בניין חדש לבית הספר היהודי באוקראינה

הבניין יוסד והוקם בעידודו ובסיועו של המליארדר לב לבייב המשמש כנשיא איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים.

עמי שרון ו20/09/2007

הבניין החדש

בניין חדש ומפואר הוקם לבית הספר "אור אבנר" בקריווי-רוג שבאוקראינה. בניין בית הספר נבנה על ידי הקהילה היהודית בראשות הרב לירון אדרי.

גודל המבנה 2650 מ"ר והוא כולל 16 כיתות לימוד, אולם מחשבים המצויד במיטב הטכנולוגיה המתקדמת, פנימיה לילדים ממשפחות קשות יום, מטבח כשר למהדרין המתאים ל-500 איש ומשמש גם להכנת אוכל לבית הכנסת ולעזרה הומניטארית. כיום לומדים בבית הספר למעלה מ- 100 ילדים. "הבניין הזה הוא פרי מאמצים מרובים ועבודה קשה של כל חברי הקהילה היהודית", אמר הרב אדרי.

לדבריו, הבניין נבנה הודות למספר נדבנים שנתנו מהונם ומרצם להצלחת הפרויקט כשבראשם נשיא איגוד הקהילות היהודיות בחבר העמים ומייסד קרן 'אור אבנר' איש העסקים לב לבייב, אשר יסד את בית הספר והקימו.

צויין כי הרב הראשי לרוסיה הרב בערל לאזאר ומנכ"ל קרן 'אור אבנר' הרב דוד מונדשיין, תמכו , עודדו ופעלו רבות להשלמת הפרויקט.

גם נשיא הקהילה היהודית בעיר ולדימיר נמירובסקי והנגיד אלכסנדר ליבשיץ הרימו תרומה נכבדה לבית הספר יחד עם הרב שמואל קמינצקי הרב הראשי לדנייפרופאטרובסק ולמחוז, שגייס גם הוא תורמים רבים מחו"ל ומקהילתו.

הרב אדרי אמר כי "כעת אנו בתנופת בניה ופיתוח של הקהילה היהודית, בעזרת השם בעוד כשנה אנו מתכננים להשלים את בניית בנין בית הכנסת ובניית המקווה, ההתעוררות כעת גדולה, אנו מקווים להמשיך ולראות את תנופת ההתחזקות".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49