הרב חיים נבון בכנס 'קולה של אמא': "הגירושים בישראל עולים מכיוון שהיחידים רוצים למקסם את האינטרסים האישיים שלהם"

עם פתיחת הקיץ ורגע לפני שיוצאים לחופשות המשפחתיות מרכז שפר להורות וזוגיות קיים את כנס 'קולה של אמא' המבקש לתת כלים להורים כדי לעבור את הקיץ בשלום.

אביעד ברטוב 04/07/2018

הרב חיים נבון פתח הבוקר את כנס מרכז 'שפר' ה-8 שהתקיים בבנייני האומה בירושלים בפני למעלה מ-800 נשים. הרב נבון הציג את התהליך המשפחתי שעבר העולם המערבי לאורך ההיסטוריה ועד היום.   "היום בעולם פחות אנשים מתחתנים ויותר אנשים מתגרשים, גם ישראל לוקחת חלק במגמה לצערנו" 

הרב נבון אמר כי הירידה בזוגות שבוחרים להתחתן ובעליית אחוז המתגרשים נובעת מרצון של היחיד למקסם את האינטרסים האישיים שלו. "רק עם בן הזוג יהיה מוכן להיות שייך לבית ויבין שמהות הקשר זה לא מקסום האינטרסים האישיים שלו יבנה בית בריא".

הרב התייחס לחשיפה של ילדים לתכנים ברשתות החברתיות ובטלוויזיה ואמר "חשוב שההורים יסבירו  לילדים שמה שהם רואים ברשתות החברתיות ובטלוויזיה לעיתים מעוות ולא משקף מציאות משפחתית".

בהמשך הכנס עלתה לבמה חוה סנדרס מנחה בכירה במרכז שפר ששברה את המיתוס על 'שעת איכות' עם הילדים. "שעת איכות גרמה לילד לקבל תחושה שכדי להיות שמח ומאושר הוא חייב את תשומת לב ההורים".

סנדרס מסבירה כי שעת איכות יכולה להיות שילוב של הילד במטלות היומיום יחד עם ההורה או בלעדיך וכך לפתח אצלו יכולות כמו התמודדות עם אתגרים, מיומנות של שטיפת כלים, למידת של דחיית סיפוקים ועוד.
ב'שפר' נתנו גם מקום לקהל הרב שהגיע להתבטא כאשר יעל אליצור מפתחת גישת שפר ביצעה ייעוץ הורות על הבמה לאימהות בקהל ששיתפו קשיים יומיומיים שהם חווים בבית ויחד ניתחו כל מקרה לגופו עד למציאת פתרון על פי עקרונות גישת שפר.

גישת שפר היא גישה פסיכולוגית ייחודית המאפשרת נקודת מבט חדשה על החיים, הגישה מאפשרת 'הצצה' אל מאחורי הקלעים של המחשבות שלנו וכתוצאה מכך הבנה שונה של האירועים המתרחשים על במת חיינו. כיום ישנם למעלה ל-6000 בוגרים לקורסים של גישת שפר בהורות,זוגיות ומודעות עצמית מדן ועד אילת.