דעה: ''יום המעשים הטובים הוא רק אחד מ365 ימים''

המשנה לראש עיריית מודיעין ומחזיק תיק השירותים החברתיים בעיר, עמיעד טאוב אמר באירוע במסגרת יום המעשים הטובים:''"היום הזה הוא רק אחד מ365 ימים. 365 ימים בהם אנו מחויבים כעיר, עירייה, וקהילה לאוכלוסיות המוגדרות כאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים''.קראו את הנאום המלא.

אביחי טבק 13/04/2019

(צילום: אורח)

(צילום: אורח)

העיר מודיעין לוקחת אחריות!

"סיימנו היום את יום המעשים הטובים בעיר מודיעין עם העובדים והמתנדבים הנפלאים שלנו אבל וזה אבל גדול חשוב שנזכור כולנו שמודעות התמודדות הזדהות ואתגרים הינם דבר שבשגרה כזה שצריך לקבל מענה יחס ותקציבים לאורך כל השנה".

"היום הזה הוא רק אחד מ365 ימים. 365 ימים בהם אנו מחויבים כעיר, עירייה, וקהילה לאוכלוסיות המוגדרות כאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. לכ700 משפחות אוטיזים ולכ550 משפחות עם צרכים מיוחדים ומוגבלות שכלית התפתחותית שכולם זכאים לחליפה talor made מטעם המדינה והעיר.חליפה שתתמוך באתגרים היחודיים של כל ילד ובוגר, חליפה שתשאף לשילוב מלא בחינוך, בתעסוקה ובקהילה. חליפה שתאפשר".

"העולם שלנו ישתנה באמת כאשר לא יהיה שימוש של מונחים מתחום הלקויות כקללות, כאשר משפחות המתמודדות עם אתגרים יצאו מהארון, יאבדו את הבושה וינהלו שיח כנה ואמיתי עם בן המשפחה עם האתגרים ועם הסביבה. כאשר בראש סדרי העדיפויות של המדינה ותקציבה יעמדו הדברים הקטנים שהם באמת הגדולים: העובדות הסוציאליות והסייעות בחינוך המיוחד, המטפלים הפארארפואיים והאחיות בבתי החולים ותחומי הבריאות והרווחה אשר הם המהווים את המבחן האמיתי לחוסנה ועתידה של החברה הישראלית".

"הדרך לשם עוברת דרך שינוי אותו מובילים הורים מיוחדים כמו ינקי צור מרים ושאר חברי ומייסדי אקדם. הורים חזקים שיצרו בהתנדבות מודל ארצי מוביל שנותן מענה קהילתי של onestop shop לילדים ובוגרים על הרצף האוטיסטי. דרך האגף לשירותים חברתיים והעובדות הסוציאליות הניצבות בחזית המאבק החברתי ויוצאות יום יום לשדה העשייה ללא כלים ראויים אך עם המון רצון ולב ואשר שותפים כולם לראייה החברתית ולהבנה כי יש לנו עוד דרך ארוכה אבל אנחנו צועדים בה בנחישות ונמשיך לפעול על מנת להפוך את העיר מודיעין לספינת דגל של עשייה חברתית".

"אסיים בציטוט של גים סינקלייר מטורונטו מי שהחל לדבר רק בגיל 12 והפך למרצה מבוקש ולמוביל חברתי בתחום האוטיזים שכתב במאמר המכונן ''אל תתאבלו עלינו'' :'' כל ילד צריך וראוי למשפחות שמסוגלות לראות אותו ולהעריך אותו בזכות מה שהוא, לא משפחות וקהילה אשר ראייתם מעורפלת ע"י רוחות. אל תתאבלו עלינו. אנחנו חיים. אנחנו אמיתיים. ואנחנו כאן מחכים לכם''.אז בעיר מודיעין אנחנו רואים אותכם, מתחייבים לתת את היחס הנכון ולהקדיש את כל המאמצים שיסייעו לכל ילד ובוגר להתמודד עם כל אתגר בדרכו הוא. אז תודה לכם ותמשיכו לעשות טוב".

דברים שאמר טאוב בערב אמנים על הרצף שיזמו האגף לשירותים חברתיים ובית אקדם במודיעין במסגרת יום המודעות הבינלאומי לאוטיזים.
עמיעד טאוב הוא המשנה לראש העיר מודיעין מכבים רעות ומחזיק תיק השירותים החברתיים.