מה קורה כשנשלל רישיון על רקע מחלה

לכל אחד קורים אירועי חיים שונים שמשביתים אותו בגלל מחלה או אירוע רפואי. הבעיה היא שאירוע רפואי כזה יכול להיות חמור עד כדי כך שהמכון הרפואי לבטיחות בדרכים יראה בזה עילה טובה לשלילת הרישיון שלכם. זה קורה כאשר מקבלים התקף אפילפסיה חד פעמי או התקף לב או אירוע מוחי, ולכן המרב"ד רואה לנכון להרחיק נהגים כאלה מהכביש. מרגע שזה קורה יש לקחת עורך דין לתעבורה כדי ללוות את התהליך ולהבטיח שהשלילה לא תהיה לתמיד והרישיון יחזור אליכם בזמן.

עו״ד תעבורה ניר שלום 09/07/2018

(צילום: אורח)

dir="rtl">זימונים למרב"ד

המרב"ד מקבל נהגים שזומנו אליו על ידי רופאים שחלה עליהם חובה לדווח על כל אירוע רפואי. זה יכול גם להגיע מגורמי אכיפת החוק כמו המשטרה ובית המשפט לתעבורה. במקרים כאלה לא חל חיסיון רופא-מטופל והרופא ידווח לרשויות על כל אירוע מסכן חיים כזה כדי למנוע תאונות וסכנת חיים. זה קורה בניגוד לחוקי החיסיון ואף מבטלים אותו גם אם לא חתמתם על ויתור על סודיות המידע. חשיבות השמירה על חיי הציבור קודמת לחוקי חיסיון המידע הרפואי.

מתי משאירים לנהג רישיון?

מרגע שנכנסתם להליכים של בדיקת מצבכם הרפואי אתם יכולים לשנות את התמונה בכל עת, אם תעשו זאת נכון ובעזרת ייעוץ משפטי. המרב"ד מקבל מנדט רחב להחליף את רוע הגזירה בהחזרת רישיון אם תמציאו מסמכים וחוות דעת רפואיות שתומכות בכך. אם אתם עורכים בדיקות תקופתיות או שנשלחתם לכך על ידי המכון הרפואי, והתוצאות טובות גם בתקופה שנקראת תקופת ההמתנה שאחרי התקף כלשהו, התוצאות יכולות לשכנע את המרב"ד להחזיר לכם את רישיון הנהיגה. ניתן לכם מרחב פעולה לשנות את השלילה ולאשר לנהג רישיון נהיגה או אפילו חלק מהרישיונות שיש לו אם הוא נוהג למחייתו ויש לו רישיון נהיגה נוסף, כמו רישיון מסחרי. הכל בכפוף לבדיקות ולמצב. כאשר יש ליווי משפטי גובר הסיכוי שלכם לקבל את הרישיון בחזרה.

למה חשוב ליווי משפטי?

נהגים שפונים למרב"ד ללא ייצוג משפטי יודעים שברוב המקרים ייאלצו להיתקל בשלב שבו עליהם לשכור עורך דין לתעבורה, כדי להגיש ערר על החלטת שלילה כלשהי. עורך דין שמתמצא בכל דקויות החוק ובכל ההליכים והנהלים יעשה כל מה שנחוץ כדי להביא אתכם לקו הגמר עם רישיון נהיגה ביד. הוא ייצג אתכם מול ועדות רפואיות שישמעו את הערר שלכם וגם ידאג לאיסוף מסמכים וחוות דעת שיבטיחו לכם את ההוכחות הדרושות להחזרת הרישיון. כך שאם קיבלתם זימון עדיף כבר לבקש הכנה לדיון כדי לדעת מה לומר ומה לא.

 

המאמר נכתב ע״י עו״ד תעבורה ניר שלום 077-9976882