ארגון רבני צהר: בעקבות הענקת כשרות לבית מלון בסיני - אלפי ישראלים שומרי כשרות בחרו לנפוש בחנוכה בחצי האי המצרי

ארגון רבני צהר וחברת הבת שלו "צהר פיקוח מזון" נענו לבקשת בית מלון בסיני המעוניין להגיש אוכל כשר, הארגון הציב משגיח כשרות מטעמו במלון ומעניק כשרות מהדרין במשך כל ימי חג החנוכה. בעקבות כך לראשונה מאז נפתחו חופי סיני לתיירות ישראלית, אלפי מטיילים שומרי כשרות החליטו לבלות את החג בסיני.

אביעד ברטוב 09/12/2018

(צילום: אורח)

dir="rtl">בשבוע שעבר יצאו אנשי 'צהר פיקוח מזון' אל בית המלון בסיני על מנת להכשיר אותו לקראת הגעת אלפי ישראלים במהלך חג החנוכה. אנשי הארגון ביצעו בדיקות מקיפות במטבחי המלון, הכשירו את כלי המטבח ואף הדריכו את צוות המלון.  

פנחס המשמש כמשגיח מטעם 'צהר פיקוח מזון': "במשך כל ימי החנוכה ובמיוחד בשבת היתה אוירה ממש נפלאה, במשך כל ימי החג התקיימו תפילות במניין עם ספר תורה" עוד הוסיף פנחס: "מרגש לראות מאות אנשים מכל גווני הקשת דתיים וחרדים סועדים יחדיו בחדר האוכל, האורחים מתעניינים בהליכי ההכשרה שעשינו ואנחנו מקבלים כל הזמן פידבקים חיוביים על היוזמה".  

אודליה לוינגר מטיילת בסיני ופעילה דף הפייסבוק 'אוהבי סיני שומרי כשרות': "רבים מהמטיילים שפגשתי במהלך ימי החנוכה העידו שהאפשרות לאכול כשר בצורה מסודרת בחדר האוכל שינתה להם מקצה לקצה את החוויה של הנופש בסיני"