העולם היהודי עורך הפגנות תמיכה בישראל

ברחבי העולם התקיימו הפגנות תמיכה בצה"ל ובישראל. במיאמי נערכה הפגנת תמיכה של ארגון 'נוצרים למען ישראל' ושל עשרות אופנוענים אשר הדביקו מדבקות תמיכה בישראל על האופנועים.

עידן הראל ו05/01/2009

(צילום: באדיבות צביקה קליין)

ברחבי העולם התקיימו הפגנות תמיכה בצה"ל ובישראל. שליחי תנועת בני עקיבא העולמית ברחבי תבל השתתפו ואף ארגנו חלק מהאירועים.

במלבורן, אוסטרליה כ-3000 אלפים אזרחים אוסטרליים הפגינו נגד מדיניות ישראל, ומנגד כ-600 אזרחים אוסטרליים, רובם חברי הקהילה היהודית הפגינו למען ישראל עם דגלי ישראל, שלטים ועוד.

ההפגנה התקיימה מחוץ לבניין הפרלמט האוסטרלי. במהלך ההפגנה שרפו המפגינים האנטי ישראליים שלט עם מגן דוד. חניכי תנועת בני עקיבא באוסטרליה הכינו שלטים וקראו למאות החניכים להשתתף בהפגנות בערים השונות.

שליח מרכזי של תנועת בני עקיבא העולמית והסוכנות היהודית באוסטרליה, אורי מאיר החליט על דרך מקורית להפגין: הוא לבש את חולצת התנועה שלו ורקד עם הילדים, מה שמשך את התקשורת ואז גם התראיין, כשליח ישראלי באוסטרליה. המסר הכללי שלו מול התקשורת האוסטרלית היתה: "יש לישראל זכות להגן על עצמה בפני הטרור". ר

חל מאיר, שליחת בני עקיבא העולמית במלבורן משתפת: " קשה להיות רחוקים מהבית ברגעים שכאלה, אבל מצד שני - יש חשיבות גדולה בהעברת המסר לקהילה היהודית והכללית פה. מרגש אותי לחשוב שיש לנו רשת של שליחים שעושים טיפה ועוד טיפה, בים הזה שנקרא: 'הסברה' ".

במיאמי ביץ' שבפלורידה ארה"ב התקיימה הערב הפגנת הזדהות של כ1500 איש, רובם מהקהילה היהודית, אך לא רק. המשתתפים הגיעו מכל אזור דרום פלורידה וכללו בין היתר את ראשי הקהילה היהודית, רבני הקהילות, שליחי וחניכי תנועת בני עקיבא במיאמי.

באירוע הונפו מאות דגלי ישראל ושלטי תמיכה. כמו כן, השתתפו באירוע גם מאות אזרחים מארגון 'נוצרים למען ישראל'. בלטו בהפגנה עשרות אופנוענים אשר הדביקו מדבקות תמיכה בישראל על האופנועים היוקרתיים.

לקראת סיום ההפגנה התקיימו ריקודים לצלילי השיר: 'עם ישראל חי', שרו את 'התקווה' וכמובן את המנון ארה"ב. לאחר ההפגנה התקיימה צעדת ישראלית ברחובות הראשיים של מיאמי ביץ'. יש לציין שההפגנה התקיימה באבטחה משטרתית רבה.

שירה בנין, שליחת תנועת בני עקיבא העולמית במיאמי ביץ': "ככל שאתה יותר רחוק מהבית יותר קשה לך והרגשות יותר חזקים. כשיש אירועי הזדהות כל כך משמעותיים זה מחזק ומעודד. זה המעט שאפשר לעשות בכדי להראות מודעות, לתמוך ולהזדהות.

תפילה המונית בבלגיה באנטוורפן שבבלגיה התקיימה הערב תפילה המונית לכלל הקהילה היהודית. באירוע השתתפו כ-500 משתתפים מהקהילה היהודית.

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום שבת', ט"ז כסלו התש"פ 14.12.2019
פרשת וישלח
כניסה: 15:56 | יציאה: 17:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS