מחזירים אהבה לסביבה באמצעות בנייה ירוקה – הראל גולסט והשביל הירוק

הפתרון למפגעים הסביבתיים-בנייה ירוקה.בקבוצת השביל הירוק מסבירים איך נותנת הבנייה הירוקה פתרונות בנייה ירוקים.

אייל רותם ו16/09/2014

אילוסטרציה (צילום: עמיעד טאוב)

העולם הופך יקר יותר, וחלק ניכר מהבעיה קשור בתחום שנחשב לפופולארי מאוד בימינו - הקיימות. או במילים אחרות, אם נבחר בצד השלילי של המושג, הפגיעה שבני האדם מבצעים במערכת האקולוגית, שמובילה לפגיעה באיכות הסביבה ולדלדול המשאבים הטבעיים החיוניים.

המשמעות בטווח הארוך היא ירידה משמעותית ברמת החיים מזוויות כלכליות, חברתיות וסביבתיות שכולנו אמורים להנות ממנה. האדם מודע לבעיה, ומחקרים בכל העולם נעשים במטרה למצוא את הגורמים לבעיה ואת הדרכים כיצד לתת לה טיפול הולם ופעולות מנע בכל מקום וזמן.

ובמקום הראשון - בנייה ירוקה והתקן שמלווה אליה

הדבר עשוי להפתיע חלקכם, אך נמצא כי הגורם הראשי בצריכת משאבים סביבתיים, פליטה של מזהמים ומפגעים אקולוגיים שונים, הינם המבנים. אלו שאנו חיים בהם, לומדים בהם, קונים, מבלים וכיו"ב, עליהם נופלת אשמה רבה.

יש בכך היגיון רב: הם צורכים חשמל, מים, אנרגיה רבה, מייצרים פסולת, מצריכים המון חומרי גלם וכך הלאה. לאחר שהובן ע"י החוקרים במרוצת השנים כי מבנים ובכלל זה שיטות בנייה, מהווים גורם מכריע באיכות הסביבה, נוצרו תקנים המכילים קטגוריות מפורטות אודות הקמת מבנה בצורה שחוסכת אנרגיה ומשאבים.

עשרות דרכים להבטחת עולם רווי מבנים ירוקים

בניה ירוקה משמעותה התאמת המבנה וסגנון הבנייה לסביבה הקיימת, בכדי שתנאי טמפרטורה, חיסכון במים ובמשאבים שונים ינוצלו בצורה טובה ולא תהיה בזבזנות בשל חוסר התאמה בין הבנייה לסביבה בה המבנה ממוקם. לדוגמא אם המבנה נמצא באזור חם ויבש, פתחי אוורור רבים בבית ימנעו הפעלה ממושכת של מזגן.

מבנה בעל ניקוז מעולה של מי גשמים ושימוש יעיל בהם מתאים לסביבה גשומה ורטובה. חלונות גדולים בכיווני השמש יכניסו אור למבנה בכל שעות היום ויחסכו הדלקת אורות. כל אלו ופעולות רבות אחרות בבנייה שייכות לקטגוריה של בנייה ירוקה עבורה יש בישראל תקן ברור ומסודר מטעם הממשלה.

קבוצת השביל הירוק בראשותו של הראל גולסט מאגדת את חברת השביל הירוק ושטאנג בנייה והנדסה המקדמות פרוייקטים עם פתרונות סביבתיים ירוקים.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ג' התש"פ 28.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS