חנוכה בפתח: זכרתם לבטח את הדירה ?

לצד שמחת החג, חנוכה והדלקת החנוכיות יכולים גם להפוך, חלילה, את השמחה לעצב ואת החוויה לטרגדיה. זאת, אם לא מקפידים על כללי זהירות הנדרשים במהלך הדלקת הנרות. דרור גורדון, סמנכ"ל וראש אגף ביטוח אלמנטרי ב'הכשרה ביטוח' מציין כי לצד השמירה על כללי הזהירות המתבקשים, הצעד החשוב ביותר הוא ביטוח הדירה על תכולתה, למי שלא עשה כן עד היום.

עידן הראל ו01/12/2010

גורדון.להמנע מאירועים כואבים (צילום: בלזר תקשורת)

לא סתם 'נחשב' חג החנוכה כאחד החגים היותר שמחים ומשפחתיים. אחרי הכל, כולנו אוהבים את אווירת האחדות המשפחתית שעה שכולם מתרכזים בבית להדלקת נרות חנוכה, סידור הנרות או השמנים, אכילת הספוגניות והלביבות, משחקי הסביבונים ושירי החג שכולנו אוהבים. מתכון מנצח לחגיגה משפחתית הנמשכת 8 ימים.

אלא שלצד השמחה, חג החנוכה והדלקת החנוכיות יכולים גם להפוך, חלילה, את השמחה לעצב ואת החוויה לטרגדיה. זאת, אם לא מקפידים על כללי הזהירות הנדרשים במסגרת הדלקת הנרות. ניסיון השנים האחרונות, מלמד אותנו כי למרות האזהרות וההתרעות, חוסר זהירות וחוסר תשומת לב, הביא לאסונות בעקבות הדלקת נרות חנוכה.

דרור גורדון, סמנכ"ל וראש אגף ביטוח אלמנטרי ב'הכשרה ביטוח' מציין כי לצד השמירה על כללי הזהירות המתבקשים, הצעד החשוב ביותר הוא ביטוח הדירה על תכולתה, למי שלא עשה כן עד היום. "שריפת דירה היא אירוע כואב וטראומתי, אך יכול לכאוב שבעתיים, ולהפוך למכה כלכלית אנושה שקשה להתאושש ממנה, אם הדירה לא הייתה מבוטחת. לעומת זאת, מדליקה שפרצה בבית שהיה מבוטח, ההתאוששות הכלכלית, לפחות, תהיה יותר קלה. לדברי גורדון, להבדיל מביטוח רכב, ביטוח מפני נזקי אש לא ניתן להתנות, שכן "אש מכוסה בכל הצורות, גם אם בעל הדירה היה רשלן או אשם בשריפה שפרצה".

'טיפ' חשוב נוסף שמספק לנו דרור גורדון: לא מספיק לבטח את הדירה, קריטי גם לבטח את תכולתה. "לחלק גדול מהציבור יש ביטוח דירה מסיבה פשוטה: רבים לוקחים משכנתאות וכיום לא ניתן לקבל משכנתא ללא ביטוח למבנה, אבל יש רבים שמבטחים את הדירה ללא השלמת הביטוח, כך שיכלול גם את תכולתה. חשוב מאוד לזכור לכלול בביטוח גם את תכולת הבית".

חברת 'הכשרה ביטוח' , מציעה פוליסה ייעודית לביטוח דירה, המבטיחה כיסוי מקיף לבית או לדירה על תכולתה. נמסר, כי הפוליסה מציעה כיסויים והגנות בין השאר מפני: נזקי אש, ברקים ורעמים, נזקי התפוצצות, התלקחות, נזקי רעידות אדמה ונזקי טבע ואף מציעה דירה חלופית במקום אחר (בתוספת תשלום) במקרה שלא ניתן לשקם את הדירה שניזוקה.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום א', כ"ט טבת התש"פ 26.01.2020
פרשת וארא
כניסה: 16:25 | יציאה: 17:56
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<ינואר, 2020>
אבגדהוש
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS