לראשונה הורשעה עובדת מועצה דתית בדין משמעתי על פגיעה בטובלת

בהחלטה תקדימית, בית הדין למשמעת של עובדי המדינה הרשיע בלנית לאחר שביצעה "בדיקה דקדקנית" בגופה של אישה שהגיעה לטבול. 

אביחי טבק ו24/10/2019

(צילום: מערכת)

לפי ההחלטה הבלנית "כשלה בחדירה לפרטיותה ופגעה באוטונומיה על גופה". בית הדין הרשיע אותה בעבירות של פגיעה במשמעת,  אי קיום נהלים שחייב אותה והתנהגות שאינה הולמת עובדת מדינה.

הבלנית, שהועסקה בפועל על ידי אחת המועצות הדתיות בצפון הארץ, טענה מצידה כי פעלה "בהתאם להלכה" כפי שהודרכה לעשות. יחד עם זאת, בעתירה נטען כי במעשיה היה משום הפרת חוזר מנכ"ל המשרד לשירותי דת שפורסם בעבר , אשר נועד להעניק שירותים משופרים לציבור הטובלות, תוך שמירה על צניעותן ופרטיותן. בסופו של דבר, לא מצא סית הדין המשעתיכי במעשיה של הבלנית היה משום הטרדה מינית כלפי הטובלת, כפי שניטען

"סוף סוף בית הדין המשמעתי אומר בריש גלי - יש גבול, אי אפשר להשתמש בטיעונים הלכתיים כביכול כתירוץ לבצע מעשים פוגעניים, שלמעשה גם רחוקים מההלכה היהודית כמזרח ממערב." אומרת עו"ד שרה וינברג, מארגון "עתים", שייצגה את הטובלת.

עוד אומרת עו"ד וינברג כי מ"אז עתירת עתים לבג"ץ ושינוי הנהלים בהתאם, אנו עדים גם לשינוי תפיסה של הבלניות והמועצות הדתיות ביחס לזכותן של נשים במקוואות, ודווקא משום כך יש להוקיע מכל וכל התנהלות כמו של אותה עובדת. אנו מברכים על התקדים החשוב הזה ומקווים שלא נאלץ להשתמש בו,  אך בה בעת מקווים גם כי בית הדין לא יהסס לפעול אם יתגלו עובדי ציבור נוספים המשתמשים בכוחם לרעה במסגרת הממסד הדתי".

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

תגובות הגולשים

    לא קיימות תגובות לכתבה.

Fatal error: Call to undefined function: json_decode() in /home/virtual/datili/public_html/main/functions.php on line 49