עלון השבת ´בראש יהודי´ ייסגר מסיבות כלכליות

עלון השבת "בראש יהודי" יופץ בפעם האחרונה בסוף שבוע זה. העלון נסגר מסיבות כלכליות והוא חותם שבע שנות הפצה. יו"ר ארגון 'בראש יהודי' ישראל זעירא: "חתימת הגיליון אין משמעה סגירת ארגון 'בראש יהודי'"

עידן הראל ו27/02/2014

(צילום: באדיבות רונית נחום הלוי)

לאחר שבע שנים במהלכם הופץ מידי שבת עלון השבת 'בראש יהודי', בשבת הקרובה יופץ הגיליון בפעם האחרונה.  את העלון הפיץ ארגון 'בראש יהודי' שציין כי ההחלטה התקבלה בשל סיבות כלכליות.

"במשך שבע שנים היתה לנו הזכות  להפיץ לבתי הכנסת את העלון 'בראש יהודי' של הציונות הדתית ולהעלות על סדר היום את נושא התשובה", אמר בתגובה יו"ר ארגון 'בראש יהודי', ישראל זעירא, "אין ספק כי יש צביטה בלב על כך שאנו נאלצים מסיבות כלכליות לסיים את הפקת העלון עקב ירידת כוח הפרסום של הפרינט".

עלון 'בראש יהודי' הופק בשנים האחרונות מידי שבת על-ידי ארגון התשובה 'בראש יהודי'. העלון כלל 16 עמודים והוא נתן סקירה בין היתר בנושאי חינוך, פרשת השבוע, הלכה ותשובה.

"כשיצאנו לדרך לראשונה", משחזר זעירא, "הסתכלו עלינו בתימהון. קיבלנו תגובות בסגנון: 'מה אתם חרדים?',  זאת משום שנושא קירוב רחוקים, או חזרה בתשובה שייך יותר לציבור החרדי. הציונות הדתית נתפסה כמגזר שלא בא לשנות אף אחד והיא מקבלת את החילונים כמו שהם. למרות התפיסה המקובלת החלטנו שאיננו מקבלים את המציאות כפי שהיא וכמו שאנו דורשים שינוי מעצמנו, כך אנו גם צריכים להתפלל על שינוי בכל שדרות העם. הפצת פעילות הציונות הדתית והקריאה הברורה לקירוב רחוקים, גרמה לכך שהציונות הדתית הצליחה לעשות כברת דרך משמעותית בשנים האחרונות ולהעביר מסר בהיר בנושא התשובה, בניגוד לעבר".

"למרות שתנועת "בראש יהודי" עוסקת בחזרה בתשובה, אין זה אומר כי אין מה ללמוד מהמגזרים השונים", מוסיף עוד זעירא, "אנו תלמידי הרב קוק שלימד אותנו שבדור שלנו עוצמות החיים התפזרו לכלל הציבורים ואין ציבור אחד שניחן בכל המעלות. בהחלט יש מה ללמוד דברים טובים גם מחרדים, מחילונים וממגוון הסגנונות הדתיים עצמם כחסידות למגוון סגנונותיה".

למרות חתימת הגיליון בסוף השבוע, מדגיש זעירא כי אין מדובר על סגירת ארגון 'בראש יהודי'. "סיום העלון איננו סיום תנועת "בראש יהודי" שהיא תנועה חיה ובועטת ובעזרת ה' הפעילות בתל-אביב תמשיך.  זאת לצד הפעילות של ערוץ הטלוויזיה האינטרנטי "ערוץ אורות" בה אנו מעורבים ופעילות ארצית של קורסים ל'פנויים פנויות'. אנו חושבים שכל דבר הוא בעתו ובזמנו ואנחנו עם הפנים קדימה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ו', ח' כסלו התש"פ 06.12.2019
פרשת ויצא
כניסה: 15:55 | יציאה: 17:25
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS