דעה:יום הולדת זה כבר לא חגיגה נחמדת

במקומות מסוימים מסיבות יום ההולדת חצו מזמן את גבול הטעם הטוב ואת היכולת הכלכלית של ההורים שחלקם משוכנעים כי יפגעו בעתידו וייחודו של הפעוט אם לא יקחו חופשה מהעבודה ויפיקו אירוע בו יופיעו שוואקי ועידן עמדי לצד קרקס ליצנים קוסמים  שילווה בקייטרינג של סושי.עמיעד טאוב חושב שלפעמים גם פעם בשנה זה יותר מידי.

עמיעד טאוב 16/06/2015

(צילום: עמיעד טאוב)

dir="rtl">יום הולדת חגיגה נחמדת?
לא בכדי משתייך האזכור הראשון של יום הולדת בתנ''ך לפרעה הרשע "ויהי ביום השלישי יום הולדת את פרעה וגו'' המדובר באחד העינויים הגדולים בעידן המודרני. עונת האביב קיץ יחד עם הטמפרטורה שלה היא גם עונת ימי ההולדת החמה ביותר במשפחת טאוב לא ברור אם מדובר בחששם של ילדי המשפחה לצאת לאוויר העולם בקור הישראלי או סתם בחיבה ללידות חמות אבל מדובר בעובדה המחייבת לצד ההוצאות על הקייטנות גם בחסכון ייעודי לחגיגות הקיץ עבור רכישת מתנות בכמות הנמצאת רק בפיראט האדום. מה גם שהפייסבוק המקולל דואג להזכיר לכולנו מי חוגג ומתי ומונע את יכולת ההתעלמות והשכחה המבורכת.

לעובדה זאת מתווספת הצרה המשפחתית במסגרתה נוהגים ילדי המשפחה לפחות עד גיוסם לצבא לחגוג לפחות חמש פעמים בשנה וכך במחי צרה משפחתית אנו נוהגים לחגוג ימי הולדת רבים מספור עד דלא ידע מי חוגג ובן כמה הוא.

איך להפוך ילדים למחבלים בפוטנציה?
תחילת ימי ההולדת תמיד מבשרת רעות. זה מתחיל בזאטוטים עם פרצוף תמים לכאורה שדופקים בנימוס על דלת הבית ובתוך שניות הופכים לחבורת מפלצות עם מרץ של שפן של אנרגייזר השועטים ברחבי ביתך כמו סיירת מטכ''ל של דעא''ש ומעמידים דרישות לא הגיוניות למיץ פטל (איפה קונים מיץ פטל בשנת 2015 ? ) ולשקית דלוחה בה הם מתעקשים לערבב יחדיו מין בשאינו מינו. קרי במבה ביסלי בייגלה סוכריות ועוד שלל חומרים ללא טעם ועם המון ריח.

מחקרים רבים הוכיחו כי אין דבר שמזיק יותר לאוזון מאשר צרחות של קבוצת ילדות השוהות יחדיו בחדר סגור דבר המשתווה רק להשמעה רצופה של הסירנה של מכבי האש. הרשויות כהרגלן לא מספקות מענה, המשרד לאיכות הסביבה נוהג להתעלם מהמפגע הסביבתי וחברות מכשירי השמיעה חוגגות באין מפריע כשברקע המגוון הגיספאני הדלוח של שירי ''היום יום הולדת''.

בתחום ההפקה וניהול האירוע אצלנו החלוקה היא ברורה רעייתי שתחיה אחראית על הרכישות הבלונים הכיבוד העיצוב והעוגות בעוד אני מנסה להיזכר באיזו כיתה הילד ומקבל טיפולים לגב לקראת האירוע המרכזי של הערב.

אפקט הכסא
אפקט הרמת הכסא המיותר חושף בדרך כלל סודות משפחתיים כגון יכולת הנצנוץ של אחיך הקטן והחזק שמרמה בהרמת הכסא ומציג אחיזה לכאורה בעת שכל כובד המשקל של ילד הפחמימות שלך נופלת על גבך  המזדקן ולא מיותר לתהות בקול מדוע בעידן הרווקות המאוחרת בו ההורים מתחתנים בגילאי  ה30 ונשים יולדות בגיל 65 צריך האב המסכן והמזדקן להרים ילד עמוס פחממיות על כסא פלסטיק של כתר?

כאשר לכך מתווספות הדרישות הקולינריות המחמירות הכוללות עוגות ימי הולדת ללא גלוטן ללא לקטוז ללא סוכר וללא טעם כאשר במקביל שלושים אמהות זועמות שנאלצו לצאת מוקדם מהעבודה פוקחות עליכם עיניים בעת שהם בוחנות בשבע עיניים את עיצוב הבית והצבע של המטבח נשאלת השאלה מהו בדיוק ההסבר לצירוף המילים ''חגיגה נחמדת'' בהקשר של יום הולדת?.

וברצינות במקומות מסוימים מסיבות יום ההולדת חצו מזמן את גבול הטעם הטוב ואת היכולת הכלכלית של ההורים. יש הורים המשוכנעים כי יפגעו בעתידו וייחודו של הפעוט אם לא יקחו חופשה מהעבודה ויפיקו אירוע בו יופיעו שוואקי ועידן עמדי לצד קרקס ליצנים קוסמים וחיות שילווה בקייטרינג של סושי.מסתבר שפרופורציות זה לא עניין של גיל.