גרופמן- על ממשלת ישראל ללמוד מאובמה

שלמה גרופמן, לשעבר מנכ"ל אפריקה ישראל:"במקום ללמוד מאובמה- מחוקקים כאן חוקים דרקוניים שיוצרים פחד ואימה בענף הנדל"ן".

עמי שרון ו19/02/2013

(צילום: באדיבות טולי פיקרש)

"במקום ללמוד מנשיא ארה"ב ברק אובמה והחשיבות שהוא מייחס לשוק הנדל"ן, מחוקקים כאן חוקים דרקוניים שיוצרים פחד ואימה בענף הנדל"ן"- טוען שלמה גרופמן, לשעבר מנכ"ל אפריקה ישראל וכיום יו"ר 'קרן פייר', בהתייחסו לגזירות המתוכננות על ענף הנדל"ן, שעיקרם פגיעה במשקיעי חוץ ובמי שמחזיק בדירה שנייה להשקעה .

"הקשבתי לנאומו לאומה הראשון אחרי בחירתו מחדש ולחשיבות שהנשיא אובמה נתן לשוק הנדל"ן הפורח בארה"ב, להבאת משקיעים מחו"ל לעודד שוק זה במיוחד למגורים. כן התייחס הנשיא לעובדה שמחירי הדירות התחילו לעלות ולמשקיעים מחו"ל הנוהרים עכשיו לארה"ב מסיבות מובנות. נקבע בבירור שזו תהיה מדיניות ממשלו לשנים הקרובות", ציין גרופמן שכמו יתר חבריו לענף, עוקב בדאגה, אחר הפרסומים על גזירות נוספת המתוכננות על ענף הנדל"ן.

"אני מפנה את תשומת לב כל מנהיגי המפלגות המנהלים ביניהם משא ומתן -  אל תפגעו במשקיעי החוץ עם חוקים דרקוניים שכבר יוצרים פחד ואימה בענף הנדל"ן. אל תאיימו בירידת מחירים דרסטית שתאיים על הבנקים נותני המשכנתאות ועל האזרחים כולם", קרא יו"ר 'קרן פייר'.

לדבריו, "יש למצוא פתרון לבעיית הזוגות הצעירים בפריפריה ולצורך כך יש לקבוע אחת ולתמיד ועדת מומחים המורכבת מנציגי ממשלה ומכאלה שיש להם עניין עמוק, הבנה ושנות ניסיון מרובות בענף הנדל"ן לשבת יחד ולמצוא לבעיית הזוגות הצעירים".

"אני בטוח שוועדה כזו, אם תקום, תצא תוך זמן קצר עם מסקנות ברורות והאיומים על משקיעי חוץ הנחוצים לנו כל כך ועל הישראלים , תיפסק", אמר גרופמן והדגיש כי "האלטרנטיבה של השקעות בנדל"ן היא אחת ההשקעות בעולם הדמוקרטי המקובל ואין למנוע זאת מאזרחי ישראל באמצעות חוקים דרקוניים ומטילי אימה".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', י"ב ניסן התש"פ 06.04.2020

כניסה: 18:25 | יציאה: 19:55
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<אפריל, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS