דגל יזכור החדש

לקראת ימי הזיכרון המשמשים ובאים, מציעה חברת הדגלים "שרגאי דגלים" דגל חדש, הכולל את כל המוטיבים החשובים בטקסי יום הזיכרון. דוד שרגאי שעיצב ומפיץ את הדגל מציג: כל המסרים - בדגל אחד!

עטרת זרביב ו13/04/2015

(צילום: באדיבות קוביס)

(צילום: באדיבות קוביס)

עם שלא זוכר את עברו, לא יכול להתקיים ולדמיין את עתידו. ימי הזיכרון הלאומיים לחללי מערכות ישראל, השואה ופעולות האיבה מהווים נדבך מרכזי בהנצחה הממלכתית של הנופלים. זהו ביטוי לחוב המוסרי של המדינה כלפי אלה שמסרו את חייהם למען תקומת ישראל.

שני ימי זיכרון ממלכתיים נקבעו בלוח השנה לציון זכר הנופלים: יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום הזיכרון לחלל שמקום קבורתו לא נודע. במהלך השנים גיבשה המדינה תכנים ערכיים, נקבעו דפוסי הנצחה ואף נחקק חוק מדינה לציון יום זיכרון לאומי.

ואולם, לצד ההתחדשות בתכני ההנצחה, טרם הושם דגש על "נראות" אמצעי הזיכרון ביום הזיכרון החל מדי שנה ב ד' באייר, יום לפני יום העצמאות, משקיעת החמה ועד לצאת הכוכבים למחרת. כל מקום בארץ בו מתקיים אירוע יזכור, נראה אחרת. החוק לא מגדיר כיצד צריך להיראות אירוע רשמי, הבלגן הוויזואלי בשטח גדול ולמען האמת - לא מספיק מכבד את זכר הנופלים. עד כה, טרם עוצב דגל שמזדהה עם השכול, ומייצג את התקומה והלאומיות.

אל הוואקום הזה החליק בקלות, האיש שנמצא בכל הטקסים האפשריים בישראל, לא באופן פיזי - באמצעות דגלים וסמלים. דוד שרגאי בעליה של חברת שרגאי דגלים וסמלים בע"מ, חקר את העניין לעומק, ועיצב פתרון אחד מרהיב ומכובד שמכניס סדר והיגיון ויזואלי בטקסי האזכרה וההנצחה.

לראשונה בישראל:דגל אחד המאחד את כל המסרים בטקס, דגל יזכור!

הדגל החדש, (דגם רשום ברשם הפטנטים) קל, מבריק, עשוי מבד פוליאסטר איכותי ומודפס בשיטת דיספרס - לצבעים עמידים במים. המוצר החדש חוסך את השימוש המסורבל מדי שנה ברול-אפ מתנדנד ולא יציב, נר זיכרון כבד הסובל מבעיות שינוע, פסי תאורה שנשברים ובלתי נוחים לתפעול, ובעיקר... נראות גרוטסקית.

מעתה - רשויות, משרדי ממשלה, עיריות, מועצות מקומיות, חברות, בתי ספר ומשלחות תלמידים לפולין ואנשים פרטיים אשר רוצים להתייחד עם זכר הנופלים במערכות, יוכלו להניף דגל יזכור אחד (או יותר) בעיצוב מרהיב ומרגש ובעיקר כזה שמאחד מסרים. סימבולי יותר, קל, נגיש ומכבד את זכר הנופלים.

גודל: 1.10 על 1.50 | מחיר: 100 ש"ח | להשיג בשרגאי דגלים וסמלים, טל: 03-9244105

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', ג' שבט התש"פ 29.01.2020
פרשת בא
כניסה: 16:32 | יציאה: 18:02
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS