סליחות המוניות ברחבת הכותל המערבי

רבבות בני אדם הגיעו בחצות לרחבת הכותל המערבי לעצרת סליחות המונית שהוביל רבה הראשי של צפת הרב שמואל אליהו

עמי שרון ו30/09/2014

הרבנים במעמד התקיעה הגדולה (צילום: אביתר כהן)

מי שברך המוני (צילום: קובי סלע)

תפילת הסליחות שהנהיג ברחבת הכותל המערבי מרן הרב מרדכי אליהו זצוק"ל, הפכה בלילה שבין יום שני לשלישי למפגן אחדות עצום שהרעיד את ירושלים. רבבות בני אדם מכל המגזרים והחוגים הגיעו בחצות לרחבת הכותל המערבי לעצרת סליחות המונית שהוביל רבה הראשי של צפת הרב שמואל אליהו.

בתפילת הסליחות ההמונית השתתפו גם הרב המקובל ישועה בן שושן, הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ', הרב דוד חי הכהן, שר הבינוי והשיכון אורי אריאל, סגן שר הדתות הרב אלי בן דהן, סגן שר החינוך אבי וורצמן וח"כ יוני שטבון מהבית היהודי. במהלך התפילה התקיימה "תקיעה גדולה" בהשתתפות לא פחות מאלף שופרות וחצוצרות שקרעו את השמיים בתחינה וזעקה לשנה טובה וגזירות טובות.

לתפילה בחצות הליל קדמה תכונה לוגיסטית מרשימה: קהילות רבות מכל רחבי הארץ עלו כבר בשעות אחר הצהריים אל מאות האוטובוסים שהביאו אותם לבירה, לסיורים מודרכים בעיר העתיקה. כך למשל מאילת, הנקודה הדרומית ביותר - הגיעו מספר אוטובוסים בראשות רבני הקהילות בעיר ומאידך מהצפון הרחוק הגיעה קהילת 'מטולה' מלווה ברבם. בסיום התפילה, בסביבות השעה שתיים, החל מבצע הפיזור הגדול שהחזיר את רבבות הבאים לעריהם.

הרב שמואל אליהו, קרא לנוכחים להודות להקב"ה על הניסים הגדולים בימי המלחמה, ובסיום התפלה ביקש מרבבות המתפללים שכל אחד יניח את ידו על ראש חברו, ואישה תניח את ידה על ראש חברתה ויחד ברכו כולם והתברכו בברכת לשנה טובה, הצלחה ובשורות טובות.

באיגוד רבני הקהילות הביעו סיפוק רב מהשתתפות ערה של רבדים שונים בציבור הישראלי. "עם ישראל, עם כיפה ובלי, ספרדים ואשכנזים, חרדים ומסורתיים, כולם כולם בלי יוצא מהכלל באו לכאן הלילה לומר לריבונו של עולם, אנחנו יודעים כמה חשובה לך האחדות שלנו", אמר הרב עמיחי אליהו, מנכ"ל איגוד רבני הקהילות. "באנו לכאן לכבודך מעיירות פיתוח, מהשכונות, מהערים הגדולות ומהפריפריה להגיד שאחדות זה לא רק כשיש אסונות ומלחמות. מצפון, מדרום, מהמרכז, מיש"ע וגם מהערים המכונות חילוניות - כולם רוצים להגיע להראות לריבונו של עולם את עם ישראל בתפארתו". "ויחן ישראל כנגד ההר, ובדורנו - זה כאן", סיכם.

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט"ז כסלו התש"פ 14.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS