ביטוחים הנלווים לרכישת דירה חדשה

במאמר שלפניכם ערכנו סקירה של סוגי הביטוח השונים שיש לדאוג להם כאשר רוכשים דירה חדשה.

אורן שלום ו20/03/2014

(צילום: באדיבות יוניברסל מקאן)

כאשר אדם לוקח הלוואה בנקאית שמיועדת לרכישת דירה, שני הצדדים בעסקה מעוניינים להגן על עצמם מפני תרחישים פוטנציאליים מסוימים. הבנק מעוניין מצדו להגן על ההלוואה שנתן מפני מקרים בהם חלילה הלווה ילך לעולמו לפני שיסיים להחזיר את החוב. בדיוק באותו האופן מעוניין הלווה להגן על הנכס שרכש.

ביטוח חיים

ביטוח חיים מהווה לרוב תנאי יסוד בכל מקרה שבו מעניק הבנק הלוואה לאדם שמעוניין לרכוש דירה. ביטוח החיים מכסה את הבנק מפני מצב שבו האדם יעבור מן העולם בטרם עת. חשוב מאוד לציין שביטוח החיים הספציפי הזה שנקרא לעתים גם ביטוח משכנתא הוא מסלול ביטוח נפרד מסוגי ביטוח חיים אחרים. הכוונה היא שבמקרה של פטירה בטרם עת, התשלומים יועברו לרשות הבנק ומשפחתו של הנפטר לא תקבל תשלום כלל. אי לכך, ישנם כאלו שמחזיקים בביטוח משכנתא במקביל לביטוח חיים סטנדרטי. על ידי ביטוח חיים למשכנתא משפחתו של הלווה יכולה להיות רגועה ביודעה שבמקרה של אסון לא תישאר ללא קורת גג ושלא תצטרך לשאת בתשלומי המשכנתא החודשיים והגורם הבנקאי יכול להיות רגוע ולדעת שההלוואה תוחזר גם במקרה הגרוע והטראגי מכול.

ביטוח מבנה

ביטוח משכנתא מכסה לרוב רק מקרה של פטירה אך ישנן חברות שמציעות לרכוש ביטוח משולב שכולל גם סוגי ביטוח נוספים. עם זאת, כיום ניתן בהחלט לרכוש את כל אחת מהפוליסות שמוזכרות במאמר זה בנפרד. ביטוח מבנה הוא ביטוח שתפקידו להבטיח לבעל הנכס פיצוי כספי במקרה של נזק שייגרם למבנה או לחלקים הקשורים או מחוברים אליו. כך למשל הפוליסה יכולה לכסות נזקים אפשריים שעלולים להיגרם למרפסת, לצנרת של הבניין או לשער הכניסה אליו אך בהחלט ניתן לכלול בפוליסה גם כיסוי נגד נזק פוטנציאלי לגדר המקיפה את הגינה או את המבנה במקרה הצורך. הסיכונים למבנה יכולים להיות למשל שיטפון, התנגשות של כלי טיס במבנה, שריפה, נזקי מלחמה, רעידת אדמה ועוד.

ביטוח תכולת דירה

הסוג האחרון שנזכיר הוא ביטוח תכולת דירה. בעוד שביטוח מבנה מכסה את בעל הנכס כנגד נזקים פוטנציאליים שעלולים להיגרם לגוף המבנה או לחלקים המחוברים אליו, ביטוח התכולה מכסה כנגד נזקים שעלולים להיגרם לתכולה של הדירה. שימו לב - במידה ויש לכם ביטוח מבנה אבל טרם הספקתם לבטח את עצמכם בביטוח תכולת דירה, אתם עומדים בפני סכנה רצינית. די בהצפה שתיגרם בגלל נזק בצנרת הביתית בשביל להשמיד את תכולת הדירה כליל. כבודו של המבנה במקומו מונח, אך אל לכם לזלזל בנזק הכלכלי שעלול להיגרם לכם במקרים של נזקים לתכולה. תכולת הדירה כוללת לרוב ריהוט, חפצי אמנות, מסמכים שונים, דוד שמש או חשמל, מוצרי חשמל לרבות טלוויזיה ומערכות סטריאו, חיות מחמד ועוד.

 * כתבה פרסומית

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

  1. אחרי שבדקתי...
    (24/03/2014)
    רוצה לציין שאחרי ראיתי בטלויזיה פרסומת של אתר וובי, אמרתי נבדוק וניתן להם סיכוי. האמת לאחר בדיקה לפוליסה טובה יצא זול יותר מהסוכן שלי. אז עשיתי דרכם. ממליצה לבדוק.
יום ד', א' התש"פ 26.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS