יונתן ויסמן הוא חתן התנ״ך העולמי לנוער התשע״ט

יונתן ויסמן הוא חתן התנ"ך העולמי לנוער לשנת תשע'ט. יונתן ויסמן לומד בדגל ירושלים נחלים, במקום השני זכה בנימין כלחמירו לומד בישיבת קושנר בארצות הברית. במקום השלישי זכה ירין בר לומד במקיף ז' רביבים במקום הרביעי זכה אדר גלר לומד בישיבת 'נועם' ירושלים.

אביעד ברטוב

(צילום: אורח)

style="text-align: right;" dir="rtl">חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי התקיים היום (ה') בתיאטרון ירושלים, במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, שר החינוך נפתלי בנט, יושב-ראש הסוכנות היהודית מר יצחק (בוז'י) הרצוג, יושב-ראש הקרן הקיימת לישראל מר דני עטר, מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבואב.

חידון התנ"ך נועד ללכד את העם היהודי בישראל ובגולה סביב ספר הספרים, שורש הזהות היהודית וערכיה. לשלב הגמר העפילו 16 מתמודדים מצטיינים מהארץ ומחו"ל אשר גברו בשלב הקדם פומבי על 74 משתתפים ממעל 30 מדינות שונות, בהן: ארה"ב, קנדה, מקסיקו, אוסטרליה, צרפת, דרום אפריקה, פנמה.

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך: "התנ"ך הוא עֶרֶשׂ לידתה של התרבות היהודית, וכור מחצבתה של החברה הישראלית. המשרד מיישם תכנית חדשה להוראת התנ"ך, כדי לחבר את התלמידים לאוצר הערכי-תרבותי שגלום בספר הספרים, ומקדם שלל פעולות כדי להנגיש באופן חוויתי את תכניו, ובכלל זה טיולים ברחבי הארץ - בעקבות סיפורי התנ"ך. אנו מברכים את כל משתתפי חידון התנ"ך העולמי, שהגיעו לכאן מכל קצוות תבל, ומקדמים בברכה את המסר המרכזי שעולה מהחידון, ומלווה השנה את כל מערכת החינוך: שומרים על האחדות, שומרים על הייחודיות. חג עצמאות שמח".

ואלו המתמודדים שעלו לשלב הגמר:

מס"ד

שם

מדינה

מוסד חינוכי

1

אדר גלר

ישראל

ישיבת 'נועם' ירושלים

2

נתנאל ויינר

ארצות הברית

תורה אקדמיה

3

דוד עבדי

פנמה

האקדמיה העברית

4

מרג׳י טרונג׳אן

מקסיקו

אור החיים

5

ליליה שפילביץ

בלרוס

בית ספר 31

6

יחיאל שולמן

ארצות הברית

תיכון קדימה

7

יונתן ויסמן

ישראל

דגל ירושלים, נחלים

8

נעמי  פאור

ארגנטינה

תורתנו

9

בנימין כלחמירו

ארצות הברית

ישיבת קושנר

10

עמנואל כוכבי

אוסטרליה

כתר תורה קולג'

11

אליו מזרחי

מקסיקו

אור החיים

12

אהרן וידמן

קנדה

עזריאלי הרצליה

13

מתן קפלן

דרום אפריקה

ישיבה קולג'

14

ירין בר

ישראל

מקיף ז' רביבים

15

רפאל קטן

מקסיקו

אור החיים

16

איתי שטובר

ישראל

התיכון למדעים ואומנויות