ערב מחווה לירושלים בלונדון

למעלה ממאתיים ממנהיגי הקהילה היהודית ואנשי עולם האמנות בלונדון השתתפו בערב לכבודו של האמן יעקב בוסידן בפרלמנט הבריטי.
האירוע הינו הראשון מסוגו בו התארח בבית הנבחרים אמן ישראלי.

שיר פרידמן ו18/11/2007

בארמון וסטמיניסטר בלונדון

בשבוע שעבר (6 בנובמבר) התקיים בארמון וסטמיניסטר בלונדון ערב הוקרה לאמן הישראלי יעקב בוסידן, וליצירתו "ירושלים - שמות, שמות סביב לה" באולם גלדסטון בארמון וסטמינסטר.

למעלה ממאתיים איש ממנהיגי הקהילה היהודית ועולם האמנות בלונדון הצטופפו באולם בערב המחווה לספר האמן על 366 שמותיה של ירושלים.

בין הדוברים היו חברת הפרלמנט הבריטי, לואיז אלמן, סגנית השגריר, טליה לדור פרשר, ד"ר סטיבן ברי, נשיא העמותה לפיוס במזרח-התיכון, הכומר אנדרו וייט ורקטור מבית מורשה ופרופ' בנימין איש שלום.
את הערב הנחתה השחקנית שרה קסטלמן.

בספר מצרף יעקב בוסידן אמנות והגות, בקליגרפיה, ציור ומחקר. טליה לדור פרשר, סגנית השגריר הישראלי בלונדון, הדגישה את החשיבות שהציונות המוקדמת ייחסה להחייאת השפה העברית כשפה מאחדת. בדבריה היא ציינה ש"עבודתו של יעקב היא ייחודית באופן שהוא משתעשע בשפה העברית, והיופי ביצירה זו הוא יופי ייחודי מכיוון שהיא עוסקת בירושלים..."

הכומר אנדרו וייט, נשיא העמותה לפיוס במזרח-התיכון, דיבר על עבודתו של בוסידן כמתארת לא רק האוירה הייחודית של ירושלים, אלא גם כמשקפת את יסודות היהדות: "היהדות היא איננה דת תיאורטית [...] היא דת שעוסקת בחיים, בעשייה, בעשיית החיים, וכאן יש לנו הזדמנות להתוודע לא רק אל היופי של עבודתו של בוסידן, אלא גם אלא יפי החיים... ומה שסיימת כאן הוא מסע - מסע שיביא תקווה ושלום".

פרופ' בנימין איש שלום מבית מורשה בירושלים דיבר על הישגיו ה"היסטוריים, מחקריים ופילוסופיים" של בוסידן מעבר להישגים האמנותיים. במשך שמונה שנים בוסידן התחקה אחר שבעים שמותיה של העיר במקורות היהודיים מהתנ"ך והדרש, דרך שירת ימי הביניים ועד לספרות החדשה.

פרופ' איש שלום מציין כי "מעבר לתרומה המחקרית נושאת יצירתו של יעקב בוסידן גם היגד רעיוני-רוחני-פילוסופי. כאן הצטרף יעקב בוסידן למעשי הבריאה והיצירה של אלוקים, בבריאת עולמות דרך שפה. יתרה מכך, סמלים מאפשרים לנו להבין דברים שלא ניתן להבינם דרך מילים ומושגים. בספרו, יעקב בוסידן מזמין אותנו למסע רוחני ואינטלקטואלי שחוצה את גבולות הנייר המודפס..."

יעקב בוסידן חתם את הערב  בדבריו  על מקור ההשראה לספר. "ככל שהאמנות שורשית ומורכבת יותר, היא גם אוניברסלית יותר."

לאתר האמן

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.
יום ד', א' התש"פ 26.02.2020
פרשת תרומה
כניסה: 16:55 | יציאה: 18:26
הצטרף לרשימת התפוצה
אירועי המגזר
<דצמבר, 2019>
אבגדהוש
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

כל הזכויות שמורות ל''עט תקשורת'' | מי אנחנו | כתבו לנו | פרסמו אצלנו | תרבוש-פורטל תרבות ונופש למגזר הדתי | מדינט-פורטל בריאות ורווחה| הפוך לדף הבית | RSS