טיפים לעיצוב ושיפוץ חדר הרחצה

ישנם שלבים רבים לשיפוץ חדר הרחצה בבית, ושלב התשתית הוא החשוב ביותר, החל מהחומרים ועד העבודה. אם שלב האיטום הצנרת או החשמל לא יבוצע כהלכה, כל נושא העיצוב יהיה חסר חשיבות ואתם עלולים להגרר לשיפוצים נוספים והוצאות נוספות. קבלו חמישה טיפים שיעשו לכם עבודה קלה יותר.

אייל רותם ו09/04/2014

חדר הרחצה כספא או חדר כביסה? (צילום: באדיבות אתר אבן קיסר)

התמונה לקוחה מאתר אבן קיסר (צילום: באדיבות אתר אבן קיסר)

עונת השיפוצים בפתח, חמישה טיפים מועילים לקראת שיפוץ חדר הרחצה בביתכם:

1. ניסוח מטרות ברור- לפני שמתחילים בשיפוץ או עיצוב מחדש של חדר רחצה, חשוב להגדיר מראש את הצרכים המיוחדים, האם מדובר בחדר רחצה לילידים או לאורחים, או אפילו לקשישים. האם אתם רואים את חדר הרחצה יותר כספא מפנק או דווקא כסוג של חדר ארונות בשילוב חדר כביסה. הכיוונים הללו ישפיעו רבות על הבחירות העיצוביות, הכלים הסנטריים,אם תרצו אמבטיה או מקלחון, אסלה סמויה או גלויה.

2. סימון עוגנים- במהלך עיצוב, או יותר נכון תכנון חדר הרחצה, חשוב לסמן עוגנים וסביבם להשלים את יתר תוכנית המתאר. נקודות חשמל, ומיקום האסלמכונת הכביסה יהוו עוגנים לבסיס שאר התוכנית, אלא אם כן בכוונתכם גם לשנות את מערכת החשמל, והצנרת לחלוטין, ואז אתם חופשיים. כדי לתכנן את החלל חשוב להצמד לעוגנים. היכן למקם את האסלה, המקלחון, כיור  ואפילו נקודות החשמל, וסביבן למקם את כל שאר חלקי חדר הרחצה- התכנון של הארונות המראוהת והאחסון, המידוף מכונת הכביסה, כל אלו יקבעו אחרי סימון של העוגנים.

3. לא לוותר על הסכם עבודה- עריכה של הסכם עבודה עם בעל מקצוע הוא יותר מהמלצה אלא הכרח, בייחוד אם מדובר בתחום האינסטלציה. חוזה העבודה חייב לההקיף את הנושאים הבאים התחייבות לביצוע העבודה בהתאם לתוכנית, עמידה בלוחות זמנים, שמירה על תו תקן בכל הנוגע לרכישה של חומרי גלם וחוקי רשויות מקומיות, אחריות לעבודה לתקופת זמן (יש כאלו שחותמים על שנה ויש כאלו שיותר), תנאי התשלום, והתייחסות לתוספות בלתי צפויות שצצות במהלך הדרך. לגבי נקודות חשמל חשוב לוודא שהן מוגנות ממים.

4. מתעקבים על  סוגיית הצנרת- אם כבר עושים שיפוץ כללי ועיצוב מחדש של חדר הרחצה מומלץ להתייחס ביתר תשומת לב לצנרת. הצנרת בחדר הרחצה מורכבת מצנרת שמובילה את המים החמים ומי הקולחין (ביוב).  אם אתם כבר הולכים לשפץ את חדר הרחצה בביתכם  מומלץ להחליף את הצנרת- נכון מדובר בעלויות נוספות, אך כיוום  שאתם הולכים להרים את כל הריצוףו נצלו הזדמנות נדירה זו לשדרוג  המערכת בכדי להמנע ממצב של דליפות ופיצוצים בעתיד- זה הזמן לעשות זאת. ישנם כמה סוגים שונים של צנרת: צנרת ברזל, צנרת פלסטיק, וצנרת נחושת, כשהפופלרית ביותר לשימוש הביתי היא צנרת ה- sp שהיא צנרת פלסטיק משולבת שכבת אלומיניום. זו גם צנרת יקרה מהאחרות, אך היא איכותית בהרבה. מאוד חשוב לבדוק עם בעל המקצוע באיזו סוג של צנרת בכוונתו להשתמש. הצנרת היא הוצאה שלא כדאי לחסוך בה משום שהמפגעים שעשויים להיגרם מפיצוץ על ידי בלאי וקורזיה, יגררו להוצאות רבות בתיקון עוגמת נפש ותיקונים חוזרים ונישנים. צנרת שמובילה את המים הקרים, דרך טובה לבדוק את רמת האיכת של הצנרת היא על ידי הטבעה של תו תקן. תו התקן מבטיח שהצינורות עמידים מצבים של לחץ וחום.

5. מלאכת המחשבת של עבודת הריצוף- הריצוף בחדר הרחצה כולל את האריחים והחיפויים. הדבקת אריחים, היא עבודה מדויקת הכוללת את החיתוך שלהם (במקרים מסוימים)והן איטום המרווחים בינהם. מרווח תקין בין אריחים הוא של כשלושה מילמטרים לכל היותר. חשוב לזכור בהנחת האריחים לשים לב לדוגמה שלהם וילצור את החיבורים בהתאם לרצף של הדוגמה, בכדי שלא יווצרו אי התאמות בעיטורים. כיום ניתן לקנות חומר עם אותו עיצוב לאריחים וגם לחיפויים, אך לייעד כל קרמיקה למטרתה, משום שחיפויים הם דקים בהרבה ולא יתאימו למקומות של אריחים ולהפך. טיפ חשוב הוא לרכוש את הכמות המדויקת של האריחים והחיפויים ואז להוסיף עוד 20 אחוזים נוספים של חומר, למקרה של תקלות, שברים סדקים, או תיקונים שתרצו לבצע במהלך השנים.

 היכנסו לאתר אבן  קיסר לטיפים נוספים בעיצוב חדר רחצה>>

* כתבה פרסומית

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', כ"ד שבט התש"פ 19.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS