דברים שחשוב לדעת לפני שפונים למנעולן רכב

לא משנה מה הסיבה בגללה אין לכם דרך להיכנס לרכב, אתם זקוקים לשרות של מנעולן רכב מקצועי. רגע לפני שאתם פונים לאיש מקצוע בתחום, מנעולן המתמחה בתחום הרכב, יש כמה דברים שמומלץ לדעת.

עמי שרון ו10/01/2016

(צילום: Depositphotos)

אחד הדברים המרגיזים והמתסכלים ביותר הוא לגלות שאין לכם דרך לפתוח את הרכב. אתם מוצאים עצמכם עומדים חסרי אונים מחוץ לרכב ולא יודעים מה לעשות עכשיו. סיטואציה זו חווים לא מעט אנשים עקב מגוון סיבות. מפתח הרכב נותר בתוך הרכב והרכב ננעלם, ואין לכם אפשרות לפתוח את הרכב. היה לכם רק עותק אחד של מפתח לרכב והוא אבד או נגנב, או פשוט נמצא הרחק מכם אצל בן משפחה שלקח עימו את המפתח. לא משנה מה הסיבה בגללה אין לכם דרך להיכנס לרכב, אתם זקוקים לשרות של מנעולן רכב מקצועי. רגע לפני שאתם פונים לאיש מקצוע בתחום, מנעולן המתמחה בתחום הרכב, יש כמה דברים שמומלץ לדעת.

מנעולים באישור המשטרה
תחום המנעולנות בישראל הוא תחום מפוקח. המשמעות היא שעל המנעולן להציג בפניכם תעודה מטעם המשטרה, אשר מכירה בסמכותו לעסוק בתחום. תעודה זו היא האישור שלכם כי מדובר במנעולן אמין, אשר אין לו עבר פלילי. נושא זה מהותי לאור העובדה שכישורי המנעולנים מאפשרים להם פריצה לבתים ולרכבים. לפני העסקת המנעולן לצורך פריצה לרכב או לבית, דרשו לראות את אישור המשטרה.

כיצד יסייע לכם מנעולן רכב
במידה ויש צורך בפריצה לרכב, יש כמה דרכים לעשות זאת. אם קיים בידכם מפתח אחד, מומלץ להקדים תרופה למכה, ולדאוג במעוד מעוד לפנות למנעולן מוסמך ולבקש שכפול מפתחות לרכב. פעולה זו תחסוך לכם את הצורך בביצוע פעולות מורכבות יותר לשם פריצה לרכב, דבר אשר יוזיל את עלות השירות.

שחזור מפתחות רכב במידה ואין בידכם מפתח לרכב, ואתם זקוקים לפתרון, יוכל המנעולן לבצע שחזור של מפתח לרכב. ברכבים בעלי דגמים ישנים יש אפשרות לבצע שחזור של המפתח באופן יחסית פשוט. ברכבים בעלי מודל חדיש יותר, דורשת פעולת השחזור את כרטיס הקוד של הרכב. כרטיס זה מונפק עבור רכב בעת ייצורו, והוא זה המאפשר לשכפל מפתחות חדשים לרכב. אם רכשתם רכב מבעלים קודמים, חשוב מאוד שתקפידו לבקש ממנו את הכרטיס, וכך תוכלו לשכפל לכם עותק של מפתח לרכב. כל מפתח המשוכפל באמצעות הכרטיס שונה מהמפתח הקודם, דבר הנעשה לטובת שמירה על ביטחון הרכב. כך שגם אם נותר בידי בעליו הקודמים של הרכב מפתח, בעת קידוד מחדש המפתח הקודם לא יוכל כבר לשמש לפתיחת הרכב.

פריצה מקצועית לרכב
ישנה חשיבות גדולה בפניה לאיש מקצוע המתמחה בפריצת רכבים במידה ויש צורך בפריצת הרכב. אנשי המקצוע מוסמכים לבצע פעולה זו, והם עושים זאת מבלי שנגרם נזק לרכב או נזק למנגנון הנעילה. חשוב שתדעו שניסיון לפריצה חובבנית גם עשוי לגרום לנזק וגם לא יוכר לאחר מכן מול חברות הביטוח, במידה ותרצו להפעילו, על מנת לכסות את הוצאות הפריצה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. ממליצה בחום על מנעולן בתל אביב
    (11/01/2016)
    קוראים לו אריה שרותי מנעולן במרכז והוא פשוט עשה עבודה מצוינת במהירות ובזול!
יום ג', ל' שבט התש"פ 25.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS