כל דרכי המימון לרכב חדש

אחח הריח של רכב חדש...אי אפשר לעמוד בפניו וגם לא בפני החוויה של קריעת הניילונים מן המושבים של הרכב החדש שלכם. אך מה שכן לעיתים קשה לעמוד בו, הוא המחיר של רכב חדש. במאמר שלפניכם כל דרכי המימון לרכב חדש.

אייל רותם ו10/04/2014

(צילום: באדיבות גו שיווק)

המיסים על הייבוא ויוקר המחייה, הופכים כיום את המשימה של לקנות רכב ולעמוד במחיר הנדרש, למשימה קשה מתמיד. אז מה עושים? לוקחים מימון. אבל איזה מימון? בכתבה זו, ננסה לעסוק בסוגי המימון השונים העומדים בפניכם בדרך לקניית הרכב המיוחל.

דרכי המימון העיקריות נחלקות לשני סוגים: מימון חוץ בנקאי כמו למשל עסקאות מימון בחברות ליסינג או הלוואה מטעם חברות האשראי השונות, ומימון בנקאי שהוא למעשה הלוואה שלוקחים מן הבנק לצורך רכישת הרכב בתנאים שכל בנק מציב לשם מטרה זו. ההבדל העיקרי בין ההלוואות הוא בריבית שתשלמו בסופו של דבר וגם בחכירה על הרכב עצמו.  

מימון באמצעות הבנק
במימון באמצעות הבנק, אתם למעשה מבקשים הלוואה לכל מטרה. חלק מן הבנקים מקצים ללקוחות שלהם הלוואה לקניית רכב חדש, אך לרוב לא מדובר בהלוואה עם תנאים משופרים יותר מאלו של הלוואה רגילה. אגב, רצוי לדעת שבמרבית המקרים, ההלוואה שהבנק מציע לכם תהיה נמוכה משמעותית בסכומי ההחזר והריבית לעומת מה שתקבלו בחברות האשראי, נכון לימים אלו. כאשר לוקחים מימון לרכב מן הבנק, מעבר לסכום שאתם מחוייבים להחזיר שבתוכו גם מגולמת ריבית, הרכב בסופו של דבר משועבד לבנק, אך רשום על שמכם. רק במקרה שלא החזרתם את ההלוואה, הבנק רשאי לגזול את הרכב מכם לצורך כיסוי סכום ההלוואה. אם יש לכם את מרבית הסכום לקנייה ואתם זקוקים לעוד עזרה כספית קטנה יחסית, האופציה הזו תהיה עדיפה עבורכם.

מימון באמצעות חברות האשראי
אופציה נוספת למימון הרכב החדש שלכם היא באמצעות חברות האשראי. כאן היתרון הוא שההלוואה תאושר לכם מיידית, אפילו אם אין לכם מספיק כסף בחשבון בשבילה. ההורדה של הסכום נעשית חודש בחודשו מכרטיס האשראי, ככה שהרבה יותר קל לעקוב אחרי הסכום ששילמתם ומה עוד נשאר לשלם. לרוב, הריביות שלוקחות חברות האשראי הן גבוהות יותר מאלו של הבנקים. מצד שני היתרון הגדול של החברות הללו, חוץ המאישור המהיר להלוואה, טמון בעובדה שבחלק מחברות היבואן או הליסינג יש שיתופי פעולה עם חברות המימון של כרטיסי האשראי וכך ניתן לזכות בהנחה מסויימת על מחיר הרכב תמורת שימוש באופציית המימון באמצעות הכרטיס.

מימון בעסקת בלון בחברות הליסינג
אופציה נוספת למימון היא מה שחברות הליסינג קוראות לו ליסינג מימוני. זוהי עסקה שבמהלכה, אתם יכולים לקנות רכב חדש בשיטה מובנת לפיה משלמים סכום מקדמה שנוח לכם מבעוד מועד, ואת שאר הסכום על הרכב משלמים בתשלומים שווים וקבועים למשך תקופת זמן ידועה מראש (למשל 24 חודשים). לרוב בתום התקופה הזו, עדיין מלוא התשלום על הרכב לא התקבל אלא בערך 2/3 ממנו ואז ניתן לבחור האם להשלים את מלוא סכום שווי הרכב, ולהחזירו לחברת הליסינג, או לקנות אותו ולהפכו לשלכם או שמא לתת מקדמה בשווי הסכום הנותר על הרכב הישן יותר, ולהתקדם לרכב חדש באותה שיטה. מה שחשוב לדעת על העסקאות הללו, זה שכל עוד אתם משלמים על הרכב ועוד לא השלמתם את מלוא הסכום, הרכב הוא למעשה בבעלות חברת הליסינג ואתם נוהגים בו רק מתוקף ביטוח החובה שעשיתם.

אל תקנו חתול בשק
חברות הליסינג מסוגלות להציע לכם רכבים חדשים במחירים נמוכים משמעותית ממחירן אצל היבואן, משום שהן קונות את הרכבים החדשים בסטוקים גדולים וזוכות בשל כך להנחה משמעותית שלאחר מכן מתבטאת גם במחיר המובא ללקוחות. כל עוד מדובר ברכב חדש, אין צורך לבזבז כסף או זמן ולבדוק אותו. אם בכל זאת, גם עסקת הליסינג לא מספיק אטרקטיבית ביחס ליכולות הכספיות שלכם, ניתן לקנות בחברות הללו רכב מיד שנייה. וכמו כל רכב מיד שנייה, גם בעת קנייתו של אחד כזה מחברת הליסינג, רצוי לדרוש את המסמכים של כל הטיפולים השוטפים שלו, ולבצע בדיקת תקינות עצמאית משלכם לרכב. רק כך תוכלו לוודא שאכן אתם לא קונים חתול בשק, אלא רכב מתוחזק ובמצב מכני נפלא.

*כתבה פרסומית

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', כ"ג טבת התש"פ 20.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS