מתכונים – הסוד לאוכל בריא

נושא האוכל הבריא תפס תאוצה בשנים האחרונות וכיום ניתן לראות יותר ויותר אנשים שעושים את המעבר מהאוכל השגרתי אל האוכל הבריא. אנשים החלו לחשוב יותר על אילו מתכונים נכונים להכנת אוכל בריא על מנת להקל על השינוי בחייהם.

אייל רותם ו09/04/2014

(צילום: באדיבות אסם)

היום, כל אדם יכול לעשות שינויי משמעותי בחייו ולהתחיל לאוכל בריא. מעבר לאוכל בריא תורם משמעותית על בריאות הגוף ותורם לתחושת הערנות במהלך היום שלנו. ישנן המון דרכים לעשות את המעבר לאוכל בריא אך בראש ובראשונה חושב להבין שמדובר בשינוי משמעותי בחיינו. ניתן לראות המון אנשים שחושבים שמעבר לאוכל בריא הוא דבר פשוט והם אכן מתחילים את תהליך המעבר, אך לאחר זמן קצר רואים את אותם אנשים חוזרים למצב הקודם וממשיכים לאוכל אוכל פחות מזין.  

אך עוברים לאוכל בריא?

כאמור, המעבר לאוכל בריא אינו דבר פשוט אך טמון בתוכנו. על מנת לעבור לאוכל בריא בצורה נוחה שתמשיך לאורך זמן יש להפסיק את ההרגלים הישנים ולפתח הרגלים חדשים. אחד הדברים שהכי עוזרים  לעבור לאוכל בריא הוא הצורה שבה אנחנו מכינים את האוכל, כלומר, באילו מתכונים אנו משתמשים כדי להכין את האוכל. המתכון שאתו אנו מכינים את האוכל הוא גורם מרכזי באוכל בריא. המתכון כולל בתוכו את כל חומרי הגלם המרכיבים את המנה שלנו. אם נחשוב על מתכונים עם פחות מלח, סוכר, שומנים, שמנים וכדומה אנחנו כבר אוכלים יותר בריא מבעבר.

דרך נוספת שיכולה לעזור במעבר לאוכל בריא היא מעבר לאוכל טרי המורכב בעיקרו מירקות ופרות. מאכלים המורכבים מסלטים וירקות נחשבים למאכלים הרבה יותר מזינים והרבה יותר בריאים. ירקות ופרות מכילים בתוכם סוכרים טבעיים ומינרלים התורמים למערכת הגוף שלנו. כמו כן, ניתן להפחית באכילת מאכלים המורכבים מעוף ובשר וזאת בעיקר על מנת להפחית אכילה של שומנים ושמנים מיותרים.

יתרונות אוכל בריא

אוכל בריא מכיל בתוכו המון יתרונות המשפיעים עלינו באופן ישיר ועל חיי היום יום שלנו. להלן מספר יתרונות שאוכל בריא נותן לנו.

1. משקל גוף בריא ונכון - אכילה של אוכל בריא עוזר על שמירה של משקל גוף נכון. אוכל בריא עוזר בהשגת משקל גוף אידאלי וכן לשמור עליו לאורך זמן. מאכלים עם המון קלוריות מוסיפים משקל לגופנו וכך פוגעים בו. משקל גוף בריא עוזרת לתחושת אנרגיה מאוזנת. 

2. חיזוק גופנו - אוכל בריא תורם לחיזוק המערכות החיסוניות בגופנו וכך אנו מצמצמים את האפשרויות למחלות ולקשיים בגוף. בנוסף, אוכל בריא תורם להתאוששות מהריה יותר ממחלה. 

3. תחושת ערנות ואנרגיה - אוכל כבד מלא בשומנים גורם לנו לתחושות כבוד ומעודד עצלנות. מזון בריא עושר לשמירת תחושת הערנות והאנרגיה המושלמת. אוכל בריא יגרום לנו לתחושה טובה במהלך היום שלנו ותעזור להעביר את היום בקלות ובאנרגיות טובות.

לסיכום
מזון בריא תורם בהרבה מובנים לחיינו ובעזרתו ניתן לעשות שינוי משמעותי וחיובי בחיינו אך המעבר אינו פשוט וכרוך בהפסקת הרגלים ישנים ובשינוי התפריט היום יומי שלנו. אם אנו לא מוכנים לשינוי זה באופן רציני יכול להיות שהמעבר יהיה יותר קשה ויותר ארוך.  

*תודה בעזרת הכנת הכתבה לאתר בישולים מבית אסם*

* כתבה פרסומית  

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', כ"ט שבט התש"פ 24.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS