ביטוח מקיף לרכב

חברות ביטוח רבות מספקות ביטוחים מקיפים והתעריפים הינם שונים מחברה לחברה, למה משמש אותנו הביטוח המקיף וכיצד נדע לבחור בפוליסה המתאימה לנו?

אייל רותם ו09/04/2014

(צילום: באדיבות ביטוח ישיר)

כאשר אנו רוכשים רכב, עלינו לבצע לו ביטוח חובה. אחרת- לא נוכל להעלות אות על הכביש. ביטוח החובה הוא הביטוח היחידי שהתנאים שלו לא משתנים, הקריטריונים בו ברורים מאד, ואי לכך גם המחירים שלו בין כלל החברות המציעות פוליסות ביטוח- הם דיי דומים ומתבטאים בהפרשים זעומים של כמה שקלים בין חברה לחברה.

אך לא כך לגבי הביטוח המקיף. את ביטוח המקיף לא חלה חובה על הנהג לעשות, ובניגוד לביטוח החובה- הוא גם עולה יותר כסף. הביטוח המקיף משמש ככלי לכיסוי נזקים אשר נגרמים לרכב שלנו בזמן תאונה או פגיעה ברכב. הביטוח המקיך לרוב מכסה מקרים של גניבת הרכב, פגעי הסביבה, חבלות, תקלות ולעיתים אפילו נזקים במזיד. לכן, רצוי לערוך השוואה בין סוגי הפוליסות שמציעות חברות הביטוח, ולוודא מה עומד בראש סדר העדיפויות שלנו ומה אנחנו מעוניינים לבטח, ועד כמה המחיר משתלם עבורינו.

חברות ביטוח רבות מספקות ביטוחים מקיפים והתעריפים הינם שונים מחברה לחברה. הקריטריונים המשפיעים על המחיר יכולים להיות גיל הנהג, רקורד תעבורתי, סוג הרכב, שנת ייצור, מספר כריות אוויר ברכב וכו'.  רצוי לערוך מחקר טרם ההחלטה על רכישת פוליסת ביטוח מקיף, ולהשוות בין החברות. כמו כן, ניתן היום לקבל את כל המידע אותו אנו צריכים לדעת על אופן הכיסוי של הפוליסה באתרי האינטרנט של החברות, כגון ביטוח ישיר, ובכך לחסוך כסף וזמן. ניתן למצוא פרטים על כל סוגי הפוליסות,החל מביטוח חובה ועד לביטוח מקיף וצד ג',  ואף לבצע רכישה ישירות מהאתר.

לקרוא את האותיות הקטנות

חשוב לשים לב לאותיות הקטנות בכל פוליסה ובכל סעיף. ישנם מקרים כי בשל רשלנות של הנהג חלק מהסעיפים מתבטלים והפוליסה לא מכסה את הנזק. חשוב לדעת בדיוק באילו מקרים הביטוח מכסה ובאילו מקרים לא. לדוגמא- גניבת רכב- לא בכל מקרה של גניבת רכב הביטח יכסה את הנזק ואף לא בטוח כי יספק רכב חלופי. על הנהג והמבוטח חלה האחריות המרבית בנקיטת כל הבטיחות האפשרית על מנת למנוע נזקים. וברגע של רשלנות מצד הנהג או המבוטח- לא תמיד סעיפי הפוליסה יהיו תקפים.

כמו כן, אל תפספסו את סעיף ההשתתפות העצמית- בכל תביעת ביטוח על נזק שנגרם ישנה השתתפות עצמית מצד המבוטח. אחוז ההשתתפות העצמית יכול להשתנות ממבוטח למבוטח ואף מחברה לחברה, ובמקרה של תביעות אחוז ההשתתפות העצמי עולה בפעם הבאים שמחדשים את הביטוח. לכן רצוי לשים על כך דגש נרחב. ועל מנת שלא יהיו הפתעות - קראו את פוליסת הביטוח מתחילתה ועד סופה, וכך לא תהיו מופתעים. והכי הכי חשוב- סעו בביטחה.

* כתבה פרסומית

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', כ"ד שבט התש"פ 19.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS