מאות בתפילת התעוררות לכבוד ירושלים

מאות בני אדם הגיעו אמש לתפילה חגיגית שאורגנה לכבוד ירושלים ביוזמת התעוררות ובהשתתפות הרב הראשי לירושלים

אביעד ברטוב 13/05/2018

(צילום: אורח)

אמש, ערב יום ירושלים, התקיימה תפילה מוזיקלית חגיגית בבית הכנסת "אוהבי ציון" (הבנאים) שבירושלים, בהשתתפות 300 איש.

התפילה אורגנה בסיוע תנועת 'התעוררות' ומטרתה להביא לאחדות בין המגזרים בירושלים ובארץ כולה, דתיים חילונים ואוהבי ירושלים ולשמוח בשמחתה של בירתנו.

במהלך הערב בירכו הרב אריה שטרן שליט"א - הרב הראשי האשכנזי לירושלים, עופר ברקוביץ' - המועמד לראשות העיר ויו"ר תנועת 'התעוררות' וחבר מועצת העיר דן אילוז. בנוסף, נערכה שיחה מיוחדת בהשתתפות ר' שמואל הכהן - סבו של גבאי בית הכנסת, המלווה את תקומת המדינה ושחרור ירושלים.
במהלך האירוע וברוח האחדות אף הצטרף לתפילה חבר המועצה משה ליאון שאף כובד בברכה. מיד לאחר התפילה החגיגית המשיכו הנוכחים בשירה וזימרה בליווי כלי נגינה ברוב עם לכבוד ירושלים בירתנו שתמשך לתוך הלילה.

הרב הראשי לירושלים, הרב אריה שטרן: ״ירושלים היא עיר שחוברה לה יחדיו, עיר שכולם נהיו בה חברים, נקודה מיוחדת של העיר המיוחדת ירושלים. הנוסחא המנצחת בירושלים- "מקדש מלך עיר מלוכה", ירושלים היא גם מקדש, אך גם מלוכה. הניצחון הגדול של מלחמת ששת הימים הוא מעין נס שמראה לנו שהקב"ה רוצה לראות את מעשינו ואת היכולת להוכיח את עצמנו בארץ ישראל ובירושלים. קדושה ומלכות זה דבר שאין לו אח ורע, זה המקור לשמחה הגדולה שיש לנו ביום ירושלים.״

יו״ר תנועת התעוררות והמועמד לראשות העיר ירושלים עופר ברקוביץ: ״הערב קיימנו תפילה מיוחדת בבית כנסת הבנאים לכבוד יום ירושלים, תפילה שמחברת בין הקדושה, היהדות והלאומיות של העיר הזאת והחשיבות של ירושלים כבירת ישראל, תפילה שמחברת חילונים, מסורתיים, דתיים לאומיים ואנשים רבים אחרים שגדשו את בית הכנסת. זו יוזמה חדשה ואנחנו מקווים להשריש אותה כאן בירושלים לטובת בניינה וחיזוקה האמיתי והרוחני של העיר.״