לחוזר בתשובה - שלושה טיפים לפני שבת

השבת מביאה איתה לא מעט מנהגים והתנהלות מסוימת, ההופכים אותה ליום מיוחד במינו ושונה מכל שאר ימות השבוע. אם אתם חוזרים בתשובה ועושים את צעדיכם הראשונים בכך, סביר שאתם לומדים לא מעט דברים חדשים, ובעיקר מנהגים שלא הכרתם קודם לכן. הנה כתבה קצרה שתעשה לכם קצת סדר בבלאגן, ובעיקר תעזור לכם להתכונן לפני כניסתה של השבת

אורן שלום ו23/04/2014

(צילום: עמיעד טאוב)

כמה מילים על השבת

הנה כמה פרטים חשובים שכדאי לדעת על השבת. השבת מתחילה מעט לפני שקיעת החמה ומסתיימת עם צאתם של שלושה כוכבים. מדובר ביום הקדוש ביותר בשבוע ושמירתו היא מצווה חשובה ביותר. ביום זה על האדם לשבות מכל מלאכתו ולהתמקד בלימוד תורה. השבת כוללת, במסגרתה מנהגים שונים, כמו הדלקת נרות, תפילת שבת, סעודה עם כל בני המשפחה עם כניסתה ועם צאתה וגם תפילות בבית הכנסת.

כיצד להיערך לקראת השבת

אור בשירותים - אחת ההכנות לקראת כניסת השבת היא התייחסות אל החשמל ואל כל האלמנטים השונים בבית שקשורים בכך. מכיוון שאסור להדליק אור בשבת, מומלץ להשאיר אותו דולק במקומות שבהם יש צורך בו. כדאי להשאיר את האור בשירותים דולק, ולוודא כמובן להדליק אותו לפני כניסת השבת. אם מתגוררים בבית פרטי, כדאי גם להשאיר את האור בכניסה אל הבית דולק, ובמיוחד אם יוצאים לסיבוב רגלי בשעות הערב ומתכננים לחזור חזרה בשעות החשיכה.

כיוון מזגן לפעולה עם שעון שבת - אם יש מזגן בבית, ובמיוחד אם מדובר בחודשי הקיץ החמים, חשוב לכוון אותו לפעולה עם שעון שבת. כלומר, שיתחיל לפעול בשעות מסוימות, בהתאם לבחירתכם, ויסיים לפעול בשעות אחרות. אין טעם להשאיר את המזגן דולק לאורך כל השבת. כדאי לתכנן את שעון השבת, שאליו מחובר המזגן, שיפעיל את המזגן בשעות החמות בעיקר במהלך היום וגם למשך זמן קצר בשעות הבוקר.

כיבוי האור במקרר ובמקפיא - חשוב לזכור לכבות את האור במקרר ובמקפיא לפני כניסת השבת. ישנה אפשרות גם לחבר את המקרר לשעון שבת, הדואג להפעיל את פעולת התרמוסטט שלו לפני כניסת השבת וכדי למנוע את חילולה של השבת.

חשוב לדעת

חשוב לזכור, במסגרת ההכנות לקראת כניסת השבת, את ההבדלים שבין שעון הקיץ לשעון החורף. במהלך חודשי הקיץ, כשהשעון הוא שעון קיץ, יש לתכנן את שעון השבת בהתאם לשעות האור והחושך. במהלך תקופת הקיץ השבת נכנסת בשעה מוקדמת יותר ויוצאת בשעה מאוחרת יחסית. שעות האור הן רבות יותר משעות החושך ולכן גם עשוי להיות חם יותר. מצד שני, בחודשי החורף שעות היום, שעות האור, קצרות הרבה יותר ומחשיך מוקדם. חשוב להיערך נכון ולוודא שפועלים במסגרת הדת, ולא מחללים את השבת. מצד שני, חשוב גם לוודא שפעולות אלו מאפשרות לכם נוחות מרבית והתנהלות טובה יותר בבית ולאורך כל השבת.

* כתבה פרסומית

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ה', כ"ה שבט התש"פ 20.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS