איך לקנות מכשיר חשמל לבית?

ריבוי הדגמים, המבחר המסנוור וטווחי המחירים הרחבים הופכים את הבחירה בקניה לבחירה קשה. הכנו עבורכם צרור עצות שיסיעו לכם לבחור בחכמה כל מכשיר חשמלי שברצונכם לרכוש בקרוב.

אורן שלום 20/03/2014

(צילום: אורח)

dir="rtl">בעולם המודרני על פניו נראה שאין קל יותר מלהתחדש במכשירים חשמליים לבית. לכאורה כל שיש לעשות הוא לגשת לחנות מוצרי החשמל הקרובה למקום המגורים, להתייעץ מעט עם המוכר בחנות ולחזור הביתה עם מכונת כביסה איכותית, טלוויזיה דקת מסך או מעבד מזון משוכלל. עם זאת, דווקא ריבוי הדגמים, המבחר המסנוור וטווחי המחירים הרחבים הופכים את הבחירה החכמה לקשה מאי פעם.

המסגרת התקציבית

הצעד הראשון שיש לנקוט בו הוא קביעת המסגרת התקציבית שתוקדש לרכישת המוצר החדש. שימו לב - מאחר וכיום ניתן לרכוש כל מוצר בדרגות איכות שונות ובטווח מחירים רחב מאוד, במקרים רבים הלקוחות השונים יוצאים את ביתם במטרה להוציא כמה שפחות כסף ובסופו של דבר מגלים כי הוציאו הרבה מעבר למה שדמיינו. אי לכך, אנחנו ממליצים לכם לקבוע לפני הכול את הגבול העליון שאתם מוכנים להשקיע במוצר החדש ולא לעבור אותו בשום פנים ואופן. ערכו סקר מחירים לפני היציאה מהבית, הרגישו את הדופק של השוק ובררו היטב את מצב החשבון לפני הרכישה.

כמה מקום יש לכם?

לפני שתתחילו ללמוד על הדגמים השונים ועל ההבדלים בין היצרנים השונים, קחו סרט מדידה ומדדו את החלל שבו אמור להיות ממוקם המכשיר החשמלי. כמו כן מומלץ למדוד את פתח הכניסה של המבנה בו אתם מתגוררים. במבנים ישנים פתח הכניסה לבניין ולפעמים אפילו פתח הכניסה לדירות והמעברים בדירות עצמן צרים מאוד. אי לכך, לא תמיד ניתן לשנע מוצרים חשמליים מודרניים בדירות ישנות. למרות זאת אל לכם לדאוג, במידה ואכן אתם מתגוררים בדירה שלא ניתן להכניס אליה מוצרים גדולים מדי, תוכלו כמובן לבחור במכשירים בממדים קטנים יחסית. כך למשל מייבש כביסה פתח עליון לרוב יהיה צר יותר ממייבש פתח קדמי והדבר נכון גם לגבי מכונת הכביסה. היצרנים השונים מודעים לבעיית המקום ולכן כיום ניתן לרכוש מבחר דגמים של מוצרי חשמל שונים שניחנו במידות צנועות אך לא נופלים באיכותם מהמוצרים הרחבים והגדולים יותר מאותו הסוג.

מידת השימוש בפונקציות השונות

מכשירי החשמל הביתיים המודרניים מספקים לבעליהם מגוון אדיר של פונקציות. עם זאת, הרוב המוחלט של המשתמשים לא עושה שימוש אפילו בחצי מהפונקציות הקיימות. אנחנו מזמינים אתכם לבדוק בעצמכם כמה פונקציות מציעה לכם מכונת הכביסה שלכם ולנסות לחשוב בכמה פונקציות אתם משתמשים הלכה למעשה. מן הסתם ככל שהמוצר מספק יותר פעולות, כך מחירו גבוה יותר אבל במקרים רבים עדיף דווקא לבחור במוצר בסיסי יחסית כיוון שרוב הסיכויים שברוב הפונקציות לא תעשו שימוש כלל.

מחשבה לעתיד

אם אתם רוכשים מוצר שאתם לא בטוחים שתעשו בו שימוש, ההמלצה היא להעדיף לרכוש מוצר בסיסי יחסית. כך למשל במידה ואתם מעוניינים לרכוש מסחטת מיצים, אל לכם להשקיע אלפי שקלים במסחטה מתקדמת ומשוכללת כיוון שייתכן שבסופו של דבר התחביב החדש יימאס עליכם במהירות. רכשו לעצמכם מסחטת מיצים קטנה ובסיסית ובמידה והתחביב יהפוך לסיפור אהבה, תוכלו לשקול ברצינות השקעה גדולה יותר.

*כתבה פרסומית