שמלות כלה מעוצבות לכלות דתיות ומסורתיות

נשים דתיות ומסורתיות רבות אשר מתכוננות ליום חתונתן ומגיעות לשלב המהנה של בחירת שמלת כלה, נתקלות לעיתים בעיקר בעיצובים "בעייתיים" מבחינות מסוימות. מרבית שמלות הכלה בעולם החתונות כיום הן שמלות אשר אינן מספיק צנועות ומאופקות עבור הכלה הדתייה - במיוחד כאשר בוחנים את קולקציית שמלות כלה 2017 או זו שמהשנה שלפני כן, מגלים הרבה מאוד עיצובים "נועזים", בלשון המעטה. עיצובים אלו חושפים הרבה מעורה של הכלה, בין אם מדובר בשסעים עמוקים ברגליים או בידיים חשופות לחלוטין (כמו גם עיצובים נועזים וחושפניים עוד יותר...). למרבה המזל, קיימים פתרונות המאפשרים שמלת כלה מעוצבת מהשורה הראשונה, אשר גם תותאם במיוחד לאותה כלה דתייה או שומרת מסורת, המעוניינת לשמור על מראה חסוד וצנוע במידה מסוימת גם ביו חתונתה.

עידן הראל 19/03/2017

(צילום: אורח)

dir="rtl">עיצוב אישי על פי בקשת הכלה - שמלות כלה לדתיות ומסורתיות

חשוב להבין כי גם עבור נשים דתיות, מסורתיות או חרדיות, המעוניינות להיות הכי יפות וזוהרות ביום החתונה שלהן אך גם לשמור על רמת צניעות מסוימת, הן ממש לא צריכות לוותר על החלום ולבחור רק בשמלה פשוטה ובלתי מרשימה. להיפך - מעצבי שמלות כלה מובילים רבים בעולם האופנה הישראלי יודעים בדיוק כיצד ליצור שמלת כלה בעיצוב אישי אשר תתאים בדיוק לגופה של אותה כלה, תהפוך אותה לאישה הכי יפה ומרשימה בסביבה ביום החתונה אך בנוסף לכך גם תשמור על הצניעות, ולא תחשוף את עור הכלה על ידי שסעים עמוקים וכו'.

למעשה, מעצבי שמלות הלכה הישראלים המובילים מתמחים בחלקם בדיוק בתחום זה, מפני שבישראל קיים ביקוש רב גם לשמלות כלה צנועות, אך עדיין מעוצבות ומרשימות. תהליך עיצוב השמלה כולל עובדה משותפת יחד עם המעצב כך שיוכל להבין את הטעמים וההעדפות של אותו זוג ושל אותה כלה, ולשלב בין השמלה שהוא מעצב במיוחד עבור חתונה זו לאלמנטים נוספים בעיצוב האירוע, כמו גם החליפה שהחתן עתיד ללבוש בחתונה וכו'.

לעבוד עם מעצב בעל ניסיון בחתונות מהמגזר הדתי

לעצב שמלת כלה מרשימה וזוהרת אשר תתאים בדיוק לאותה כלה אך גם תתאים לחתונה בעלת אופי דתי - זו אינה משימה פשוטה או טריוויאלית. לכן, עבור זוגות המעוניינים בשמלה מסוג זה מומלץ לעבוד עם מעצבי שמלות כלה מנוסים וותיקים, דוגמת עובד כהן. מעצבים אלו כבר עיצבו אינספור שמלות כלה עבור חתונות מכל הסוגים, וביניהן גם לא מעט חתונות מהמגזר הדתי. רק ניסיון עשיר בתחום זה יכול להבטיח כי אותו מעצב יידע כיצד לשלב בין צניעות ומתינות לבין היופי, הזוהר וההדר שאנו רוצים שיהיו לכלה ביום החתונה הגדול והמרגש כל כך.

לסיכום, ניתן בהחלט לשלב בין שמלת כלה מרשימה מסוגים שונים (שמלה כפרית ופסטוראלית, שמלה גרנדיוזית ונוצצת וכו') לבין צניעות הנדרשת בחתונה בעלת אופי דתי. על מנת לעשות זאת בצורה הטובה ביותר, מומלץ לפנות למעצבי האופנה המתמחים בשמלות כלה בכלל, ובשמלות עבור מגוון רחב של כלות וסוגי חתונות שונים בפרט.