מי פנוי באיצקוביץ'?

תכירו את ה'אובר' של התפילין: אפליקציה חדשה מקשרת בין מי שברשותו תפילין לבין מי שמבקש להניחן. אז מי אמר שהעולם התורני לא יכול לפגוש את העולם הטכנולוגי ?

אביעד ברטוב 03/07/2018

(צילום: Pixabay)

תכירו את warpp: אפליקציה חדשה שהיא למעשה סוג של 'מיזם חברתי' המקשר בין מי שברשותו תפילין לבין מי שמבקש להניחן. אם תרצו, מדובר ב'אובר' של התפילין. הרעיון הוא אותו רעיון שעמד מאחורי האפליקציה הפופולארית ל'שירותי קריאת' רכבים, רק שבמקרה של wrapp 'נותני השירות' מרוויחים מצווה ולא כסף...
מאחורי פיתוח האפליקציה עומדים שני אחים מניו יורק . על פי התכנון, בשלב הראשון המטרה היא שלפחות 10 אלף איש יורידו את האפליקציה, עלה עמלו בשנתיים האחרונות עשרות אנשים, ובעתיד הרחוק- מיליוני משתמשים מדי יום בכל העולם !!
 
מדובר , כאמור, באפליקציה חברתית ממדרגה ראשונה, המחברת בין מי שיש ברשותו תפילין לבין מי שרוצה להניח תפילין.
 

 


כמו במקרים דומים, גם במקרה של wrapp הכל התחיל לגמרי במקרה. אחד היזמים ביקש לשוחח עם חברו בארץ, רק שהאחרון קיצר את השיחה ביניהם בטיעון ש'יש מישהו שמחכה לי כל יום שישי שאבוא להניח לו תפילין'. "אתה רוצה להגיד לי שהוא יושב שבוע שלם ומחכה שתגיע אליו בשישי בבוקר להניח לו תפילין", תהה האיש וחברו השיב לו בחיוב. "זה לא הגיוני. חייבים לעשות משהו", החליט אותו יהודי (שבשלב זה מבקש להישאר מאחורי הקלעים) שלא עזב את הנושא, עד שעלה על האפליקציה, בה השקיע לא מעט אמצעים ומאמצים.
 
מספר ימים לאחר שהאפליקציה החינימית יצאה לאוויר העולם, נרשמו כבר למעלה מ- 4500 משתמשים בישראל ומדינות רבות בעולם..
 
הכותרת שנתנו יוזמי האפליקציה למיזם שלהם היא - 'מקליקים ומניחים'. "זה יכול להיות הבוס שלך או השכן שלך מלמעלה, אתו לא החלפת מילה כבר 4 שנים או נהג המונית שלך. אתה תקוע בשדה התעופה, בבית חולים,  בכל זמן ובכל מקום - יש מי שידאג לך מידית לזוג תפילין", כך מוצגת האפליקציה החדשה בסרטון מושקע שיצא בעברית ובאנגלית, בו הם מבקשים לקשר בין מי שיש ברשותו זוג תפילין לבין מי שרוצה, כאמור, להניח.