הגדות מיוחדות במוזיאון ארצות המקרא ירושלים

במוזיאון ארצות המקרא מציעים לקראת חג הפסח מבחר רב של הגדות מקוריות עם עיטורים ועיצובים יוצאי דופן,
וכן שלל צלחות ליל הסדר, כיסויי מצות, גביעים ועוד.

עטרת זרביב ו27/03/2011

צלחת לליל הסדר

הגדה לקטנטנים (צילום: באדיבות מרום תקשורת)

לכבוד חג הפסח, חנות מוזיאון ארצות המקרא ירושלים מציעה מבחר מרשים ומיוחד של הגדות פסח בעלות אופי מיוחד, הנושאות עיטורים מיוחדים, כאשר כל אחת מעבירה מסר נוסף על ההגדה או מביעה פרשנות מסוימת בדרך אומנותית ייחודית לה.

 בין ההגדות אפשר למצוא הגדה מהודרת בעבודת יד, הגדה המוקדשת לנושא החירות אשר עושה הקבלה בין היציאה לחירות בסיפור ההגדה לעצמאות ישראל במדינתנו, "הגדת זמנים" הסוקרת תאריכים חשובים בהיסטוריה של עם ישראל מיציאת מצריים ועד ימינו, הגדה עגולה מפוארת המקבלת צורה של מצה שמורה כאשר פותחים אותה, הגדות ססגוניות וצבעוניות לילדים עם הפעלות אינטראקטיביות כדי שהילדים לא ישתעממו במהלך הערב ועוד ועוד.

  בנוסף להגדות, חנות המוזיאון מציעה ללקוחותיה מבחר מתנות שימושיות ודקורטיביות לחג הפסח: צלחות ליל הסדר, כיסויי מצות, גביעים לאליהו הנביא ול-4 הכוסות, שקיות לאפיקומן ועוד ועוד. בין המוצרים המיוחדים לחג, תוכלו למצוא בחנות המוזיאון גם צלחות ליל הסדר וצלחות למצות שנעשו ע"י נערים ונערות בסיכון במסגרת הפעילות של "הבית של סוזן" - עמותה המשקמת בני נוער בסיכון ע"י העסקתם ביצירת כלי אומנות ותכשיטים באיכות וברמה גבוהה. בני הנוער משתכרים ממכירת חפצי האומנות שיצרו - קניית אחד ממוצריהם היא הזדמנות יפה ונהדרת לעשות מצווה לפני החג!

לכבוד פסח תעניק חנות מוזיאון ארצות המקרא הנחות מיוחדות על כל ההגדות ושאר מוצרי פסח.

 להלן כמה מן ההגדות המיוחדות ומחיריהן:

  הגדה לקטנטנים - 98 ₪

הגדה פעילה לקטנטנים המשלבת בתוכה צילומים ואיורים צבעוניים. חלק מהאיורים מוצמדים לדפי ההגדה ע"י צמדנים ומשמשים כלוטו צלליות. דרך טובה להפעיל את הילדים כדי שלא ישתעממו ולעניין אותם בתוכן הערב.

 הגדת חרות - מעבדות לחירות-מגלות לעצמאות - 105 ₪

הגדה מיוחדת המוקדשת לכמיהה הלאומית, בת אלפי השנים, לחירות ולהתחדשות עצמאות ישראל, ששיאה בהקמתה המחודשת של מדינת ישראל לפני שישים שנה. בהגדה תצלומים ודימויים הקשורים לחג הפסח ולחירות הלאומית והאישית של היהודים: יצירות אמנות ופולקלור מרהיבות עין, קטעים מרשימים מהגדות עתיקות, תצלומים של חגיגות ליל הסדר בגולה, ודימויים נדירים המייצגים את שמירת הרוח הציונית לאורך שנות הגלות. מהדורת זהב (עברית-אנגלית).

 הגדת זמנים מהודרת - 215 ₪

הגדה מיוחדת במינה המלווה בסרגל-זמנים מרתק המקיף כ-3,300 שנים - מזמן יציאת מצרים ב- 1290 לפנה"ס ועד הקמת מדינת ישראל ב-1948. ההגדה מקפלת בתוכה - תרתי משמע - את סיפורו של העם היהודי, בהציגה את האירועים המרכזיים בהיסטוריה היהודית מאז יציאת מצרים, דרך אירועי הבנייה והחורבן בארץ-ישראל ומחוצה לה, ועד הגשמת חזון הקמתה מחדש של המדינה. ההגדה כוללת עשרות יצירות אמנות ופולקלור בצד תעודות היסטוריות. ההגדה מודפסת על נייר משובח וכרוכה בעבודת-יד כ"אקורדיון. מהדורת הזהב: עבודת יד, כוללת חבק עור וסגירת מגנטים.

 הגדה עגולה - 160 ₪

הגדה של פסח - זוכת פרס SAPPI היקרתי "דפס השנה באירופה".

הגדה מפוארת המשלבת בין המסורת רבת-השנים של ספרי החג היהודיים לבין טכניקות הדפוס המתקדמות ביותר. ההגדה מודפסת על גבי נייר משובח, בצבע מלא וציפוי לכות סלקטיבי, חתוכה בשיטה ייחודית - פרי פיתוח מקורי ישראלי, וכאשר היא פתוחה היא מקבלת צורה של מצה שמורה. ההגדה מייצגת את השורשים התרבותיים של עם ישראל בני כ-3,500 השנים, ומדגישה את ההקפדה על איכויות העיצוב והייצור במדינת ישראל. בצורתה הייחודית ובעיצובה המוקפד והמרהיב, המשלב עשרות יצירות אמנות, ההגדה מפארת ומעשירה את שולחן החג ואת ארון הספרים המשפחתי. מהדורה מפוארת בכריכה קשה.

 עוד בחנות מוזיאון ארצות המקרא: מגוון טקסטילים, יודאיקה, תכשיטים מיוחדים, מתנות לילדים, העתקים יפהפיים של חפצי המוזיאון, וכן ספרי ארכיאולוגיה, ארץ ישראל, היסטוריה ואמנות.

    

לפרטים ולהזמנות:

חנות מוזיאון ארצות המקרא ירושלים

02-5611066, shop@blmj.org

ניתן לרכוש באתר האינטרנט של אתר המוזיאון www.blmj.org

 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ב', כ"ט שבט התש"פ 24.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<פברואר, 2020>
אבגדהוש
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS