טיול עם תינוק בחו"ל

התרחבות המשפחה זה תמיד אושר גדול. עם זאת, אנשים רבים חוששים שהשינוי הזה, משום שלדעתם הוא מגביל את חופש התנועה של ההורים הטריים ומונע מהם לטייל בעולם. אך האמת היא שעם הכנה נכונה, חשיבה על הפרטים הקטנים ועל הצרכים הספציפיים של המטיילים הקטנים - אפשר לחוות את העולם כמשפחה, לחשוף את הקטנטנים לעולם הגדול וליצור קשרים מיוחדים במינם הנרקמים רק במצבים ייחודיים, רחוק מהבית, בסביבה חדשה הדורשת היכרות, הבנה, סובלנות כלפי האחר ואהבה אינסופית.

אביעד ברטוב 20/09/2018

(צילום: אורח)

dir="rtl">האם אפשר לטייל בחו"ל עם תינוק?

הדעות לגבי טיול עם תינוקות בחו"ל חלוקות, והסיבה לכך היא אחת ויחידה - כל התינוקות שונים!

ולכן, לפני התכנון, כדאי להביט באופן אובייקטיבי בתינוק שלכם ולחשוב, האם הוא מתרגל בקלות לשינויים? האם הרגלי השינה שלו טובים והוא יוכל לישון גם במטוס?

השאלה מופנית גם להורים - האם אתם מספיק גמישים כדי למצוא פתרונות יצירתיים ולבדר את התינוק במצבים לא רגילים? האם אתם נוסעים לבקר קרובים אשר יוכלו להעסיק את התינוק, או למסע תיירותי "נטו"? כל משפחה שונה, ויש כאלו שצורת טיול זו מתאימה להם יותר, וכאלו שפחות. בנוסף, כדאי להתייעץ עם רופא הילדים, האם התינוק מספיק בריא וחזק על מנת לצלוח טיסות בקלות.

מתי אפשר לטוס עם תינוק?

ברמה הכללית, מומלץ להמתין עם הנסיעות לפחות עד שהתינוק יהיה בן שלושה חודשים - וגם לאחר מכן מומלץ להיוועץ ברופא ולבחור ביעדים שלא יקשו על ההורים והתינוק. כדאי גם להיות גמישים תוך כדי הטיול, לגבש לוח זמנים המאפשר שינויים פתאומיים מבלי להפסיד כספים, חופש תנועה וגישה לשירותים שונים הרלוונטיים לילדים קטנים (קניונים עם חדרי החתלה, בתי מלון מותאמים לחופשות של משפחות, וכדומה).

אלו יעדים מתאימים לנסיעה עם תינוקות?

באופן כללי, מומלץ לטוס ליעדים קרובים באופן יחסי, על מנת שלא להעביר יותר מ-6 שעות באוויר (יש לקחת בחשבון גם את זמני ההמתנה והמעבר בין הגבולות לפני ואחרי הטיסה). יעדים שונים באירופה, איי יוון וכדומה יכולים להוות את הפתרון האופטימלי למעוניינים לטייל וגם לא להיפרד מהקטן. קל מאוד למצוא ביטוח נסיעות מתאים במדינות אלו, ולכן אל תשכחו גם לבטח את כל המשפחה באופן המתאים, על מנת שתוכלו להיות רגועים לגמרי, לכל מקרה אפשרי.

מה חשוב לקחת לטיול עם תינוק?

תינוקות קשורים בעיקר להורים ולחפצים המסמלים בשבילם את הבית, הרגעה, זמן לישון וכדומה. לכן אלו בדיוק הדברים אשר חשוב לזכור לקחת אתכם לטיסה, על מנת שתהיה נוחה והטיול יהיה מהנה לכולם. הורים אשר נושאים את התינוק במנשא יגלו כי מדובר בפתרון נוח בכל מקום. לחילופין, יש כאלו אשר מעדיפים לקחת סל קל ולהיעזר בו גם במהלך הטיול, ויש שייקחו אפילו את הטיולון (למרות שזה עשוי להיות כרוך בתשלום נוסף). כדאי לקחת את שמיכת השינה המוכרת והאהובה, כדי שהתינוק יירדם בקלות יחסית גם בתנאים לא רגילים, מספיק בקבוקים על מנת שלא יהיה צורך לחפש מקומות לשטוף אותם תוך כדי טיסה, ועוד.

טיפים נוספים למטיילים עם תינוקות

אטרקציות זמינות לקטנים יוכלו לשפר את החוויה שלכם מאוד. במידה והם לא יתחברו לרעיון של טיולים, תוכלו להעסיק אותם בסל קל, במנשא או בטיולון. זה כולל את מכשירי הטאבלט והטלפונים המשמשים אתכם, על מנת להפעיל לתינוק מוזיקה מרגיעה וכדומה, צעצועים אהובים, ספרי בד המותאמים לגיל התינוק ועוד. חשוב מאוד לקחת כמות מספיק גדולה של בגדים. הדבר נכון גם לגבי חיתולים, מגבונים, חיתולי טטרה וכל פריט אחר אשר משמש אתכם בחיי היומיום ובשגרה הרגילה.

בשורה התחתונה, טיסה לחו"ל עם תינוק יכולה להיות מאתגרת ומהנה באותה המידה, אך אין ספק כי אם ניגשים לעניין באופן מודע, מושכל ואחראי - כל המעורבים ירוויחו מהבילוי המשותף והזיכרונות הנפלאים הללו יהפכו לחלק בלתי נפרד מההיסטוריה המשפחתית שלכם.

והזיכרונות הנפלאים האלה יהפכו לחלק בלתי נפרד מההיסטוריההאיהפכו לחלק בלתי נפרד מההיסטוריה המשפחתית שלכם.