בלי עיכובים והמתנות מיותרות.

שנית, אנחנו יכולים לעשות בדיקה מקיפה של כל דבר ודבר, ורק לאחר מכן לסקור את ההצעות שמציעים לנו. זה מה שנקרא פעולה כלכלית רציונאלית. האינטרנט מספק לנו את כל המידע שאנחנו צריכים, אנחנו רק צריכים לקרוא ולהחליט מה מתאים לנו, ולאחר מכן לבצע את ההחלטה.

שלוש, אתר כמו yes please, מאפשר לנו להשאיר פרטים ובמקום לרדוף אחרי בעלי מקצוע או ספקי שירות, הם רודפים אחרינו. זה חוסך לנו זמן, חוסך לנו עלויות, מאפשר לנו לבצע את כל העניין בזמן ובתנאים שנוחים לנו, כשאנחנו פנויים לכך.

השוואת מחירים באינטרנט שינתה את כללי המשחק, בעלי מקצוע וספקים מודעים לכך, לכן גם המחירים יורדים. הם מודעים לעובדה שאנחנו, הצרכנים, יכולים לקבל מידע רב יותר מאשר בעבר ויש לנו כלים לבחון בצורה הרבה יותר חכמה את ההצעות שהם מגישים לנו, לכן הם יפנו אלינו עם הצעה הולמת שיכולה להתאים לנו.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS