גאורגיה:25 מתנדבים הוכשרו ע''י זק''א

מפקדי היחידה הבינלאומית של זק"א הכשירו צוות חדש של זק"א בגיאורגיה. בקורס שנערך ביוזמת הרב קוזולבסקי, שליח חב''ד בגאורגיה הוכשרו 25 מתנדבים ובסיומו נערך תרגיל המדמה פיצוץ בבית כנסת באמצע תפילת השבת.

ליאת עפרי ו24/10/2011

(צילום: דנו מונקוטוביץ)

(צילום: דנו מונקוטוביץ)

היחידה הבינלאומית של ארגון זק"א כבר הוכיח את יכולתו המבצעית בהוצאת משלחות סיוע מישראל לאירועים כדוגמת הפיגועים בתורכיה, מומבסה, טאבה, מומבאי, אסון הצונאמי בתאילנד, התרסקות המטוס בתאילנד, התרסקות מטוס בנמיביה, אסון הקתרינה בניו אורלינס, אסון החללית קולומביה, ורק לאחרונה בהתרסקות המטוס בבפאלו.

בימים אלו שבו ארצה מפקדי היחידה הבינלאומית של זק"א מארבעה ימים רצופים של קורס ארוך ומקיף, במטרה להכשיר את מתנדבי הצוות החדש של זק"א בגיאורגיה, בכל הקשור לטיפול ושמירה על כבוד המת בזירות אסון בשגרה ובחרום.

עם שובו ארצה מקורס ההכשרה, סיפר מתי גולדשטיין, מפקד היחידה הבינלאומית, כי: "במסגרת הרחבת צוותי היחידה הבינלאומית בעולם, יצאנו להכשיר את מפקדי ומתנדבי זק"א בקרב הקהילה היהודית בגאורגיה. במהלך הקורס, הוכשרו 25 מתנדבים. מי שיזם והגה את רעיון הקמת יחידת זק"א בגאורגיה ואף דאג לקיום הקורס, הוא הרב מאיר קוזלובסקי, שליח חב"ד בגאורגיה.

"במהלך ימי הקורס, עברו המתנדבים הכשרה בשלשה נקודות עיקריות: הגשת עזרה ראשונה - טיפול בנפגעים וכל מה עושים בדקות הראשונות עד שהאמבולנסים מגיעים בעת אירוע חריג, חסד של אמת - הלכות קשורות לחברה קדישא וטיפול בזירת אסון ושמירה על כבוד המת וניהול אירוע משברי בקהילה.

"ביום האחרון של הקורס עברו המשתתפים, אירוע סיכום המדמה פיצוץ בבית כנסת באמצע תפילת השבת. כך יכלו המתנדבים ללמוד על רגעי הדרמה, הדיווחים, הלכות שבת, טיפול בפצועים, הרוגים, שמירה על כבוד המת וכמובן עבודה משותפת מול כוחות ההצלה והחרום המקומיים. בסיום ה"פיגוע", חולקו אפודים ותעודות למתנדבים", סיפר מתי גולדשטיין.

במהלך שהותם, ביקרו נציגי היחידה הבינלאומית של זק"א מתי גולדשטיין ודנו מונטקוביץ, אצל מר יצחק ברגר שגריר ישראל בגאורגיה ודנו עמו אודות ניתוחי המתים ופנו אליו בבקשה שיפנה לרשויות המקומיות בבקשה שיורו על הפסקת ניתוחי המתים. השגריר נענה מיד לבקשתם ואף סיכם עימם על העברת מכתב רשמי מאת הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר אל הפטריארך המוסמך לקבל החלטות בנושא ניתוחי מתים.

דנו מונטקוביץ, שהצטרף אף הוא ליחידה הבינלאומית כמדריך מוסמך, סיפר כי: "מדובר בקהילה מאוד מגובשת עם אנשים יקרים, שיש להם המון רצון טוב, אך הם אינם יודעים כיצד לפעול. אין חברה קדישא בצורה מסודרת, ובעצם במהלך הקורס לימדנו אותם את ההלכות הקשורות בחסד של אמת ושמירה על כבוד המת.

"את הקורס העברנו בעברית, באמצעות מקומי שתרגם את הנאמר לשפה המקומית. כמו כן נעזרנו במצגות, כל אחד קיבל חוברת עם הנהלים של זק"א ואיך לשמור זירה תוך שמירה מרבית על הזירה וכבוד המת, כי במקרים של חוסר זהירות, יכול להיווצר מצב שהורסים את הזירה וזה גורם שכן יצטרכו ח"ו לבצע ניתוח המת", סיפר דנו מונטקוביץ.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS