ט"ו בשבט תשע"ב: לא מברכים על פירות שנשתבחו בהן טורקיה וקליפורניה

חברת טוב הארץ מציעה לכל יהודי בעולם לברך בט"ו בשבט ובכל השנה, על פירות מהודרים שנשתבחה בהן ארץ ישראל.המיזם נולד בעקבות ההתמרמרות הציבורית על כך שדווקא בט"ו בשבט, חגם של פירות הארץ, אנו אוכלים פירות מטורקיה וקליפורניה.

עמי שרון ו24/01/2012

(צילום: באדיבות יוסי שחר)

(צילום: באדיבות יוסי שחר)

בכל שנה זה חוזר מחדש: לקראת ט"ו בשבט יוצאים המוני יהודים למרכולים ושווקים, רוכשים פירות ופירות יבשים מכל הסוגים, מסדרים יפה ומקשטים שולחן, חלקנו אף מקיימים סדרי ברכות, אומרים דברי תורה ושרים כמה שירים (בעצם שיר אחד, "אילן במה אברכך") ואז, באופן כמעט קבוע שואל אחד מבני המשפחה, "יש תאנים כאלה בישראל?" והתשובה מציתה דיון ארוך שבו פירות ארץ ישראל יוצאים כשידן על התחתונה. ובכן, הנה הבשורה הטובה: לא עוד.

חברת טוב הארץ מציעה לכל יהודי בעולם לברך בט"ו בשבט ובכל השנה, על פירות מהודרים שנשתבחה בהן ארץ ישראל. החברה פועלת במגמה להעמיק את המודעות לערכם וקדושתם של פירות ארץ ישראל וחקלאות יהודית.

המיזם נולד בעקבות ההתמרמרות הציבורית על כך שדווקא בט"ו בשבט, חגם של פירות הארץ, אנו אוכלים פירות מטורקיה וקליפורניה. טוב הארץ מספקת אלטרנטיבה ראויה בט"ו בשבט - שולחן גדוש בפירות חיים ויבשים מארץ ישראל. "כל השנה אנחנו מדברים אל הארץ, דורכים עליה, נוטעים אותה וכובשים אותה", מסביר מיכאל אדרי המנכ"ל, "ראש השנה לאילנות הוא יום מצוין להוסיף לפעולות חשובות אלה, גם את מימד ההקשבה לארץ, ההתענגות עליה והשמחה על חלבה וטובה...".

בשלוש השנים האחרונות הפיצה טוב הארץ מארזים מיוחדים של פירות יבשים על טהרת החקלאות העברית בארץ ישראל. לראשונה ובאופן בלעדי: לשלל המוצרים מצטרפת השנה ערכת הדגל - מרהיבה, מעניינת וטעימה - שבעת המינים! המארז המפואר מכיל תאנים, צנצנת זיתים, תמר, רימון, צימוק ישראלי, עוגיות חיטה ושעורה וכן חוברת מהודרת עם סדר ט'ו בשבט.

כשרות: מהודרת, הרב אפרתי טריות: כל המוצרים מיבול תשע"ב, כל פרי באריזה נפרדת. משקל: 1400 גר' מחיר: 49 שקלים טל להזמנות: 02-5703099 אתר: tuv-haaretz.co.il

טוב הארץ, רקע: מלבד פיתוח ושיווק פירות, עוסקת החברה גם בהסברה רוחנית וערכית על מעלת פירות הארץ. הפיקה 2 חוברות מיוחדות לט"ו בשבט שהופצו ב-38,000 עותקים עם סדר ט"ו בשבט ייחודי, סיפורים ומאמרים בשבח הארץ ופירותיה. החברה מקיימת סדרי ט"ו בשבט ייחודיים ברחבי הארץ, המלווים בסיפור ושיר בדרך המיוחדת של 'טוב הארץ' בנוסף החברה הוציאה לאור ספר בענייני פירות הארץ.

החברה הוקמה על ידי הרב נתנאל יוסיפון, ראש הגרעין החינוכי ובית המדרש 'אורות נתניה'. "אנו מאמינים שכיום, יש צימאון גובר והולך למפגש חווייתי, זורם ואוהב עם ארץ ישראל. ההתענגות על 'טוב הארץ' בונה באדם קשר אישי ומקבל מאימא אדמה. הפרי, כידוע, נוצר מחומרים המצויים באדמה ונמצא שכאשר האדם ניזון מהפרי, הוא ניזון בעצם מהאדמה שהופכת לחלק ממנו. לפיכך, כשיהודי אוכל מפירות ארצנו הקדושה, קדושת האדמה נמסכת בדמו...".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', כ"ד שבט התש"פ 19.02.2020
פרשת משפטים
כניסה: 16:50 | יציאה: 18:21
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS