מפגש מנהיגי יהדות צרפת

אברהם דובדבני וראשי ההסתדרות הציונית העולמית בישראל ארחו את מנהיגי יהדות צרפת בארץ כדי לדון בבעיות הייחודיות של הקהילה היהודית בצרפת ולמצוא פתרונות שיתנו מענה לקהילה בעקבות גילויי האנטישמיות הרבים.

עטרת זרביב ו25/10/2012

(צילום: שלומי אמסלם)

(צילום: אבי נועם)

למפגש החשוב והייחודי הגיעו מצרפת: נשיא ועד הקהילות המרכזי, יואל מרגי, נשיא הפדרציה הציונית, רוברט זבילי, נשיא התאחדות התעשיינים היהודים, קלוד ברוך, נשיא קק"ל, ריימון בינו, סגן נשיא המגבית המאוחדת של יהדות צרפת, ג'יל טייב, מנכ"ל "יבנה" סמי פרץ וחברת הנהלת הסתדרות הציונית, נורה גאיו.

 את המנהיגים ארחה הנהלת ההסתדרות הציונית העולמית שבראשה היו"ר אברהם דובדבני, כמו כן השתתפו במפגש נציגי הממשלה: שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין, השר לענייני דתות יעקב מרגי יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, מנכ"ל משרד הקליטה, דימיטרי אפרצ'ב וסגן ראש המטה לביטחון לאומי, אל"מ (מיל.) ערן לרמן.  

 במהלך המפגש דנו המנהיגים בנושאים חשובים המשפיעים על הקהילה היהודית בצרפת: תחום הביטחון, אנטישמיות, חינוך, עברית, הסברה, חיזוק הזהות היהודית כמחסום בפני ההתבוללות ועידוד עלייה לארץ. הועלו רעיונות לפיתוח תוכניות שיחזקו את הקהילות הקטנות והאוכלוסיות החלשות יותר בעזרת סטודנטים מתנדבים.  הועלתה הבקשה לחיזוק מערכת החינוך בעזרת הבאת מורים שליחים מישראל שילמדו בבתי הספר בצרפת את השפה העברית, יהדות, היסטוריה של ישראל ועוד.

הוצג הצורך בהקלת הקליטה של אנשי מקצוע ובעיקר מתחום המקצועות החופשיים כמו: רפואה ורוקחות. יש להכיר בהכשרות ובדיפלומות מוכרות כדי שבעלי המקצוע יוכלו להשתלב במערך התעסוקה בארץ.

 יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, אברהם דובדבני מוסר: " לישראל יש קשר חם ואהדה רבה ליהודי צרפת,  הנמצאים בימים אלה במצב לא רגיל עקב גילויי האנטישמיות הקשים. ההסתדרות הציונית רואה חשיבות רבה בתמיכה ובחיזוק יהודי צרפת, בחיזוק השפה העברית ובעידוד עלייתם לישראל".

נשיא ועד הקהילות המרכזי של יהודי צרפת, יואל מרגי: "הקהילה היהודית בצרפת היא ציונית ושוקקת חיים וצריך לחשוב על עתיד הקהילה. צו השעה הוא להציל את היהודים מתהליך ההתבוללות ע"י חיזוק מערכת החינוך ותמיכה בקהילה".

נשיא הפדרציה הציונית בצרפת, רוברט זבילי: "כיום חיים בצרפת כ- 600 אלף יהודים. עומדת בפנינו משימה לחזק את הקשר של הקהילה היהודית לשורשיה ולמדינת ישראל כדי להציל אותה מהתבוללות והגירה למדינות אחרות. יש לחזק את דור העתיד, דהיינו הילדים הצעירים ובני הנוער לזהות היהודית והציונית על ידי הקמת תנועות נוער, השקעה בחינוך ושימור השפה העברית".

**המפגש התקיים במלון ליאונרדו פלאז'ה בירושלים באירוח הסתדרות הציונות העולמית.

 

 ש

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט"ז כסלו התש"פ 14.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS